Říjen 2015

Nové knižní postřehy

21. října 2015 v 20:13 | Infinity |  Knihy a mé recenze
Už dlouho tu nebyl článek o knihách! A to by přece nebyl můj blog, kdyby nebyl plný knih, které čtu, chystám se číst anebo jsem dočetla.

Přijde mi, že jsem se ve čtení neuvěřitelně zrychlila a hltám knihu za knihou. Dřív jsem jednu knihu klidně četla i měsíc, ale to mi teď přijde jako naprosté plýtvání časem. Je tolik knih a tak málo času, a proto jich za život chci přečíst co nejvíc. Sice se ještě i teď stane, že mě nějaká kniha úplně nenadchne, takže ji čtu pomaleji, ale mám v hlavě takový blok, že když kniha není vyloženě úplný brak, nedokážu ji nedočíst. Mám takový pocit, že to knihám dlužím, aby byly dočteny a také těm samotným autorům, kteří si s nimi dali takovou práci.

A navíc teď je podzim a ten je jako stvořený na nekonečné čtení. Ale u mě je to vlastně jedno, jaké je roční období, začtu se kdykoli. Zejména o prázdninách jsem přečetla asi 12 knih a to si myslím, že je úžasné číslo a já jsem za to moc ráda. Narazila jsem jak na dobré, tak na trochu horší knihy, ale to nevadí. Mám pocit, že každá knížka mi něco předá, i když není nejlepší.

Musím vyzdvihnout zejména dvě knihy, které jsem přečetla v poslední době. A těmi jsou Volání netvora a Kde se touláš, Bernadetto. Jestli jste tyto dva literární skvosty ještě nečetli, dopouštíte se obrovské chyby. Volání netvora je kniha k zamyšlení, která se dotkne nitra každého člověka, který si někdy musel projít nějakým trápením. Takovým, které vás sužuje každý den vašeho života. Tento příběh je sice moc smutný, ale je také plný naděje na lepší zítřky. Pomocí metafor je nám postupně rozkrýváno to nejniternější trápení hlavního hrdiny Conora, které společně s ním prožíváte do poslední stránky. A naprosto emočně vás vyčerpá, ale rozhodně stojí za přečtení. Já jsem ji ohodnotila pěti hvězdičkami z pěti.

Kde se touláš, Bernadetto je jedna velká jízda a jedna z nejlepších knížek, jaké jsem kdy měla možnost přečíst. Protože se nejedná přímo o recenzi, nebudu vás tu seznamovat s celým dějem, ale prozradím Vám jedno: Berandetta je tedy pořádný cvok, ale je úžasnou a výjimečnou literární postavou, která se mi navždycky dostala pod kůži a její dceru Bee jsem si taky neskutečně oblíbila. Celou dobu jsem jim tak fandila! Nevím kdy naposledy mě nějaká kniha takhle dostala. Po dočtení jsem jen zírala s otevřenou pusou, co jsem to právě vlastně dočetla za bláááááznivou a dokonalou knihu. Doporučuju opravdu všem! Zajděte do knihkupectví nebo do knihovny a hned se do ní pusťte. Nebudete rozhodně litovat! :-)

A ještě takový dotaz na závěr. Jsem jediná, kdo hltá každé číslo magazínu Neoluxor? Moc mě baví číst recenze na nové knihy, které právě vyšly v knihkupectvích a novinky z knižního světa. Mám těchto časopisů doma vážně hodně a přišla jsem na to, že je vlastně sbírám. Mám už úplnou sbírku, protože jsou pro mě nekonečnou inspirací k tomu, co si přečíst jako další knihu.
Kouzlo podzimu

15. října 2015 v 17:43 | Infinity |  Útržky z mého života
PODZIM. Mé druhé nejoblíbenější roční období hned po zimě. Miluju tu kouzelnou atmosféru, kterou je podzim obklopen. Všude barevné listí, křupající vám pod nohama při dlouhých procházkách. Svetry, svíčky, nákupy školních potřeb, čas na čajové a kávové dýchanky. Momenty, kdy se zachumláte do teplých peřin a v ruce máte knihu, za okny právě slyšíte bubnovat déšť a nic na světě vám nechybí. Na podzim jsem plná štěstí a radosti. A dny plné deště mě naopak potěší, než aby mě dostaly do špatné nálady, jako ostatní lidi.

Když jsem byla na chalupě a odpočívala po celém týdnu na nové škole, podzimní krajina mě zbavila vešekrého stresu a já jsem se najednou cítila jako nový člověk. Když vidíte kolem sebe tolik přírodních krás, na všechno kolem rázem zapomenete. Musela jsem se jít projít po okolí s foťákem v ruce, protože tu nádhernou přírodu jsem potřebovala mít zaznamenanou. A navíc miluju focení. Je to můj koníček, který mě baví už několik let.TAG: Liebster blog award II

10. října 2015 v 0:57 | Infinity
Pamatuju si, že jsem tento TAG vyplňovala loni v létě. Takže mi to připadá už jako celá věčnost. Ale víte na co si pamatuju? Jak moc mě to bavilo a myslím si, že tentokrát tomu nebude rozhodně jinak. Líbí se mi, že se tento skvěle promyšlený TAG opět vrátil do blogového světa a objevuje se na spoustě zajímavých blogů. Tentokrát jsem byla nominovaná Kájou a jsem za to moc ráda. V tomto TAGu na sebe prozradím 11 faktů, budu odpovídat na 11 otázek, které si pro mě připravila Kája, vymyslím 11 otázek pro mnou nominové blogerky a mám splněno. Tak pojďme na to!

11 faktů o mně:

 1. Jmenuju se Veronika a mám moc ráda, když mě ostatní oslovují Veru, má to svoje kouzlo. Mám svoje jméno moc ráda a rozhodně bych jiné nechtěla.
 2. Tento blog mám od roku 2011 a doufám, že ho budu mít klidně dalších 20 let a budu se hrozně ráda vracet k článkům, které jsem psala, když jsem byla třeba na střední škole. Je to neuvěřitelná nostalgie, číst si starší články. Nikdy je nesmažu, protože je v nich velká část mě. Taková jaká jsem byla dřív a taková jaká jsem dnes, to vše tu je zaznamenané. Jak jsem se změnila, jak se změnily mé zájmy, jací lidé se objevili v mém životě. Vzpomínky, to všechno se na moje-iluze.blog.cz nachází.
 3. Mám nejdelší a nejpevnější vztah v mém životě. S Dominikem jsme spolu přes rok a milujeme se a nedokážeme být bez sebe. Je to můj poklad a moje životní láska.
 4. Vždycky jsem měla radši kočky než psy a doufám, že jednoho dne si svou kočku pořídím.
 5. Ještě minulý rok jsem byla v druháku na umělecké vysoké škole v Praze a byla jsem šťastná, že studuju tak úžasný obor jako je literatura. Milovala jsem hodiny tvůrčího psaní, milovala jsem všechny přednášky i semináře. V květnu 2015 nám, studentům bylo oznámeno, že tato škola končí a my si musíme hledat místo na jiné vysoké škole. Byla to neskutečná rána pro mě. Nemohla jsem tomu uvěřit, pořád jsem si říkala, že to musí být jen nějaký omyl. Před týdnem jsem nastoupila na jinou vysokou školu a doufám, že jednoho dne budu na ní stejně šťastná, jako na té předchozí, ale mám celkem strach, že tomu nikdy úplně na 100% tak nebude.
 6. Jsem závislá na Twitteru.
 7. Neumím lhát.
 8. Největším životním snem je pro mě cestování. Cestování konkrétně po Evropě a Americe. Nejvíc mě láká navštívit Londýn. Až se toho dne dočkám, neumím si představit, jak moc to se mnou zamává, protože to je můj největší sen už nějakých 8 let.
 9. Miluju knihy. Jsem nenapravitelný knihomol a jsem na to opravdu hrdá. Od té doby, kdy jsem se do knih opravdu ponořila jsem mnohem šťastnější a přijde mi, že toho mám světu mnohem víc co sdělit a kdykoli se se mnou někdo začne bavit na téma knihy, jsou to rozhovory klidně na hodiny.
 10. Jsem optimistka tělem i duší.
 11. Baví mě čtení, psaní, focení, sledování Youtube videí, badminton a také se vyžívám v kosmetice. Největší vášní ze všeho je ale pro mě stejně literatura.