Rozhovor - Dominik Fajner

17. září 2016 v 21:42 | Infinity |  Rozhovory s blogery
Už opravdu dlouho na rubriku Rozhovory s blogery sedá prach a už je to možná dýl, než dva roky, co jsem žádný rozhovor nepřidala. Musím to tedy napravit a tentokrát zodpovídám Dominika Fajnera. Jedná se o inspirativního, úspěšného, mladého muže, který má světu rozhodně co nabídnout.

Dominik Fajner (18 let) patří mezi mladé a úspěšné osobnosti. Momentálně se po svých zkušenostech s obchodováním s akciemi a investováním, rozhodl ostatní motivovat a vést je cestou k úspěchu. Tvrdí o sobě, že je kluk, který si vytvořil svůj svět a tento svět byl koncem základní školy dokončen, ale jen v jeho hlavě. Měl svůj plán a věděl, že k tomu nepotřebuje klasickou cestu, kterou si volí ostatní. Ostatní si klepali na čelo a nechápali toto rozhodnutí. Mysleli si, jak není žádná šance se bez pořádného vzdělání prosadit. Dominik však překvapil. Na střední škole věděl, že to není místo, kde by se chtěl někam posouvat a chtěl už dávno žít ve svém světě. Začal tedy hledat způsoby, které by ho z těchto okovů mohly vysvobodit. Našel affiliate od společnosti plus500 a začal pracovat jako makléř pro tuto firmu. Vydělal spoustu peněz a to mu stouplo do hlavy, začal všechno utrácet a chodil za školu.

Dominik tvrdí, že ještě neměl "myšlení bohatých", proto se tomu začal rychle učit a postupně začal poznávat tu správnou cestu, jakou se chtěl už od začátku vydat. Začal se vzdělávat, poznávat nové lidi a vybudoval komunitu lidí, se kterou začali pro plus500 pracovat. Poučil se ze svých chyb a tentokrát našetřené peníze investoval. Když už vlastnil vysokou částku peněz, rozhodl se motivovat a učit další lidi své životní ideologii. V té době vznikl Dominikův motivační instagram s názvem typekdom a #cestauspechu. Objevují se zde citáty, které nutí lidi přemýšlet a posouvat se dál ve svých cílech. Může to být považováno za drzost, v 18 letech, ale ta je Dominikovi přirozená a bez ní by nebyl tam, kde je.

Dominik má také blog, který je zaměřen na vzdělávání lidí. Mezi Dominikovi silné stránky patří charisma, které je naučené a komunikace také, protože od přírody je introvertní. Ke svým dalším silným stránkám řadí také manipulaci, kterou ale dokáže aplikovat správnou formou a zajímá se hodně o psychologii. Všechno se odráží na Dominikově webové stránce.

Snaží se pomoct každému mladému ambicióznímu snílkovi (vidí v nich sebe), který chce vstoupit do svého světa a začít žít. "Protože když nežijeme ve svém světě, žijeme? Nebo jen přežíváme ve světě někoho jiného?"Jaký je klíč k tomu, stát se úspěšným v tak mladém věku?


Je nesmírně důležité mít vysokou míru sebedůvěry, špetku drzosti a dostatečné znalosti v oboru, protože pokud si v mém případě naproti mně sedne investor a já se budu klepat, nebudu si věřit, jak mi muže věřit on? Samozřejmě i přes to, tam byly často pochyby lidí a v tom případě je potřeba znalost oboru. V tomto případě investora přesvědčíte o tom, že i když jste mladý, vaše znalosti převyšují jak jeho, tak většinu investorů.

Co bylo tím největším impulzem k tomu, opustit střední školu a vydat se za svými sny?

Posměšky ostatních, to je neuvěřitelné palivo. Chuť jim ukázat, že to dokážete. Poté je tu samozřejmě touha po samostatnosti. Zatímco kamarádi ještě berou od rodičů kapesné, já své rodině dělám radost, kdy se mi zachce a vše jim za ta léta vracím, zejména mamince.

Lituješ někdy svého rozhodnutí? Máš někdy pocit, že máš mezery ve vzdělání?

Samozřejmě, že mám mezery ve vzdělání, ale 90% toho, co mi chybí, nikdy nebudu potřebovat. Naopak to, co potřebuji a zastydím se, že to nevím, hned si informace doplním. U mě na prvním místě je, že nemám mezery v tom, co mě zajímá a baví. Myslím si, že tak by to měl mít každý. Radši budu vynikat v jedné věci a zaostávat v ostatních, než být ve všem průměrný. Takže rozhodně nelituji svého rozhodnutí.

Kdo je tvým největším vzorem? Je někdo takový?

Měl jsem takový vzor. Ovšem zjistil jsem, že když někoho takového máte, časem si všimnete, že neděláte nic jiného, než že ho citujete a napodobujete a já nechci být něčí kopie. Ve výsledku to u mě funguje tak, že soupeřím sám se sebou, vždy musím být o krok dál, než Dominik z minulosti.

Pamatuješ si ten první moment, kdy jsi přišel k velké finanční částce?

Tento moment si moc dobře pamatuju. Byl to nesmírně euforický zážitek, možná až neskutečný.
Doteď, když na to vzpomínám, tak je to jak sen. Okamžitě jsem si rozdělil část, kterou chci investovat, část do zálohy a zbytek, který utratím za svou rodinu a sebe. Úplně u prvního výdělku to bylo tak, že jsem vše utratil za sebe a nezbylo mi nic a to je chyba.

Jak působíš na své okolí? Už ti někdo z tvých známých řekl, že jsi ho nakopl k velkým životním rozhodnutím? Cítíš dostatečný feedback?

Nebudu tu lhát a řeknu, že bohužel na většinu lidi působím arogantně a namyšleně. Je to tím, že jsem neustále hlavou "v práci", pořád přemýšlím, a proto můj výraz může působit arogantně. Ale všichni, co se se mnou začnou bavit víc, po čase říkají, že jsem jim změnil život. Když se zeptám jak, tak odpovídají, že je vyvádím ze stereotypu. U mě neexistuje, aby jeden den byl totožný s tím předchozím. Také mi často říkají, že když jsou se mnou, zavalí je velká vlna optimismu. Je to asi tím, že jsem snílek a vše, co mi řeknou, je u mě reálné. U jiných slyší jen negativní názory a shazování. Jinak celkově mi chodí za den několik zpráv na IG, že jsem jim změnil život a motivoval je k úspěšnějším zítřkům. S pár lidmi jsem takhle začal i spolupracovat.


Na tvém YouTube kanálu se objevila série videí s názvem "12 podmínek dědictví"? Jak bys nám tuto sérii přiblížil?

Mnoho lidi v okolí mi začalo říkat, že to nemám vydřené, že mi k úspěchu lidi pomohli a že neznám hodnotu peněz, protože jsem nikdy "nemakal". Proto jsem jim chtěl ukázat, že nejsem žádný kluk z bohaté rodiny a "dřít" mi nevadí, jen jsem si našel holt lehčí a mně bližší cestu.

Jsi označován za motivačního řečníka a kouče. Jak probíhá takové mentorování pod tvými křídly? Považuješ se za autoritu?

Nejsem žádná autorita. Může ke mně klidně přijít špinavý bezdomovec a budu se k němu chovat úplně stejně jako k podnikateli, který má na účtu několik milionů. Nepovyšuji se, na nic si nehraju a snažím se vytvářet přátelské prostředí. Dále rozebereme problémy daného člověka, zjistíme, co by chtěl změnit nebo zlepšit a začneme na tom pracovat. Je to něco jako psychoterapie, akorát s tou změnou, že já vás vedu a ukazuji vaši cestu.

Kdo tě vedl k životní ideologii, kterou vedeš?

Hodně mě nasměroval starší bratr Martin. Už ve 12 letech se mnou vedl filosofické diskuze, za což jsem mu nesmírně vděčný. Donutil mě pátrat po informacích a přemýšlet o důležitých věcech už v tak nízkém věku.Studuješ motivační literaturu? Máš nějaké oblíbené knižní tituly?

Já toho přečetl neskutečně moc. Nedokážu teď doporučit jednu knihu z takového množství, ale radím lidem studovat dopodrobna. Protože když si přečtěte knížku s názvem "Jak motivovat sebe a druhé" nic moc vám to nedá, ale když jdete hlouběji a zaměříte se třeba na kapitolu "jak předat entuziasmus", už je to o něčem jiném.

Máš každý den plný aktivit a práce nebo si dokážeš udělat i úplně volný a neproduktivní víkend?

Drtivou většinu času jsem zaneprázdněn, ale když cítím, že to chce přestávku, tak si ji udělám. Někdy stačí pár minut nebo hodinka relaxace, někdy zase nestačí ani ten víkend, a tak si udělám volno klidně týden.

Jak se staví k tvým životním rozhodnutím tvá rodina? Podporují tě v tom, co děláš?

Zpočátku měla strach, že to nevyjde, že to není možný. Dnes je maminka, myslím pyšná, hrdá a hlavně šťastná, protože ví, že zajistím finančně jak sebe, tak i ji.

Považuješ seberozvoj za klíč k úspěšné budoucnosti?

Určitě ano. Je to jeden z hlavních atributů cesty úspěchu.

Dokázal jsi obchodováním během roku dojít k částce 800.000 Kč. Jak jsi to dokázal?

Tohle bude velmi krátké. Šel jsem do rizika a ono to vyšlo.

Jaké jsou tvé zkušenosti se společnostmi plus500 a Trinity Corporation? Kam tě tyto spolupráce posunuly?

Práce s plus500 je taková divná. Je to jen na vás. S ničím vám nepomůžou, nezaškolí vás. Zajímají je jen vaše výsledky. Ve výsledku je jen na vás, jestli na sobě začnete pracovat, abyste vůbec nějakého obchodníka přivedli, nebo ne. Někdo má výhodu, že se s komunikačními schopnostmi narodí a jde mu to bez pomoci. Každopádně tam byla jen vidina peněz, takže jsem na sobě pracoval. U Trinity Corporation už to bylo něco jiného. Naleznete tu přátelské prostředí, vzájemnou pomoc, učení se od sebe navzájem. Bylo to super! Rád na práci v Trinity Corporation vzpomínám.

A abych také nezapomněla na tvůj instagramový účet CestaUspechu. Co pro tebe znamená? Kde bereš inspiraci ke všem těm motivačním citátům?

Citáty jsou z části mé a z části to jsou citáty, které vyhledám na internetu a souhlasím s nimi nebo je používám k tomu, abych donutil lidi přemýšlet. Mým přáním je, aby přemýšleli nad tím, jestli jdou správnou cestou. Tento instagramový účet po mě znamená hodně, protože je to jedna z aktivit, které dělám zdarma, prostě jen pro dobrý pocit a pro ostatní.Vzpomínáš si, kdy v životě ses dostal na své pomyslné dno? Jak ses z něj dostal?

Nevzpomínám si teď, že bych byl někdy úplně na dně. Bude to nejspíš proto, že jsem vždycky měl ten svůj svět. Když mi bylo nejhůř, vlezl jsem si do něj, načerpal jsem energii, motivaci a sílu to zkusit znovu. Kolik lidí v dnešní době prostě jen na chvíli vypne, užívá si to ticho a relaxuje? Případně medituje? Je nás málo.

Jakou radu používáš nejčastěji? Jaká je ta věta, která tě pokaždé nakopne?

Jak říkám, vytvořte si svůj svět a tam se občas schovejte, a když vylezete, udělejte tenhle svět skutečným. Motivačních vět je plno, ale svět má každý svůj. To je má rada: buďte snílci!

Kde se o Dominikovi dále dočtete:


Infinity
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzka Zuzka | Web | 18. září 2016 v 10:50 | Reagovat

Velice zajímavé, jak být úspěšný....

2 Susane S. Susane S. | Web | 18. září 2016 v 15:20 | Reagovat

No nene, tenhle týpek Dom semnou chodil 9 let do třídy :-D nikdy by mě nenapadlo že ho najdu u někoho na blogu. :-)

3 Barča Barča | Web | 19. září 2016 v 18:14 | Reagovat

Poklona před nim! 👍

4 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 21. září 2016 v 21:35 | Reagovat

Osobně motivačním knížkám nevěřím a motivační citáty považuju za něco, co člověka většinou nikam neposune. ALE (velké ale) miluju mladé lidi, kteří něco dělají. Pracují na sobě, učí se, hledají své mezery a vyplňují je. Na vysoké jsem potkala spoustu lidí, kteří nedělají kromě školy nic, aby si užili studentských let. A potkala jsem i lidi, kteří nejsou líní obětovat svůj volný čas, učit se od zkušenějších a už během školy hledat práci, která je baví a naplňuje. Takové lidi stojí za to potkat a bavit se s nimi. Jsou to inteligentní osobnosti, které vědí, co chtějí dělat dál. Dá se od nich učit. A od Dominika zřejmě taky. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama