Únor 2018

Život je nádherný

6. února 2018 v 3:03 | Infinity |  Tok mých myšlenek
Tohle bude článek prostě jen tak, protože ho napsat chci. Někdy je těch myšlenek tolik, že se bojím, že je všechny nedokážu vypsat. Spoustu si jich nechávám jen ve své hlavě, ale pak jsou chvíle jako je tahle, kdy ještě opravdu pozdě v noci nespím a sepsat je potřebuju.

Seběhlo se toho teď v mém životě opravdu hodně a pořád se snažím si to uvnitř sebe nějak uspořádat, přijmout všechny ty věci a čelit jim. Všechno se to postupně vstřebává, jak plyne čas, ta skládačka se postupně skládá. V hlavě zůstala spousta vzpomínek, ale srdce? Srdce už je dávno jinde, má už na práci něco úplně jiného, komplikovanějšího, co se nejspíš ani nikdy nedořeší. Někdy si svůj život představuji jako film, na který se dívám, jehož jsem divákem a všechno to vidím zpovzdálí. Ty momenty, uvědomění, ztráty, oživlé naděje a zase ztráty a propady do beznaděje. A jak se na ten svůj film tak dívám, neustále mi hlavou běží otázky: jaké asi bude rozuzlení? Jak to celé skončí? Chtěla bych to vědět?


Odpověď je úplně snadná. Nechtěla, protože to, co mě teprve čeká, bude stát za to. Ten moment, na který čekám, ten zlom, velké BUM, které přijde, mi vyrazí dech a já už budu připravená. Jsem si tak jistá, jako nikdy předtím. I když tahle zpověď může znít smutně a moc komplikovaně, nemá tomu tak být. Má tu být znát naděje, která je pro mě strašně důležitá a kterou si v sobě chovám. Protože já věřím, že věci se stanou tak, jak mají. Jsem šťastná, opravdu jsem, i když někdy jsem smutná a nedostávám odpovědi na moc důležité otázky, nosím v sobě neutuchající optimismus a sílu dál bojovat. Sílu dále se rvát o to, co chci a co mě může udělat tou úplně nejšťastnější. To na životě miluju, že nikdy nevíte, co může přijít, co váš může překvapit a když to zrovna nejméně čekáte, ono to najednou je. Ano, je pravdou, že za tím stojí hrozně moc těžkých chvil, pádů, smutku a nenaplněných očekávání. Ale tam vzadu, jo úplně tam v tom nejzazším koutě je ta JEDNA VĚC, která vám vrátí veškerou víru ve štěstí a v možnost si žít svůj velký sen.


Nevím, jestli to všechno dává smysl, ale pro mě je momentálně důležité, že mně to smysl dává naprosto dokonalý. Jsem šťastná, protože jsem nikdy nepřestala věřit. To je ten důvod, proč miluju každý nový den. Může mi nabídnout strašně moc nového a zároveň nemusí. Život je nádherný, i když vám není nejlíp. Je moc důležité si uvědomit, že váš momentální stav vůbec nic nemusí znamenat. On zas pomine a přijde opět něco úžasného, nečekaného, nového.

Infinity