Rozhovor s Reading with Lucy

1. října 2016 v 18:47 | Infinity |  Rozhovory s blogery
Přináším vám další rozhovor. Tentokrát se známou blogerkou, kterou všichni důvěrně znají pod přezdívkou Reading with Lucy. Patří mezi mé nejoblíbenější knižní blogerky, proto jsem moc ráda, že mi poskytla odpovědi na mé otázky! :-)

Na úvod je tu krátké představení samotné blogerky:

Jmenuji se Lucie, je mi sedmnáct let. Mám tři oblíbené koníčky cukrařinu, čtení a fotografování. Jednou bych si ráda otevřela svou kavárnu přesně s takovým americkým stylem, kde budou pohovky a příjemný prostředí (hlavně o vánocích). Nemám ráda, když se mi říká Lůco a nesnáším koprovku. :)
V kolika letech jsi začala fungovat v blogovém světě? Co byl ten první impulz, který tě přiměl k tomu, blog si založit?

V blogovém světě jsem začala fungovat od svých čtrnácti let na konci deváté třídy. První impuls byl ten, že jsem potřebovala své pocity z knih vypsat někomu, kdo se o knihy více zajímá. Dříve jsem to říkala jen mamce, která mi pochopitelně nemohla říct, jak se daná kniha líbila jí, protože ji nečetla. To byl asi ten první impuls vypsat své pocity z knih.

Setkala ses někdy s negativními ohlasy na tvůj blog? Pokud ano, jak ses s tím vyrovnávala?

Negativní ohlasy na svůj blog mám, ale nějak to neřeším, protože většinou jde o gramatické chyby v článcích, kdy mi daný anonym napíše, že to kazí velký dojem z recenze a že ji kvůli tomu nemohl dočíst, že se to nedalo. Jednou jsem se setkala i s tím, že mi někdo nadával (zase anonym jak jinak) a tyto komentáře hned mažu, protože nemá smysl je tam nechávat.

Všimla jsem si, že jsi v poslední době na svém blogu hodně inovativní a stále vylepšuješ své rubriky. Baví tě to? Co tě k tomu inspirovalo?

Jé tak to jsem ráda, že sis všimla. Ano snažím se blog trochu zlepšit a moc mě to baví, hlavně jsem ráda za reakce mích čtenářů pod těmito články. Inspirovali mě američtí knižní blogeři, kteří mají skvěle propracované články a fotky.

Jakou rubriku tvoříš nejradši?

Přemýšlím, ale to se nedá říct, jakou tvořím nejraději. Já píši ty články, které mě baví tvořit a tak nemohu říct, co tvořím nejraději.

Máš v psaní recenzí nějaký svůj zaběhlý systém, kterého se držíš?

Ano mám. Vždy když dočtu knihu, tak si sednu k počítači a rovnou napíši svou anotaci do recenze. Pak asi dva dny dopředu kdy chci tu danou recenzi vydat, napíši zbytek. Jako první je jeden odstavec jak jsem se ke knize vůbec dostala a podobně pak následují tři odstavce mé anotace, tři odstavce mých pocitů z knihy, jeden odstavec shrnutí a jeden odstavec o autorovy. Doufám, že jsem to napsala alespoň trochu srozumitelně. :)

Čteš knihy na základě doporučení od ostatních? Jak vnímáš recenze ostatních blogerů? Mají na tvůj výběr knih, které budeš číst velký vliv?

Ano čtu knihy na základě doporučení od ostatních a také na základě kladné recenze na nějakou knihu. Jediné knihy, které si nevybírám na základě recenzí, jsou knihy z Levných knih, kde se opravdu dají sehnat nádherné kousky. Jako je třeba Pláč v poušti.

Kdo je pro tebe v knižní blogosféře největším vzorem? Je někdo takový?

Vzor mám zahraniční blogerku Celinereads, která má nádherné fotky na Instagramu a skvělý blog.

Sleduješ vyloženě jen blogovou sféru nebo máš přehled i o českém booktube?

Sleduji oboje, ale stále více mám raději blogovou sféru, protože mám ráda si přečíst článek a ne jen koukat na videa. Ale i booktube mám ráda hlavně když mám praxi a přijdu domů a mohu se kouknout na nějaké to video.

Máš opravdu nádherné fotky na Instagramu! Zabere ti dlouhou dobu, než nafotíš dokonalou fotku, kterou na této sociální síti zveřejníš?

Děkuji moc za pochvalu a ano zabere mi to asi půl nebo tři čtvrtě hodiny když počítám zlé slunce, které je vždy někde jinde. Dříve to tak nebylo, protože jsem používala svůj mobil, ale už rok používám zrcadlovku, tak je to o něčem jiném. Hodně dlouho mi zabere aranžování knihy, a když jsem s tím spokojená, tak to musím ještě padesátkrát z jiných úhlů vyfotit. Pak to dám do počítače, ze kterého vyberu jednu, která se mi líbí nejvíce, a dám ji do mobilu, kde fotku publikuji na Instagram.


Jak vnímáš spolupráce s nakladatelstvími? Jaké spolupráce si nejvíc vážíš?

Já spolupráce vnímám kladně, ale jen do té doby, kdy autorka blogu nepíše jen samé recenze na knihy, které jí poslalo nějaké nakladatelství. Mám pár blogerek u kterých mi přijde, že kývnou na každou spolupráci anebo píšou všem nakladatelům. Já sama jsem žádnému nakladatelství nebo e-shopu nepsala o navázání spolupráce, vždy si mě našli sami. Nejvíce si vážím všech to je jasné, ale malinko převyšuje nakladatelství Baronet, které vydává neskutečně krásné knihy.

Je nějaký literární žánr, kterému se vyhýbáš a nečteš ho?

Dříve bych napsala thrillery, ale posledních několik měsíců se mi i tento žánr začal nějakým způsobem líbit. Možná bych odpověděla sci-fi, ale vyloženě úplně sci-fi žánr třeba jako je Star Wars to bych určitě nečetla.

Narazila jsi na knihu, která ti změnila život?

Řekla bych, že žádná kniha mi asi nezmění život. Ale nedávno jsem četla knihu od Větrných mlýnů Skoro směšná story, která je z prostředí psychiatrického oddělení a u této knihy mohu říct, že mám díky ní jinačí pohled na svět a uvědomila jsem si mnoho věcí. Proto tuto knihu všem doporučuji.

Jaká literární postava je tvá nejoblíbenější?

Tady asi moc odpovídat nebudu, protože nemám nejoblíbenější postavu. Všechny jsou na stejném místě (tím myslím ty dobré postavy).

Dočítáš i knihy, které tě nebaví? Dokážeš knihu odložit a už se k ní nevrátit?

Dříve jsem dočítala i knihy, které mě nebavily, ale poslední dobou je nedočítám. Uvědomila jsem si, kolik času bych ztratila s knihou, která mě nebaví, a kvůli tomu jsem odložila už čtyři knihy.

Která kniha tě v poslední době dostala takovým způsobem, že nad ni musíš často přemýšlet?

To bude určitě ta kniha Skoro směšná story, kterou mám stále v hlavě a jsem hodně ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst.

Čemu se ráda věnuješ kromě knih a psaní o nich? No dobře, ještě kromě pečení. My, co čteme tvůj blog, víme, jak ho miluješ. :D

Psala jsem na začátku, že mám ráda i fotografování, ale to je takový koníček, u kterého jsem teprve na začátku, tak nevím, jestli tu se mnou bude celý život jako je čtení a cukrařina.

Píšeš o sobě, že bys chtěla mít svou kavárnu. Je to tvá jasná představa o budoucnosti nebo máš víc profesních snů?

Nemám více snů. Jasně je tu sen abych zvládla tento poslední ročník na střední a abych zvládla zkoušky, ale ten největší sen je ta kavárna, o které mám už delší dobu představy, jak by měla vypadat. Doufám, že se to jednou splní.

Co v pečení považuješ za svůj triumf a nejpovedenější napečený kousek?

Triumf je skoro každý vytvořený dort. Je pravda, že jsem udělala i dorty, které se nepovedly, ale i u nich si myslím, že stály za ty dlouhé hodiny práce. Vzpomínám si na svou první vanilkovou omáčku na praxi, do které se dávají vajíčka a celé se to se smetanou a dalšími ingrediencemi zahřívá na plotně. Hádejte, co nakonec z vanilkové omáčky vzniklo. Ano míchané vajíčka s vanilkovým luskem a smetanou.

Bonusová otázka: Co ty a komentování blogů? Jsi spíš čtenář blogů a články moc nekomentuješ nebo jsi aktivní komentující?

Komentuji blogy i když se musím přiznat, že občas mám chvíle, kdy se mi komentovat vůbec nechce, a jsem líná něco napsat. Ale většinou článek, který přečtu i náležitě okomentuji. Moc děkuji za skvěle vymyšlené otázky a nabídku k rozhovoru. Měj se hezky.

Znáte blog Reading with Lucy? Jste jeho pravidelní čtenáři?

Infinity
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Reading with Lucy Reading with Lucy | E-mail | Web | 1. října 2016 v 19:04 | Reagovat

Já tuto blogerku znám i osobně :-D
Moc děkuji za tento rozhovor a skvělé fotky jsi přidala. :)

2 Lucy Lillianne Lucy Lillianne | E-mail | Web | 1. října 2016 v 20:24 | Reagovat

Hezky rozhovor holky :-)

3 Pavel Růžička Pavel Růžička | 1. října 2016 v 22:06 | Reagovat

Nechci být hnidopich, máš sice zajímavé otázky, ale těch otázek je až zbytečně příliš mnoho.A podle mě řazení otázek by mělo být trošku jiné.'
Nicméně zajímavé otázky :)

4 Infinity Infinity | Web | 2. října 2016 v 20:59 | Reagovat

[1]: A já zase moc děkuji, že jsem s tebou mohla rozhovor udělat! :-)

[2]: Děkujeme mockrát! :)

[3]: Děkuji za konstruktivní kritiku. Je pravda, že jsem si špatného řazení otázek také všimla a po tvém komentáři se snažila je správně seřadit, aby to mělo řád.
A to, že je otázek hodně, mně osobně to tak vyhovuje. :)

5 Eliz Eliz | Web | 3. října 2016 v 18:03 | Reagovat

Zrovna tenhle blog znám a ráda se tam vracím :)

6 Werangummi Werangummi | Web | 3. října 2016 v 19:52 | Reagovat

Moc hezky udělaný rozhovor, otázky se mi náhodou moc líbí. :) Tuto blogerku neznám, ale na tvoje doporučení se na ni povídám, podle odpovědí na otázky mi přijde opravdu sympatická a jsem na její blog zvědavá :)

7 Bilbovy knihy Bilbovy knihy | E-mail | Web | 4. října 2016 v 12:15 | Reagovat

Paráda, až se otevře čajovna a kavárna, prosím napsat, ať mám kam chodit :D
Katy

8 Casion Casion | Web | 5. října 2016 v 9:23 | Reagovat

Blogerku aj jej blog poznám, avšak dozvedela som sa v tomto rozhovore aj mnoho nového :-) Pýtala si sa dobré a zaujímavé otázky, vydarený rozhovor :-)

9 Karolína Karolína | Web | 8. října 2016 v 19:32 | Reagovat

Moc sympatický rozhovor! :) Tuto blogerku vůbec neznám a jsem ráda, že díky tobě jsem ji měla tu čest poznat. Hned ji jdu sledovat na Instagramu a číst její blog!

10 AndreyKayaf AndreyKayaf | E-mail | Web | 16. února 2017 v 16:45 | Reagovat

признаки потенции    http://levitrasialis.blogspot.ru/2017/01/blog-post_777.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama