TAG: Liebster blog award II

10. října 2015 v 0:57 | Infinity
Pamatuju si, že jsem tento TAG vyplňovala loni v létě. Takže mi to připadá už jako celá věčnost. Ale víte na co si pamatuju? Jak moc mě to bavilo a myslím si, že tentokrát tomu nebude rozhodně jinak. Líbí se mi, že se tento skvěle promyšlený TAG opět vrátil do blogového světa a objevuje se na spoustě zajímavých blogů. Tentokrát jsem byla nominovaná Kájou a jsem za to moc ráda. V tomto TAGu na sebe prozradím 11 faktů, budu odpovídat na 11 otázek, které si pro mě připravila Kája, vymyslím 11 otázek pro mnou nominové blogerky a mám splněno. Tak pojďme na to!

11 faktů o mně:

 1. Jmenuju se Veronika a mám moc ráda, když mě ostatní oslovují Veru, má to svoje kouzlo. Mám svoje jméno moc ráda a rozhodně bych jiné nechtěla.
 2. Tento blog mám od roku 2011 a doufám, že ho budu mít klidně dalších 20 let a budu se hrozně ráda vracet k článkům, které jsem psala, když jsem byla třeba na střední škole. Je to neuvěřitelná nostalgie, číst si starší články. Nikdy je nesmažu, protože je v nich velká část mě. Taková jaká jsem byla dřív a taková jaká jsem dnes, to vše tu je zaznamenané. Jak jsem se změnila, jak se změnily mé zájmy, jací lidé se objevili v mém životě. Vzpomínky, to všechno se na moje-iluze.blog.cz nachází.
 3. Mám nejdelší a nejpevnější vztah v mém životě. S Dominikem jsme spolu přes rok a milujeme se a nedokážeme být bez sebe. Je to můj poklad a moje životní láska.
 4. Vždycky jsem měla radši kočky než psy a doufám, že jednoho dne si svou kočku pořídím.
 5. Ještě minulý rok jsem byla v druháku na umělecké vysoké škole v Praze a byla jsem šťastná, že studuju tak úžasný obor jako je literatura. Milovala jsem hodiny tvůrčího psaní, milovala jsem všechny přednášky i semináře. V květnu 2015 nám, studentům bylo oznámeno, že tato škola končí a my si musíme hledat místo na jiné vysoké škole. Byla to neskutečná rána pro mě. Nemohla jsem tomu uvěřit, pořád jsem si říkala, že to musí být jen nějaký omyl. Před týdnem jsem nastoupila na jinou vysokou školu a doufám, že jednoho dne budu na ní stejně šťastná, jako na té předchozí, ale mám celkem strach, že tomu nikdy úplně na 100% tak nebude.
 6. Jsem závislá na Twitteru.
 7. Neumím lhát.
 8. Největším životním snem je pro mě cestování. Cestování konkrétně po Evropě a Americe. Nejvíc mě láká navštívit Londýn. Až se toho dne dočkám, neumím si představit, jak moc to se mnou zamává, protože to je můj největší sen už nějakých 8 let.
 9. Miluju knihy. Jsem nenapravitelný knihomol a jsem na to opravdu hrdá. Od té doby, kdy jsem se do knih opravdu ponořila jsem mnohem šťastnější a přijde mi, že toho mám světu mnohem víc co sdělit a kdykoli se se mnou někdo začne bavit na téma knihy, jsou to rozhovory klidně na hodiny.
 10. Jsem optimistka tělem i duší.
 11. Baví mě čtení, psaní, focení, sledování Youtube videí, badminton a také se vyžívám v kosmetice. Největší vášní ze všeho je ale pro mě stejně literatura.


11 otázek od Káji:

1. Co tě v poslední době rozbrečelo?
To byla jedna reklama na žvýkačky. Vím, že vás to teď nejspíš muselo pobavit, ale když se podívate na toto video tak se někomu z vás určitě přihodí to samé, co mně a budete mít oči plné slz. Je to o opravdové lásce a mě vždycky takové sentimentální věci dokážou dojmout, když jsou takhle krásně zpracované.

2. Sleduješ nějaké YouTuberky nebo čteš něčí blogy? Jaké máš nejoblíbenější?
Youtube mě moc baví sledovat. Sleduju Teri Blitzen, Gabrielle Hecl, holky z A Cup of Style, Mad Bros, Get the Louk, Petru Lovely hair, Tanyu Burr, Zoellu, Tylera Oakleyho a mohla bych pokračovat dál a dál. Čtu blog Kissbook by Mia, Knižní přátelství, blog Lauralex, Káju, HI LYCHEE, Maddy Cane atd. Moc mě to baví. Jak sledovat videa na youtube, tak číst blogy. Najdu tam tolik inspirace, které mě obohacují v každodenním životě.

3. Kde nacházíš inspiraci k psaní článků?
Většinou v běžných věcech. Stačí třeba probírat s někým nějaké téma a najednou mi svitne nápad na článek a už mám konkrétní představu v hlavě, o čem by ten konkrétní článek měl pojednávat. Taky mě hodně ovlivňují knihy v nápadech na psaní článků. Baví mě psát recenze, baví mě fotit hromádky nových knih, které jsem si aktuálně pořídila. Také na mém blogu ráda zveřejňuju fotky z výletů, které podnikám s přítelem, abych zachovala tak vzpomínky z báječných míst, která jsem navštívila.

4. Tvé nejoblíbenější jídlo?
No, tak to je velice těžká otázka, protože já a jídlo, to je láska na celý život. Ale asi to bude sushi, protože tím bych se mohla cpát 24/7. Kdo jste ještě tuto lahůdku neochutnali, jděte rozhodně do toho a pak si vzpomenete na má slova! :-)

5. Tvých 5 oblíbených filmů.
Je opravdu obtížné vybrat jen pět filmů, protože jich mám oblíbených spoustu. Ale určitě nevynechám Seznamte se, Joe Black; 500 dní se Summer, Kamarád taky rád, Čistá duše, Keith. Jsou to filmy, které si pouštím několikrát do roka a nikdy mě nezklamou.

6. Kterou nejlepší a nejhorší vlastnost máš?
To je ale zapeklitá otázka! Já si myslím, že by toto spíš měli posoudit ostatní. Ale zeptala jsem se svého přítele a ten mi řekl, že jsem dost tolerantní vůči ostatním, může se mi člověk kdykoli s čímkoli svěřit a já ho vyslechnu, taky že jsem svědomitá a že se koukám na svět optimisticky a to je moje obrovské plus. A nejhorší vlastnostní je na mě nejspíš to, že jsem zbrklá, někdy sobecká a občas mi chybí empatie.

7. Máš nějaký životní vzor?
Vzorů mám spoustu, ale nijak zvlášť se na ně neupínám. Chci být hlavně sama sebou a zajímavými a něčím významnými lidmi se třeba inspirovat k tomu, abych dosáhla svých cílů. Teď jsem měla na mysli slavné osobnosti. Ale pro mě osobně jsou největším vzorem mí rodiče a tak to budu cítit vždycky. Jsou úžasní a jsem šťastná, že je mám a že mi toho dali tolik do života a udělali ze mě takového člověka, jakým jsem.

8. Kolika jazyky mluvíš a které bys chtěla ještě umět?
Mluvím samozřejmě česky, umím také slovensky, anglicky, trochu německy a teď se rok nově učím španělštinu. Chtěla bych se zdokonalit v té španělštině, protože je to vážně moc hezký jazyk. A v angličtině bych se chtěla zbavit strachu pořádně mluvit. Vím, že anglicky umím dobře, všemu rozumím, ale když mluvím, chvílemi se zasekávám a to se mi vůbec nelíbí a určitě to chci změnit.

9. Čteš ráda knihy? Které Tě zaujaly a doporučila bys je dál?
Já si myslím, že to je zbytečná otázka. Ten, kdo čte můj blog, ví moc dobře, jaký já jsem knihomol. Jak už jsem psala o kousek výš, bez knih neumím žít a doma už se pomalu topím v knihách, jak pořád nakupuju nové a nové. Od té doby, co opravdu pořádně čtu, se cítím šťastnější a neskutečně mě to obohacuje, jak o slovní zásobu, tak o představivost. Zbožňuju knižní svět a objevování nových příběhů, nikdy mě to nepřestane bavit. Momentálně jsem dočetla knihu Kde se touláš, Bernadetto a je to největší bomba, kterou jsem za poslední dobu přečetla. Neuvěřitelně zajímavá kniha plná překvapení a zvratů. Jinak další knižní doporučení nalezneta zejména zde na mém blogu. Tolik knižních tipů na jednom místě! :D

10. Jak by sis představovala své vysněné prázdniny?
Vysněné prázdniny si představuju jako cestu po Evropě a po Americe. Objevování nových míst a kultur. To mě opravdu láká a doufám, že se mi tento sen jednou vyplní. I když jsem už navštívila spoustu zemí, vím, že stále mám co objevovat. Takže rozhodně cestování a také spoustu knih s sebou.

11. Jaké země jsi navštívila a co se Ti v nich nejvíce líbilo?
Navštívila jsem spoustu zemí. Konkrétně Krétu, Mallorcu, Kypr, Ibizu, Turecko, Itálii, Francii, Německo, Rakousko.. Nejvíc se mi líbilo v Itálii. Tam je nádherně a doufám, že se do Itálie jednoho dne vrátím a budu mít možnost opět navštívit tuto překrásnou zemi. A třeba takové Rakousko? Nepamatuju si, že jsem od té doby viděla někde krásnější krajinu, než tam. Hory mě tam okouzlily nejvíc.

To jsem se tak jednou probudila a tohle jsem objevila na polštáři vedle mě. A to je pravá láska. <3


Všechny fotky jsou moje, mají možná horší kvalitu, ale to proto, že tyto jsou zrovna foceny mobilem. Jsou to fotky, které se podle mě hodily k tomuto článku a hodně o mně vypovídají. Byly foceny během tohoto roku.

Mých 11 otázek pro nominované:

 1. Nad čím nejčastěji přemýšlíš?
 2. Kde se vidíš ode dneška za 10 let?
 3. Jaké je tvé vysněné povolání?
 4. Jsi spíš introvert nebo extrovert?
 5. Ovládá tě hodně prokrastinace nebo s ní úspěšně bojuješ?
 6. Máš ráda knihy? Jaké knihy čteš nejraději?
 7. Kdyby ses měla popsat jen pár slovy. Jaká by to byla slova?
 8. Cyhstáš se na vysokou školu nebo ji právě studuješ? Jaký obor je ti nejbližší?
 9. Proč jsi zrovna na blogu.cz a ne na blogspotu? Přemýšlela jsi někdy o přestup právě na blogspot?
 10. Jak nejraději trávíš svůj volný čas?
 11. Máš ráda podzim? A proč?

A tímto bych chtěla do tohoto TAGu nominovat následující blogerky: Lauralex, fakynn, Smajlíka, Elizabeth B., Coneja, Sashu a famoso.


Těším se na vaše zpracování mých otázek. Moc ráda si počtu zrovna od Vás odpovědi.

Infinity
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Beatricia Beatricia | Web | 10. října 2015 v 8:56 | Reagovat

Je to krásný a vyšperkovaný článek. Moc se mi líbí 11 faktů o mně. Těší mě, že jsi nastoupila na jinou vysokou školu a přeji ti úspěch. Zlatíčko, v tvém perfektním článku je jedna chybná třešinka na dortu.  Hned v úvodu ve 3. řádku je OBĚVUJE. Správně je OBJEVUJE. Já vím, že je to překlep. Vzdělaná a studovaná bloggerka tvého kalibru by to nenapsala. Přeji ti velké úspěchy na další škole a trvalé štěstí v lásce. ☼☼☼

2 Infinity Infinity | Web | 10. října 2015 v 9:39 | Reagovat

[1]: Děkuju ti za upozornění na chybu v článku, už je opravená. Nechápu, jak jsem to tak mohla napsat. :D
A také mockrát děkuju za další krásný komentář od tebe! :-)

3 Casion Casion | Web | 10. října 2015 v 10:16 | Reagovat

Je super, že si spokojná so svojim menom, často stretávam ľudí, ktorým sa ich meno nepáči a hneď by ho zmenili, takže je super natrafiť na ich opak :-)
Inak zaujímavé otázky aj odpovede, s jazykmi držím palce a pri otázke ohľadom vzoru si to pekne napísala :D

4 Nat Nat | Web | 10. října 2015 v 13:31 | Reagovat

Tolik lidí rádo čte a já znám většinou jen ty, kteří o knížky neradi zakopávají. :-(  :D Knížky jsou skvělá věc. :-)

5 fakynn fakynn | E-mail | Web | 10. října 2015 v 14:55 | Reagovat

BOŽE JAK JE DOMINIK SLADKEJ! Málem mě to rozplakalo. <3

Brzy tvé otázky vyplním. :)

(Závislá na twitteru, oh, jak nečekané! Twitter je totiž trulaf.)

6 ľúbezná ľúbezná | E-mail | Web | 10. října 2015 v 16:35 | Reagovat

závislá na Twitteri? Ja tam zverejním raz za čas niečo a potom nič, vôbec ma to nijak nezaujalo :D

7 Bia Bia | Web | 10. října 2015 v 18:48 | Reagovat

Učíš se španělsky? To jsem ráda, že nejsem jediná, komu se ten jazyk líbí ;) Myslím ale, že jsem už trochu v jiné fázi a nejen že se mi ten jazyk líbí, ale přímo ho miluju a chtěla bych se přestěhovat do Španělska! Ale to bude asi tím, že se ho učím už prakticky čtyři roky.
Taky miluju cestování, chtěla bych hlavně do severských zemí Evropy (Norsko apod.) a taky procestovat celé Španělsko a latinskou Ameriku! :D
S Mallorcou, Německem a Tureckem s tebou 100% souhlasím.
Mimochodem moc děkuju za nominaci a spěchám na správu blogu napsat ti odpovědi na tvé otázky!

8 Babette Babette | Web | 11. října 2015 v 0:45 | Reagovat

máme společné věci :)) taky miluju knížky :3 :))

9 Elis Elis | Web | 11. října 2015 v 9:44 | Reagovat

Tedy tomu říkám tag. S tou školou mě to mrzí, když se člověk v něčem najde a pak ji musí ukončit kvůli takovému důvodu. Jsi opravdu scestovalá koukám, proto mě zaujalo, že se ti nejvíce líbilo v Itálii, ale chápu, má své kouzlo, nebo záleží kde přesně samozřejmě :) Jinak jsi hrozně sympatická osoba, škoda, že čtu články bloggerek, které jsou tak daleko ode mě.

10 Angela Angela | Web | 11. října 2015 v 16:43 | Reagovat

Krásně zpracovaný tag. :) Doufám, že budeš se školou spokojená a bude se ti dařit. Taky bych si moc přála cestovat, a Londýn je též můj velký sen. Hned v prvním, faktu mě zaujalo, že máš ráda své jméno, jelikož je to vlastně zajímavé slyšet, u většiny to bývá naopak. :)

11 Lauralex Lauralex | Web | 11. října 2015 v 20:15 | Reagovat

Veru, za prvé ti chci poděkovat, že jsi mě "nominovala". Článek jsem právě zveřejnila, takže pokud si ho chceš přečíst, můžeš.
A pak mě také těší, že na můj blog stále chodíš. Já si svých pár čtenářů opravdu vážím a pokaždé mě to zahřeje u srdce. :-)

12 Van Vendy Van Vendy | Web | 11. října 2015 v 20:41 | Reagovat

Procestovalas toho už opravdu dost! A navíc i moc pěkně fotíš, tvoje fotky se mi líbí a tvá záliba v knihách také. Že ráda čteš i píšeš, to už jsem viděla mnohokrát a jsem ráda, že jsi tento blog založila a že jsem jej objevila. :-)

13 barlie barlie | Web | 11. října 2015 v 22:08 | Reagovat

Mě se na tobě vždycky líbila ta upřímnost a optimismus :)
Kde se touláš Bernadetto, jsem taky četla a je to skvělá kniha :D

14 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 12. října 2015 v 8:38 | Reagovat

Nádherně jsi vybrala fotky, máš pravdu, že o tobě hodně prozradí a skvěle se doplňují s odpovědmi.
Máme toho hodně společného :) Knihy, cestování, kosmetiku, oblíbené jídlo, badminton... :)

15 Péťa Péťa | Web | 12. října 2015 v 11:12 | Reagovat

Vidíš, já Twitter ze dne na den zrušila a dneska už si na něj ani nevzpomenu :D ale zase jsem podlehla Instagramu. Jsem ale duší fotograf, je mi to mnohem bližší :)

16 znavená. znavená. | Web | 12. října 2015 v 17:45 | Reagovat

No tedas. Twitter jsem si založila několikrát, ale nikdy mě nechytl. Stejně jako myspace.. Vždy mě to po chvilce přestalo bavit. Ale na instagramu a facebooku "jsem závislá" :D Jinak přítele ti moc přeju. Mám doma úplně to stejný zlato <3 A je to krásný, vědět, že člověka někdo takhle vesmírně miluje.. <3 Tak ať vám to vydrží navěky :P

17 znavená. znavená. | Web | 12. října 2015 v 17:46 | Reagovat

Jo a ještě jsem chtěla dodat, že ti tvojí knihovnu hrozně závidím <3

18 flovers-king flovers-king | Web | 12. října 2015 v 20:47 | Reagovat

Krásný článek. Taky jsem knihomol :D  :D

19 Yamina Yamina | E-mail | Web | 12. října 2015 v 23:04 | Reagovat

Nice blog! :) Try to learn Arabic :P

20 Michaela Michaela | Web | 13. října 2015 v 12:15 | Reagovat

Panejo, máš pravdu, to video je naprosto úžasné. Jako celou dobu krásný, ale jak si na konci prohlížela ty pokreslený papírky od žvýkaček a pak jak se otočila a on tam klečel, to bylo dokonalé. Já jsem v tomhle stejná, takovýhle věci mě také dokážou (snadno) rozbrečet. :)

Sushi je taková mňamka, jo? Už delší dobu ho chci ochutnat, ale zatím jsem se k tomu nedostala.
S tím vzorem to mám podobně, mám jich spoustu, od každého si tak nějak beru něco. Na někom obdivuji smysl pro humor, na někom odvahu, na někom cílevědomost, atd.. :)
Jinak fotky moc hezké. Hlavně ta první a pak ten vzkaz, to je mi

21 Michaela Michaela | Web | 13. října 2015 v 12:16 | Reagovat

Poslední slovo mělo být milý. :) Omylem jsem to zveřejnila. :( Nezlob se, že ti takhle kazím komentáře. :D :)

22 Nikola Nikola | 13. října 2015 v 15:25 | Reagovat

Zajímavý článek. Líbí se mi především jeho první část - také miluji knihy - je to moje největší závislost, ale jsem na to také hrdá. Literaturu jsem chtěla také studovat, ale to mi bohužel z mnoha důvodů není umožněno... Reklama se mi taky moc líbila - opravdu krásná a dojemná.

23 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 17. října 2015 v 17:23 | Reagovat

Jej, ta reklama je úžasná...to je... tak krásný :)) Je to skvělý nápad :-) Co se týče těch Youtuberů, ty nesleduji vůbec :D Fakta i fotky jsou zajímavé... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama