Červen 2016

Adele - recenze

28. června 2016 v 14:24 | Infinity |  Knihy a mé recenze
Když jsem se dozvěděla, že bude kniha o Adele, měla jsem neskutečnou radost. Adele je jedna z mých nejoblíbenějších zpěvaček a vždycky mě zajímalo, jaká doopravdy je. Myslela jsem si, že díky této knize se to dozvím. Myslela jsem si, že kniha bude vyprávěna v ich formě od začátku do konce. Jenže se mi dostalo nemilého překvapení.

Anotace:
HOLKA ODVEDLE, KTERÁ DOBYLA SVĚT
Životní příběh britské zpěvačky Adele
Britská zpěvačka a skladatelka Adele (celým jménem Adele Laurie Blue Adkinsová) před několika lety uhranula celý svět svou debutovou deskou Adele 19. Od té doby mladá Angličanka s krásným hlasem a chytlavými hity vylétla na nejvyšší stupínky popularity, získala si miliony fanoušků a k tomu celou řadu ocenění, včetně cen Grammy, Oscara či Zlatého globu. Mimo to je držitelkou Řádu Britského impéria a dlouhodobě nejprodávanější britskou zpěvačkou, v prodejích předčila dokonce i Madonnu.
Kdo je však Adele doopravdy?
Neuvěřitelný talent, pěvecký uragán i nekompromisní osobnost, ale také obyčejná zranitelná mladá žena z Londýna. Nepravděpodobná celebrita. Nechte se pozvat do jejího života i zákulisí koncertních pódií.
Kniha mapuje životní osudy Adele až do listopadu 2015, kdy jí vyšlo nejnovější CD Adele 25.


Recenze: Adele celým jménem Adele Laurie Blue Adkins se stala největší pěveckou hvězdou z pouhé "holky od vedle". Autor si o slavné zpěvačce zjistil spoustu zajímavých informací a odhalil nám její osobnost od jejího dětství až po současnost. Odhalil nám, že Adele je unikát, má svojí hlavu a nikdy by se neupsala něčemu, za čím by si nestála. Jenže problémem je, že celá tato zpověď působí dost neosobně. Jsou to poskládaná fakta, která jsou místy doplněna nějakým Adeliným prohlášením. A to mně nestačilo. Neměla jsem dojem, že je mi Adele bližší, že jsem nahlédla úplně pod skořápku.


Procházka Prahou

24. června 2016 v 23:04 | Infinity |  Útržky z mého života
Miluju svoje rodné město! Proto jsem měla radost, že jsme se s rodinou vydali na procházku po té starší části. Vzala jsem si s sebou zrcadlovku, knížky na focení a dobrou náladu. A byla jsem moc ráda, že sestřenka, které jsou tři roky, společně se mnou objevovala krásy Prahy a byla nadšená! Vidět dětskou radost, to je k nezaplacení. Plus nafotit si knihy v Praze, to byla věc, kterou jsem už nějakou dobu odkládala a hrozně dlouho chtěla udělat. Sice fotek s knihami nakonec dohromady moc není, ale to příště určitě napravím! Jsou tam zachyceny novinky, které jsem si za poslední dobu zakoupila do mé knihovničky. Konkrétně se jedná o knihy Postav hlídku, Kafka na pobřeží, Babička pozdravuje a omlouvá se, recenzní výtisk Adele, na kterou chystám recenzi a jeden úlovek z knihovny Odpusť mi. Megan, která si mě naprosto získala a knihu vřele doporučuji. Momentálně čtu také Bábovky, z kterých jsem unešená a recenze bude obsahovat rozhodně samá superlativa!

Jinak z fotek jsem nadšená, protože se mi povedlo nafotit všechna zákoutí, která jsem chtěla. :-)
Všem klukům, které jsem milovala - recenze

10. června 2016 v 20:56 | Infinity |  Knihy a mé recenze
Kniha Všem klukům, které jsem milovala byla pro mě přesně tou knihou, u které mi bylo jasné, že si ji jednou přečtu. Už jsem to měla v plánu nějak přes rok a konečně se na ni dostalo! A musím říct, že pro mě byla milým překvapením! Četla se sama a pomohla mi naprosto se odreagovat při probíhajícím stresovém zkouškovém období. Jedná se o naprosto odpočinkové počtení, vhodné pro dlouhé letní večery. :-)

Anotace: Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala - na rozloučenou.
Lara žádnému klukovi nedala najevo, že se do něj zamilovala. Místo toho mu napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal.
A najednou musí čelit všem svým pocitům, které před světem - a hlavně přímo před adresáty - pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.

Recenze: Lara Jean je hlavní protagonistkou tohoto románu pro mladé a stala se jednou z mých nejoblíbenějších knižních hrdinek za poslední dobu. Ztělesňuje veškeré pochybnosti, které mají teenageři a jak je těžká doba dospívání. Ano, je pravdou, že v mých 23 letech tohle všechno mám za sebou, ale bylo zábavné si to připomenout. Všechny ty pocity nejistoty a pochyby v samu sebe. Při četbě jsem měla hlavu plnou vzpomínek a vybavila se mi celá má cesta střední školou.