Listopad 2016

Podzim 2016

3. listopadu 2016 v 23:13 | Infinity |  Útržky z mého života
Podzim. Moje nejmilovanější roční období, společně se zimou. Je najednou všechno klidnější a člověk má spoustu času na přemýšlení, přehodnocování svých rozhodnutí a taky na plánování. Miluju tu atmosféru. Spadané listí, nostalgie ve vzduchu a nekonečné spekturem všech možných barev kolem nás. Křupání listí pod nohama, voňavý vzduch a spoustu spřízněných duší, které to cítí stejně jako vy. Ale samozřejmě, nemá to jen samé klady. Člověk tíhne ke smutným náladám a tma, která nás mnohem víc obklopuje také není úplně tím nejoptimističtějším aspektem podzimu. Plus je přede mnou spousta školních povinností. Zejména když už jsem v ročníku, kdy budu státnicovat a bakalářka se taky nenapíše sama. Ale stále se na to všechno snažím koukat optimisticky a usiluji o to, neupadat do beznaděje a sebelitování.

S mou nejlepší kamarádkou jsme se vydaly do centra Prahy, konkrétně na Kampu a rozhodly jsme se, že nafotíme nějaké podzimní fotky. Musím jí moc poděkovat za spoustu nádherných fotografíí, které pořídila a které jsou také v tomto článku! <3
Já jsem fotila podzimní přírodu a nádhernou Prahu a Karlička knihy a mou maličkost. Jsem moc ráda, že už konečně mám také knižní fotky, kde jsem já. Už takovou dobu jsem toužila takové snímky mít a sen se mi konečně splnil!

Podzim je také neodmyslitelně spojený s knihami, a proto tu nesmí chybět kupička knih, mezi které patří mnou již přečtené kousky a také ty, které teprve čekají na přečtení. Abych to zkrátila, když už jsem nesepsala recenze, padne tu pár mých vyjádření k těmto literárním počinům.

Kniha Bez jablka se mi celkem líbila, ale měla jsem od ní mnohem větší očekávání. Je to přesně takový typ knížky, která neurazí, celkem i pobaví, ale ani nějak extrémně nenadchne. A mě to moc mrzí, protože recenze jsem četla vesměs jen kladné.
Dále Jen jeden rok od Gayle Forman. Achjo. To bylo zklamání největšího kalibru. Gayle Forman je vynikající spisovatelka, ale kdybych si tuto knihu od ní nepřečetla, vůbec nic by se nestalo a možný bych udělala i líp.
A nakonec právě rozečtený román, který je napsaný jen formou e-mailů mezi dvěma lidmi. Musím říct, že zatím jsem nadšená a jsem zvědavá, jak budu reagovat ke konci knihy. :-)

Mezi novinky, které se chystám číst patří tituly Sůl moře a Geek girl. Od obou knih mám velká očekávání a věřím, že si z obou odnesu příjemný literární zážitek. Navíc listopadové novinky na pultech knihkupectví mě neskutečně lákají. Myslím, že už tak deset titulů mám na svém nekonečném seznamu knih, které si rozhodně chci pořídit.