Červenec 2018

Nikdyuš - recenze

8. července 2018 v 16:42 | Infinity |  Knihy a mé recenze
Opět se budu opakovat, ale KONEČNĚ tu je nová recenze! Tentokrát na úžasnou dětskou knihu Nikdyuš, která mě dovedla k rozhodnutí, že se rozhodně pustím do dalších fantasy knih, do kterých se mi nechtělo a já teď vůbec nechápu proč.

Anotace: Morrigan Crowová je prokletá. Narodila se v ten nejnešťastnější den a všichni ji obviňují, že má na svědomí každou místní pohromu. A co je horší, kvůli kletbě je odsouzena zemřít v den svých jedenáctých narozenin. Pak ale potká Jupitera Northa, podivného muže, který ji dostane do tajemného světa Nikdyuš. Aby tu Morrigan mohla zůstat v bezpečí před hrozivou kletbou, musí najít způsob, jak úspěšně absolvovat zkoušky. Objeví nakonec svůj mimořádný talent?Recenze: Novinka Nikdyuš, která je dětskou fantasy - je knížka, která mě zaujala na první pohled! A to fantasy vůbec nečtu! Jenže na tuto knížku jsem četla tolik chvály, že jsem si ji nemohla nechat ujít. Nikdyuš je často přirovnáváno k Harry Potterovi, ale já osobně si myslím, že autorce Jessice Townsend se povedlo vybudovat úplně nový a originální svět.

Hlavní hrdinka příběhu Morrigan Crowová je prokletá. Měla tu smůlu, že se narodila jako prokleté dítě a všichni ji obviňují z každé pohromy, která se v její blízkosti stane. Dalším neštěstím je to, že ve svých dvanácti letech má zemřít. Celý život si tedy Morrigan připadá zbytečná a nikdo z její rodiny ji nemá rád. Morrigan je už se svým osudem smířená, ale pak se stane zázrak. Objeví se Jupiter North, který hlavní hrdinku zachrání a odveze ji do naprosto neznámého města Nikdyuš. Morrigan tak dostane šanci se stát součástí "Divinské společnosti". Musí ale podstoupit čtyři zkoušky, které budou opravdu náročné.