Květen 2017

Můj první Book club a Svět knihy 2017

17. května 2017 v 20:31 | Infinity |  Útržky z mého života
Obávám se, že nedokážu popsat slovy všechny mé pocity, které se pojí s magickým dnem, a to konkrétně s 13. květnem 2017. Nemohla jsem ani dospat, jak moc jsem se těšila a byla jsem plná očekávání. Také jsem byla pořádně nervózní, protože mě čekalo setkání se spoustou lidí, které jsem ani neznala. Abych vás ale uvedla do situace. Už delší dobu sleduju Kubu z Book´s calling a moc se mi zalíbil jeho projekt Book club, ve kterém mají blogeři možnost zpovídat české autory nejnovějších knih na trhu. Říkala jsem si, že by bylo úžasné být tohoto klubu součástí a tak jsem neváhala a zkusila své štěstí a ono to vyšlo! Kuba mě vzal mezi úžasnou partu lidí a já nemohla být šťastnější! Víte, je naprosto dokonalé, moci mluvit s autorkou, jejíž knihu jste akorát dočetli a jste plni dojmou.

Můj první Book club byl s norskou spisovatelkou Marit Reiersgard, která napsala krimi Závěje. Kniha se mi moc líbila, takže jsem měla na mysli spoustu otázek, které bych ráda položila autorce. Úžasné bylo, že Marit je naprosto skvělá osůbka plná elánu a optimismu a posezení s ní bylo vážně příjemné a pro mě osobně obohacující. Dozvěděla jsem se, že v Praze není poprvé, moc se jí tu líbí, ve volném čase vyrábí šperky s motivem svých knih a určitě se můžeme těšít na pokračování Závějů. Nebyla to pouze autorka, z koho jsem byla nadšená. Setkala jsem se se spoustou báječných lidí, jejichž tvorbu moc ráda sleduji. Mezi ně rozhodně patří Kája, Kamila, Markéta a nebo třeba Bára.

Ze Smetany Q, která patří mezi moje nejoblíbenější kavárny a kde se konal Book club jsme s touto skvělou partou lidí vyrazili na veletrh Svět knihy! Všichni jsme byli naprosto natěšení, jako správní knihomolové a také jsme si to pořádně užili a já osobně jsem se nasmála jako dlouho ne. Zejména Kuba má tak specifický humor, že se nedalo přestat smát. :D

Na Svět knihy jezdím pravidelně už asi čtvrtým rokem a opět nezklamal! Odnesla jsem si odtamtud celkově osm knih a jsem se svým výběrem spokojená a z knih ještě teď maximálně nadšená!

Jen mě mrzí jedna věc, a to je, že mi blbne paměťová karta na mém foťáku a některé fotky opravdu fotogenických stánků se mi bohužel smazaly. Myslím tím zejména stánky nakladatelství Host, Paseka a Argo.

Ještě jednou bych chtěla poděkovat za tu možnost, kterou jsem dostala a zažila jsem jeden z nejúžasnějších dnů a vděčím za to všem lidem, kteří tam se mnou byli. Povídat si o knihách mě nikdy nepřestane bavit a knihy vždycky budou mou vášní a budou mě činit šťastnou.