Duben 2016

Knihy, pečení, novinky v mém životě

29. dubna 2016 v 20:24 | Infinity |  Útržky z mého života
Nemám ráda, když můj blog zeje prázdnotou. Jako kdyby na mě volal, Veroniko!! Pojď sem přidat něco nového, tví čtenáří určitě budou rádi! :D Tak tedy je vhodná doba přijít s nějakými novinkami z mého života.

I můj život ovládá určitý stereotyp, na který jsem si poslední rok musela zvykat kvůli přestupu na jinou vysokou školu. Kdo pravidelně čtete můj blog, víte, že tato změna v mém životě nastala. A konečně jsem si vytvořila nějaký řád, na který jsem si zvykla a který můj život naplňuje a žene dopředu. Jsem spokojená a myslím si, že upřímně můžu říct, že šťastná. I když nastanou chvíle, kdy se na mě všechno valí a myslím si, že všechny povinnosti do školy nemůžu stihnout a přepadne mě baznděj, tak vždycky se to nějak zvládne. Můj problém je ten, že se vždycky dokážu zbytečně vystresovat a pak zjistím, že to bylo úplně zbytečné. Úplně si říkám: "No tuhle seminárku nemůžu stihnout, tenhle test pokazím, na tohle prostě nemám!" A pak všechno stejně dopadne dobře a tak to mám pořád dokolečka. Asi je to jednoduše moje součást a jiná bohužel nebudu, vždycky se maximálně vystresuju, abych zjistila, že k tomu není důvod.

Mám už také vybrané téma mé bakalářské práce, kterou budu psát za rok. Tématem je Pavel Tigrid a jeho novinářská práce. Už jsem našla spoustu zdrojů, které mi při tvorbě této bakalářské práce hodně pomůžou a jsem zvědavá, jak se s tím za rok poperu. Uričtě to bude zlomový rok v mém životě, ale musím říct, že se na to celkem i těším.

Mými největšími radostmi v životě jsou knihy, přítel, přátelé, objevování nových míst v Praze, i když tu bydlím od narození. Zbožňuju nacházet nové kavárny, restaurace, knihkupectví, antikvariáty, parky, opomenutá krásná místa. Obrovskou radost mi udělalo také to, že jsem v poslední době navázala spolupráce s nakladatelstvími, internetovými knihkupectvími - je to něco, čeho si neskutečně vážím. Protože knihy a já, to je láska na celý život. Dále se mým koníčkem stalo i sbírání nové a nové kosmetiky a zkoušení nových líčících technik. Nejvíc mě baví kombinování různých očních stínů a sledování nejnovějších trendů v líčení. Neustále čtu nové články mých oblíbených blogerek a nechávám se jimi inspirovat.

V tomto článku se s vámi též podělím o můj dnešní experiment s pečením. Inspirací pro mě tentokrát byla slavná britská Youtuberka a blogerka Tanya Burr a její recept na Peanut Butter Pretzel M&M Cookies. S výsledkem jsem spokojená! Jsem ráda, že jsem zkusila něco nového, to mě opravdu naplňuje. :-)

Brooklyn - recenze

8. dubna 2016 v 14:50 | Infinity |  Knihy a mé recenze
Když je kniha zfilmovaná, většinou to nevydržím a jako na první se podívám na film. U knihy Brooklyn jsem ale odolala a nejdřív jsem si přečetla literární počin Colma Toibína. Teď jsem ale zvědavá na filmové zpracování.

Anotace: Román irského autora Colma Toibína Brooklyn vypráví prostý příběh obyčejné mladé ženy, která na popud rodiny odejde za prací do New Yorku. Dobrý úmysl sestry a matky podpořený tou nejlepší vůlí ze strany samotné Eilis vede k tomu, že dívka nastoupí cestu do neznáma, do světa, který s ní nemá (alespoň zpočátku) nic společného, do života, který si sama nevybrala. Eilisina ztráta je tím palčivější, že se jí bolestně stýská po něčem tak žalostně omezeném, jako bylo její dosavadní živoření v rodném Enniscorthy. Brooklyn však není jen naléhavým příběhem jednoho smutného osudu. Tóibínova tichá, vyrovnaná a přesto bezprostřední próza podává detailně prokreslený obraz minulosti, konkrétně irského maloměsta a několika málo ulic ve starém Brooklynu první poloviny padesátých let minulého století. Samozřejmým kořením tohoto obrazu je humor. Humor bezděčný, nucený i bláznivý, ale vždy nevtíravý, tak jak jej přináší sám život.

Recenze: Kniha Brooklyn je pro mě prvotinou od autora Colma Toibína. Abych byla překvapená, nehledala jsem na toto literární dílo ani žádné recenze a vůbec jsem netušila, co od knihy očekávat. Měla jsem určitou představu díky traileru, který jsem viděla v kině. Myslela jsem si, že se bude jednat o úžasný romantický přiběh s tajemnou atmosférou. Zklamáním pro mě však byl strohý styl psaní autora, na který jsem si během čtením této knihy nedokázala zvyknout. Neměla jsem pocit, že bych z Brooklynu cítila nějaké emoce, necítila jsem se vtažená do děje. Je však pravdou, že emocemi hlavní hrdinky Eilis se Colm zabýval. Zvláštní na tom však bylo to, že je v sobě všechny většinou potlačovala a nedokázala tak být pořádně sama sebou.