Září 2016

Vyhodnocení soutěže o tři knihy

26. září 2016 v 15:44 | Infinity
Dnešním dnem skončila soutěž na mém blogu o tři knihy a já už znám vítěze! Sice jsem čekala více zájemců o soutěž, ale to mě rozhodně neodradilo od pořádání dalších, určitě se můžete těšit! :-) Děkuji všem, kteří se zúčastnili a moc si vážím vašich odpovědí, díky vám mě blogování tolik baví! <3

Výherkyní se stává Eliz a toto cestou bych jí chtěla moc pogratulovat! :)


Infinity

Knižní prázdniny 2016

24. září 2016 v 17:25 | Infinity |  Útržky z mého života
Mám před sebou už poslední týden prázdnin, což je pro mě dost smutnou životní událostí, protože jsem si užívala dokonalého čtyřměsíčního volna plného volného času, přátel a knih. Víte, bude mi to všechno tak moc chybět. Všechny ty volné dny, které zahranovaly přemýšlení o životě, cestování, trávení času s přáteli, žádné starosti, jen radost ze života. S radostí jsem se pustila do práce s mým blogem, četla jsem knihu za knihou a bylo mi tak nádherně. Užila jsem si dokonalou dovolenou s Dominikem na Mallorce a byla moc šťastná.

Přes ty čtyři měsíce jsem přečetla tyto knihy (označené jsou ty, na které jsem psala recenzi): Adele, Bábovky, Kniha vzpomínek, Než jsem tě poznala, Babička pozdravuje a omlouvá se, Vše, co jsme si nikdy neřekli, Stoner, Will Grayson, Will Grayson, Dívka ve vlaku, P. S., Není zač, Roviny života, Poprask v sýrové uličce, Štěstí, láska, čokoláda, Ještě než umřu, Jatka č. 5.

Ze zmíněných knih se na první příčku v mém hodnocení umístila knížka Ještě než umřu, kterou jsem chtěla zrecenzovat, ale vyvolala ve mně tolik pocitů, že se to napsat ani nedalo. Opravdu,přečtěte si tuto knihu, je to literární zážitek, který ve vás zůstane ještě několik let. Hned na druhé místo určitě umisťuji nezapomenutelný příběh o lásce Než jsem tě poznala, na jehož filmovém zpracování jsem byla dokonce dvakrát. A Aňa Geislerová a její P. S., nemám slov k tomu, jak je kniha úžasná!

Dále si mě naprosto získal román Vše, co jsme si nikdy neřekli, který je sondou do jednoho nešťastného rodinného osudu. Také jsem byla nadšená z Greenovky Will Grayson, Will Grayson, protože John Green je prostě srdcovka a jeho knihy mě neomrzí v žádném věku. A moje první seznámení s knihou od Fulghuma Poprak v sýrové uličce bylo velice příjemné a moc ráda se k této optimistické knížce budu vracet. Plus si chci rozšířit sbírku a od Fulghuma si přečíst všechny knihy. Julian Barnes mě moc lákal a chtěla jsem si přečíst jednu z jeho knih a rozhodně jsem Rovinami života nešlápla vedle a moc se těším, až se pustím do Flaubertova papouška.

Zbylé knihy, které jsem nezmínila, byly pro mě celkem zklamání. Největším zklamáním byly určitě Bábovky a Dívka ve vlaku. A mezi literární brak řadím motivační záležitost Štěští, láska, čokoláda. To bylo vyložene utrpení číst.
Měla jsem tak vysoká očekávání, která vůbec nebyla naplněna. Kniha vzpomínek a Stoner byly velice zajímavé a podmanivé knihy, ale nezařadím je mezi největší objevy, to ne. Stejně jako od Backmana jsem čekala mnohem víc.

Také jsem během tohoto období nakoupila spoustu nových přírůstků, z kterých mám největší radost. Některé tituly jsou z Levných knih, některé z Tesca, kde byly obří slevy na knihy a poslední várka je z dnů Marianne. Jsem se svými přírůstky maximálně spokojená a moc se těším, až postupně všechny tituly přečtu. Také jsem hodně chodila do knihovny a četla knihy odtamtud. Myslím si, že 16 přečtených knih je skvělé číslo a já si z těchto prázdnin odnesla spoustu literárních postřehů a moje knihomolská dušička zaplesala blahem.

Včera jsem byla na autogramiádě britské spisovatelky Samanthy Shannon a jsem moc ráda, že jsem na tuto literární akci šla. Dozvěděla jsem se z pokládaných otázek na Samanthu spoustu zajímavých informací o ní samotné a jejích nápadech na knihy. Navíc je opravdu vtipná a všichni jsme se jejím poznámkám nasmáli. A na milješí osobu jsem už dlouho nenarazila! Jsem moc ráda, že mám podepsaný Kostičas! <3Rozhovor - Dominik Fajner

17. září 2016 v 21:42 | Infinity |  Rozhovory s blogery
Už opravdu dlouho na rubriku Rozhovory s blogery sedá prach a už je to možná dýl, než dva roky, co jsem žádný rozhovor nepřidala. Musím to tedy napravit a tentokrát zodpovídám Dominika Fajnera. Jedná se o inspirativního, úspěšného, mladého muže, který má světu rozhodně co nabídnout.

Dominik Fajner (18 let) patří mezi mladé a úspěšné osobnosti. Momentálně se po svých zkušenostech s obchodováním s akciemi a investováním, rozhodl ostatní motivovat a vést je cestou k úspěchu. Tvrdí o sobě, že je kluk, který si vytvořil svůj svět a tento svět byl koncem základní školy dokončen, ale jen v jeho hlavě. Měl svůj plán a věděl, že k tomu nepotřebuje klasickou cestu, kterou si volí ostatní. Ostatní si klepali na čelo a nechápali toto rozhodnutí. Mysleli si, jak není žádná šance se bez pořádného vzdělání prosadit. Dominik však překvapil. Na střední škole věděl, že to není místo, kde by se chtěl někam posouvat a chtěl už dávno žít ve svém světě. Začal tedy hledat způsoby, které by ho z těchto okovů mohly vysvobodit. Našel affiliate od společnosti plus500 a začal pracovat jako makléř pro tuto firmu. Vydělal spoustu peněz a to mu stouplo do hlavy, začal všechno utrácet a chodil za školu.

Dominik tvrdí, že ještě neměl "myšlení bohatých", proto se tomu začal rychle učit a postupně začal poznávat tu správnou cestu, jakou se chtěl už od začátku vydat. Začal se vzdělávat, poznávat nové lidi a vybudoval komunitu lidí, se kterou začali pro plus500 pracovat. Poučil se ze svých chyb a tentokrát našetřené peníze investoval. Když už vlastnil vysokou částku peněz, rozhodl se motivovat a učit další lidi své životní ideologii. V té době vznikl Dominikův motivační instagram s názvem typekdom a #cestauspechu. Objevují se zde citáty, které nutí lidi přemýšlet a posouvat se dál ve svých cílech. Může to být považováno za drzost, v 18 letech, ale ta je Dominikovi přirozená a bez ní by nebyl tam, kde je.

Dominik má také blog, který je zaměřen na vzdělávání lidí. Mezi Dominikovi silné stránky patří charisma, které je naučené a komunikace také, protože od přírody je introvertní. Ke svým dalším silným stránkám řadí také manipulaci, kterou ale dokáže aplikovat správnou formou a zajímá se hodně o psychologii. Všechno se odráží na Dominikově webové stránce.

Snaží se pomoct každému mladému ambicióznímu snílkovi (vidí v nich sebe), který chce vstoupit do svého světa a začít žít. "Protože když nežijeme ve svém světě, žijeme? Nebo jen přežíváme ve světě někoho jiného?"


Soutěž o tři knihy

14. září 2016 v 14:31 | Infinity
Je tu historicky první soutěž na mém blogu! Soutěž bude o balíček s třemi knihami. Výherce bude pouze jeden.

Jedná se o tyto knížky:

1) Kukuřičný město: Zápisky z konce světa - Andrew Smith

Anotace: Sex, skejty, cigára a kudlanky. Výstřední, originálně absurdní příběh o dospívání a konci světa. Šestnáctiletý Austin je posedlý zaznamenáváním událostí. Ve svých svérázných zápiscích vypráví, jak on a jeho nejlepší přítel Robby způsobili konec lidstva, když v malém americkém městečku omylem probudili nezastavitelnou armádu. Armádu obřích kudlanek, které zajímají jen dvě věci: jídlo a sex. Jenže kromě tohohle politováníhodného faux pas trápí Austina horší problém. Je zamilovaný do své přítelkyně Shann, ale možná taky do svého kamaráda Robbyho. Hormony blázní a ničemu nepomáhá, když se ukáže, že nakonec bude na Austinovi, aby zachránil svět. Jaké to je, když je vám šestnáct, honí vás geneticky upravení hmyzáci a přitom milujete dva lidi? To jsou dějiny. To je pravda. Přichází konec světa a nikdo o tom nemá ani tušení. Chápete, ne?


2) Billie - Anna Gavalda

Anotace: Román Anny Gavaldy uvádí na scénu dvě přitažlivé osobnosti, které se podělí o svá neštěstí a trable, aby mohly dospět.

Očima hlavní hrdinky Billie poznáváme příběh lásky dvou puberťáků, zdeptaných a nehezkých ošklivých káčátek.
Ti dva se osudově setkají při Mussetově hře S láskou nejsou žádné žerty, kterou povinně hrají ve škole. A díky magickému působení divadla, kdy si mohou vzájemně jako postavy na jevišti říct, že jsou krásní, tomu nakonec začnou věřit.
Billie nám o této proměně vypravuje. Nerespektuje žádná tabu, dotýká se ožehavých témat: bídy, prostituce, homosexuality, násilí, opuštěnosti…

Vypráví syrovým, hovorovým jazykem, s náhlými zlomy, barvitými líčeními, hrou se slovy, to všechno hlasem mladé vypravěčky, sice zdeptané životem, ale bojovné.
Je to příběh lásky a přátelství, v němž se lehce dotýkají ušlechtilé city a předstíraná naivita…


3) Marcelo ve skutečném světě - Francisco X. Stork

Anotace: Marcelo Sandoval slyší hudbu, kterou nikdo jiný neslyší. Je to jeden z projevů psychické poruchy podobné autismu, kterou trpí. Celý dosavadní život chodil na školu pro žáky se speciálními potřebami, ale toto léto se jeho otec rozhodl, že musí poznat skutečný svět a zaměstná ho ve své právnické firmě. Marcelo poznává, co je to zrada, zklamání, žárlivost, hněv i touha a láska, a učí se s tím vším vyrovnávat.

Tento jedinečný příběh je příběhem o spravedlnosti i krutosti světa kolem nás a o tom, že každý z nás může někdy zaslechnout hudbu své duše.


Pravidla soutěže:
  • Napište, proč čtete můj blog nebo co vás na mém blogu nejvíc zaujalo
  • Soutěž sdílejte mezi další blogery
  • Pod svou odpověď napište svůj e-mail, abych vás v případě výhry kontaktovala
  • Soutěž se týká pouze České republiky
  • Tato soutěž potrvá do 26. 9. 2016
  • Výherce/výherkyni vylosuji pomocí webové stránky https://www.random.org/

Všem držím palce a doufám, že jsem vám touto soutěží udělala radost! :-)

Infinity

Mallorca 2016

6. září 2016 v 18:37 | Infinity |  Útržky z mého života
Před dvěma dny jsem se vrátila z týdenní dovolené na Mallorce, na které jsem byla s Dominikem. Bylo to nezapomenutelné a mně je teď moc smutno, že tam nemůžu být déle.

Před tím než jsme na Mallorcu odletěli, měla jsem obavy, že se něco pokazí. Měla jsem strach z letu, protože osm let jsem nikam letadlem neodcestovala a taky z toho, že budu sama s přítelem tak daleko od domova. Myslím, že ale nejsem jediná, koho tyto obavy před cestou do zahraničí provází. Naštěstí ale všechno proběhlo naprosto v pořádku a domů jsem se vrátila plná zážitků a moc šťastná. Když jsme ještě byli na Mallorce, říkala jsem si, až mě behem třetího ročníku vysoké školy bude všechno štvát a budu neustále ve stresu ze všech povinností, co mě čekají, vzpomenu si na to, jak nádherné chvíle jsem prožila a hned mi to zlepší náladu.

Nechtěla jsem, aby naše dovolená probíhala tak, že přijedeme na místo a celý týden budeme chodit jen k moři a nic jiného. Proto jsem vybrala celodenní výlet na nádherné místo Cap Formentor a do oblasti Alcudie, který byl opravdu skvělý a ty pohledy na všechny ty scenérie si budu navždycky nosit v paměti. A protože jsme byli ubytováni na místě El Arenal, které bylo bízko hlavnímu městu Palma de Mallorca, udělali jsme si s Dominikem výlet i do hlavního města. Palma de Mallorca je opravdu překrásné město! Také jsme si udělali výlet na kolech. To byl už dlouho můj sen, udělat si výlet na kole v zahraničí a navíc s výhledem na moře.

Jinak se musím taky vyjádřit k samotným Španělům. Jsou tolik odlišní než my. Jsou expresivní, hlasití, pořád se smějou, věnují spoustu času svým nejbližším a jsou srdeční. Ale někdy toho bylo na mě moc, neumí se na chvíli zastavit, zpomalit, ztichnout, až to bylo někdy trochu otravné. A to, že děti si ještě o půlnoci hráli na hřišti jsem taky moc nepochopila, ale tak stává se, prostě odlišná nátura.

Ale sečteno podtrženo, dovolená byla opravdu vydařená a Mallorca je nádherná! A abych nezapomněla, jídlo bylo tak lahodné, že ještě teď na všechny ty hory vynikajícíh pokrmů vzpomínám s radostí. Plus vřele doporučuji Piña Coladu! Byl to moc hezký zvyk, dát si tento koktejl po celém dni. :-)