Prosinec 2016

Vánoční knižní radosti

30. prosince 2016 v 20:54 | Infinity |  Knihy a mé recenze
Jsem to ale ostuda! Úplně přestávám blogovat a to si pište, že se mi po tom stýská. Jenže prokrastinace během vánočních svátků byla tak silná, že jsem se nepřinutila dřív než teď, k počítači sednout a pochlubit se vám s mými knižními přírůstky za poslední dobu a že nových knih není málo!

Většinu z těchto knih jsem dostala jako vánoční dárky a jsem za ně opravdu vděčná. Vánoce jsou pro každého milovníka knih obrovský dar, tolik nových knížek! Zejména mně osobně kniha udělá vždycky největší radost. Když jsem skládala po rozbalení všechny na sebe, byla jsem hrozně šťastná. Už jsem si představovala, jak úžasně se budou všechny vyjímat v mé knihovně.

Knihy, které jsem dostala k Vánocům jsou: 14 000 things to be happy about, O myších a lidech, Život vzhůru nohama, Čokoláda, Vejce a já, Kyselina sírová, Zabila jsem naše kočky, drahá, Dívka s devíti parukami, Kočičí host, Talking as fast as I can, Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce, Hilda se vrací.

O knize 14 000 things to be happy about jsem snila už déle než rok, ale vždycky jsem při nakupování v knihkupectví dala přednost nějaké jiné. Teď konečně nastal její čas a je vážně úžasná. Snažím se v ní listovat každý den a pokaždé mi vykouzlí úsměv na tváři. Je to dokonalý nápad sepsat takhle dlouhý seznam věcí, které nás mohou udělat šťastnými.

O myších a lidech jsem dostala od kamarádky a musím se přiznat, že jsem ještě nikdy tuto klasiku nečetla a moc se těším, až se do ní začtu. Je tak útlounká, že bych ji mohla mít přečtenou za jeden večer.

Od knihy Život vzhůru nohama si slibuju oddychovku, u které si odpočinu a musím přiznat, že takové knihy já mám ráda. Když to je čtivě napsané a příběh mě nutí číst dál a dál, ráda si takové literární počiny přečtu. Jen na základě hodnocení na Databázi knih mám trochu strach, že mě kniha spíš zklame, ale nebudu předbíhat!

Čokoláda mě láká zejména tím, že prý ve čtenáři vyvolává zvláštní pocity zejména díky kouzelné atmosféře, která příběhu vládne. Mám takový pocit, že to bude přesně ta kniha, která se mi hluboce zapíše do srdce. Koho by také nelákalo si přečíst o krámku s čokoládou.

Neskutečně známá kniha Vejce a já od Betty MacDonald patří mezi knižní resty, které si chci co nejdříve doplnit. Autobiografický román o životě na farmě a životních strastech, které jsou s tím s tím spojeny, podané humoristicky, musí být skvělé počtení, na které se moc těším.

Kyselina sírová od mé nejoblíbenější spisovatelky Amélie Nothomb určitě bude dokonalá, jako každý její kniha. Neznám spisovatele, který by psal zajímavěji a poutavěji!

Zabila jsem naše kočky, drahá je pro mě jedno velké překvapení, podle anotace nedokážu říct, co přesně od této knihy mohu očekávat. Působí to na mě ale tak, že kniha bude zvláštní a takové já mám nejradši.

Dívka s devíti parukami má být srdceryvný román o mladé dívce, která onemocní rakovinou. Četla jsem na ni spoustu pozitivních recenzí a jsem zvědavá, jak na mě osobně zapůsobí.

Knihu Kočičí host jsem již přečetla a jsem z ní nadšená a vřele ji doporučuju! Je plná zajímavých myšlenek a patří zejména mezi knížky, které pohladí po duši. A myslím si, že není vhodná jen pro milovníky koček, ale předá vám toho mnohem víc, než vůbec můžete očekávat.

Opravdu velkou radost mám z knihy Talking as fast as I can od Lauren Graham, představitelky Lorelai z Gilmorových děvčat. Jedná se o její postřehy, vyprávění o jejím životě a to mě moc zajímá, protože Lauren mám jako osobnost moc ráda.

Jak já miluju Roberta Fulghuma! Jednou jsem se zařekla, že budu sbírat všechny jeho knihy a to také splním! Knihu Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce si chci přečíst už dost dlouho a jsem šťastná, že konečně zdobí mou knihovnu!

Komiks Hilda se vrací byl dárkem od mé nejlepší kamarádky. První díl s názvem Hilda jsem si opravdu užila a jsem tedy ráda, že jsem si doplnila svou sbírku tohoto komiksu o modrovlasé holčičce žijící ve světe inspirovaném severskou mytologií.


Dospělost je mýtus - recenze

3. prosince 2016 v 12:12 | Infinity |  Knihy a mé recenze
Vítejte u mé historicky první recenze, ve které bude řeč o komiksu. A musím říct, že je to naprosto úžasná premiéra, protože se mi do rukou dostala dokonalá a nejvíc legrační sbírka komiksů s názvem Dospělost je mýtus. Tato kniha mi zlepšila náladu a od srdce jsem se zasmála!


Anotace: Připadáš si výjimečný? Máš ostré lokty a neohroženě buduješ svou kariéru? Je pro tebe dospělost vzrušující výzvou, na níž se cítíš plně připraven? Uff. Tak to si dej odchod.

Tahle knížka je určená pro nás ostatní. Pro nás, kteří promrháváme celé víkendy brouzdáním po internetu, kteří prožíváme nesnesitelnou agónii, když se s někým držíme za ruku, kteří celý den sníme o tom, jak konečně přijdeme domů a převlékneme se do pyžama, a hlavně si neustále lámeme hlavu nad tím, kdy přesně že má vlastně ta dospělost přijít. Tyto komiksy vtipně ilustrují plejádu každodenních trapných a hrůzostrašných situací, které v moderní době prožívá většina mladých lidí.

Sarah Andersen je mladá kreslířka z Brooklynu a tahle knížka rozhodně není autobiografická. Ani maličko.