Duben 2015

Shon (ne)všedních dnů

10. dubna 2015 v 0:37 | Infinity |  Útržky z mého života
Někdy bych chtěla zastavit čas a nepřipouštět si, že další zkouškové je přede mnou. Prostě nechat hodinovou ručičku zaseklou na jednom a tom samém místě třeba na měsíc. Mezitím bych se stihla vzpamatovat z toho shonu, který je všude kolem mě a který je neoddělitelnou součástí mého života. Málokdy se mi stane, že bych neměla co dělat. Já vlastně pořád něco dělám. Plánuji, učím se, chodím do školy, pořád něco čtu, lítám po knihovnách, abych sehnala povinnou četbu, sleduju všechny závěrečné termíny, které mě děsí a pomalu mě pronásledují v nočních můrách. Myšlenka, že mám napsat třeba ještě pět prací mě dokáže pronásledovat celou dobu, kdy vím, že nejsem produktivní. Představte si takového malého červíka, který mi nedá pokoj a pořád se dostává hloubš a hloubš do mých myšlenek a jako by mi jeho tichý hlásek říkal: "Musíš to napsat, prostě musíš! Poslední termín odevzdání tohohle eseje je už za dva dny a ty mrháš časem? Na to nemáš nárok."

A já si někdy povzdechnu, kde jsou ty bezstarostné léta na střední škole, kdy jsem měla čas každý den napsat článek a měla jsem skoro pořád volno. Měla jsem prázdnou mysl a užívala si teenagerských let. Ale já se uklidňuji tím, že přijdou prázdniny a bude líp. Tolik plánů, co mám na prázdniny, už abych si postupně začala sepisovat seznam, co všechno bych chtěla během těch tří měsíců volna podniknout. LIMIT JE NEBE, jak bylo řečeno v úžasném filmu Keith.

Můj blog se minulý týden stal blogem dne na středu. Když jsem se ten den šla podívat na nové komentáře, najednou se v TOPlistu objevila návštěvnost, jak za mého nejúspěšnějšího období tady na blog.cz. Začala jsem tedy pátrat, čím to může být a byla jsem tak šťastná, když jsem viděla, jak se na titulce vyjímá můj blog. Víte, moc mě mrzí, že do svého milovaného blogu nemohu investovat tolik času jako dřív, a proto nový článek je jen výjimkou. Právě z těchto důvodů to pro mě bylo takové překvapení! Že i když nejsem tolik aktivní, stejně jsem byla takto úžasně oceněna.

Plánuji ale nové články a už mám sepsaných několik témat, které bych chtěla zpracovat a ke kterým bych se ráda vyjádřila po svém. Jsem teď plná nových myšlenek, úvah, zážitků. Uričtě se tu objeví recenze na přečtené knihy. Knihy jsou opravdu velkou součástí mého života, proto bych o nich mohla psát do nekonečna.

Také mi udělalo hroznou radost, že můj kamarád, kterého bych se nebála označit za nejlepšího, si založil blog http://infernek.blog.cz/ kde zveřejňuje své literární skvosty, které plují jeho myslí, a které převádí na papír. Uričtě si zaslouží nové návštěvníky, kteří by se na jeho blog s radostí vraceli.

Posledním zamyšlením, které mě často napadá a určitě ho chci jednoho dne zrealizovat je natáčení na Youtube. Chtěla bych začít natáčet videa o knihách, které by se pak následně objevovaly i tady na mém blogu. Je to už delší dobu můj sen a stále sbírám odvahu k jeho realizaci. Mám spoustu oblíbených knižních Youtuberů a já sama bych se chtěla jednoho dne stát oblíbenou Youtuberkou vášnivých čtenářů, jako jsem já.