Květen 2016

Svět knihy 2016 mýma očima

20. května 2016 v 11:09 | Infinity |  Útržky z mého života
Svět knihy 2016 je za námi a já jsem další blogerkou, která vám přináší report z tohoto veletrhu. Nejdřív jsem si myslela, že kvůli probíhajícímu zkouškovému se tento rok nezúčastním, ale nedalo mi to, jakožto zaryté knihomolce a musela jsem dorazit. Potřebovala jsem vidět všechny ty knihy na jednom místě a koupit si kousky, které nesmí chyět v mé knihovničce. A jsem nadšená, protože jsem sehnala přesně ty knihy, po kterých jsem toužila. Také jsem věděla, že v sobotu budu mít možnost narazit na mého milovaného autora Josteina Gaardera. To byl další důvod, proč jsem tam nemohla chybět. Jostein Gaarder totiž napsal mou nejmilovanější knížku na světě Dívka s pomeranči, která se mi navždycky vryla do srdce. A já jsem dostala tu jedinečnou možnost obdržet do této knížky podpis samotného autora. Kdy jindy se vám taková příležitost naskytne? Je to nezapomenutelný zážitek. Když jsem Josteina viděla, stála jsem u stolku a on mi podepisoval jeho knihu, cítila jsem obrovskou úctu, co k němu chovám a vykouzlilo mi to úsměv na tváři.

Na fotkách jsem se snažila zachytit atmosféru Světa knihy. Moje celkové dojmy jsou takové, že všude bylo spoooustu lidí, bylo vedro k padnutí a nedalo se tam pomalu ani hnout. Ale dokázala jsem to ignorovat, protože jsem najednou byla na místě, kde všechny spojovala jedna úžasná věc, a to knihy. Bylo všude vidět to nadšení z nově nakoupených knih, které jsem se všemi sdílela. Byla jsem úplně ve svém živlu a nebyla jsem k zastavení. Moje peněženka zaplakala, ale já jsem s kupem a podpisem od mého oblíbeného autora maximálně spokojená. Sečteno a podtrženo: jsem moc ráda, že jsem na Světě knihy byla a těším se zas za rok! :-)Dubnová čarodějka - recenze

6. května 2016 v 22:01 | Infinity |  Knihy a mé recenze
V další recenzi se zaměřím na knihu Dubnová čarodějka, která ve mně zanechala nezapomenutelnou stopu. Od začátku do konce to byl knižní zážitek, na který nikdy nezapomenu a od autorky si musím přečíst její další knihu Nejmenuji se Miriam. Moc se na ní těším, protože autorčin styl psaní se mi dostal pod kůži.

Anotace: Strhující příběh v tradici magického realismu... Román o hloubce ducha a síle imaginace.
Brilantní mozek uvězněný v bezmocném těle, trýzněném spastickými záškuby, příběh "mrtvého" těla, v němž tepe živý duch.

Desirée, němá a ochrnutá dívka odsouzená k životu mezi čtyřmi stěnami nemocničního pokoje... Za dlouhých nocí jí dělají společnost Einstein, Hawking, Ginzburg a jiní, i když jen prostřednictvím svých knih. Tam venku, za zdmi nemocnice, jsou její tři sestry - Christina, Margareta a Birgitta. O její existenci ale nemají tušení. Lékařka, fyzička - a prostitutka.
Naléhavé a podmanivé vyprávění začínající ve Švédsku padesátých letech 20. století. Zpěv o lásce, touze a věrnosti, ale také o beznaději, aroganci a lhostejnosti.

Švédská spisovatelka Majgull Axelssonová, původním povoláním novinářka, se už na počátku své tvorby zaměřila na problémy slabých a bezmocných, především na zneužívané děti a dětskou prostituci. Zatím největší úspěch a jednu z nejprestižnějších švédských cen, Augustovu cenu, jí vynesla právě Dubnová čarodějka.