Leden 2015

Book TAG - Knižní TAG

22. ledna 2015 v 18:47 | Infinity |  Knihy a mé recenze
Rozhodla jsem se, že pro dnešek zpracuji článek, který nese název Book TAG neboli Knižní TAG. Už jsem ho objevila na několika blozích, takže se nejedná o nic originálního. Ale otázky, které se v tomto TAGu objevují, mě zaujaly, tak jsem si říkala proč na ně neodpovědět. :-) Narazila jsem na něj u mé oblíbené blogerky Káji, která na dané otázky odpověděla skvěle, tak se můžete na její zpracovaný TAG také podívat.1. Máš doma určité místo pro čtení?
Nejradši si čtu rozhodně v posteli. Dalším moje oblíbené místo, kde si čtu, je v obýváku na sedačcce, kde se můžu pohodlně s knihou uvelebit.


2. Záložka nebo náhodný kus papíru?
Já si potrpím na záložky. Mám jich doma hotovou sbírku. Vždycky, když vidím v knihkupectví nějakou výjimečnou, kterou doma ještě nemám, hned se na ni vrhám a kupuju ji. Je to asi něco podobného, jako nákup knih u mě. :D Bylo by mi líto knihy, které čtu, zakládat obyčejným kusem papíru. Nemá to pro mě to určité kouzlo.

3. Můžeš přestat číst kdekoliv chceš nebo musíš dojít ke konci kapitoly, na konec strany a podobně?
Nemám problém s tím, přestat číst klidně i uprostřed věty. Vím, že je to zvláštní zvyk, ale nejsem v křeči, nemusím zásadně dočítat kapitoly, abych mohla odložit knihu a dělat něco jiného než čtení.

4. Jíš nebo piješ během čtení?
Někdy při čtení klidně i jím, když mě kniha hodně zaujme a nemůžu se od ní odtrhnout. Ale nemám to tak, jako někteří čtenáři, kteří si potrpí na čaj nebo kávu při čtení, to je mi upřímně úplně jedno.


5. Můžeš číst při poslouchání hudby nebo dívání se na televizi?
Ano, můžu. Vůbec mě hudba, ani sledování televize nerozptylují při četbě. Když poslouchám hudbu, mám ji jako kulisu, a televizi také.

Jaký by byl můj život bez internetu

18. ledna 2015 v 20:13 | Infinity |  Téma týdne
Konečně je tu další článek. Jak jste si mohli všimnout, mám nový design a to díky úžasné blogerce Verunce, která mi udělala ohromnou radost, že takhle krásně pozměnila vzhled mého blogu.
Už je to dost dlouhá doba, co jsem nenapsala článek na téma týdne, je na čase to tedy změnit, protože toto téma mě moc zaujalo.

Určitě je zajímavé se zamyslet, jaký by byl můj život bez internetu. Je jasné, že by byl úplně jiný než jaký je doposud. Je tu několik věcí, které bych bez internetu rozhodně postrádala.

  1. Facebook se stal velkou součástí mého života, i když to nerada přiznávám. Mohu tam řešit záležitosti ohledně školy, být neustále v kontaktu s mým přítelem, přáteli a je to mnohem rychlejší komunikace než přes SMS. Dnešní doba jde jednoduše dopředu a myslím si, že tohle je s běžným životem už spjaté téměř u všech.
  2. Kdyby nastal život bez internetu, nemohla bych sledovat mé oblíbené blogy a věnovat se blogování. Psaní blogu beru jako koníček a moc ráda se k němu pokaždé vracím. Mám ráda čtenáře mého blogu a také jejich blogy, setkávám se na nich se spoustou zajímavých názorů. Také knižní blogy ovlivňují hodně můj výběr knih, které si koupím. Bez internetu bych se neseznámila s takovou kupou úžasných knih, které jsem už přečetla. A také díky knižním blogům jsem se seznámila se spoustou skvělých lidí na knižních srazech, poznala jsem Em Age, která je mou skvělou kamarádkou a setkala jsem se díky internetu s dalšími zajímavými lidmi.
  3. Neměla bych možnost sledovat mé oblíbené Youtubery. V poslední době Youtube sleduji mnohem častěji než normální vysílání v TV. Ale mám radši české youtubery, jsou mi prostě bližší než ti zahraniční. :-)
  4. Nemohla bych sdílet mé myšlenky na Twitteru, který už mám přes dva roky a považuji ho za mnohem lepší sociální síť než Facebook, protože ho nemá každý a najdou se tam opravdu zajímaví lidé se zajímavými myšlenkami, které sdílejí se světem.
  5. Neměla bych účet na Spotify, který mi usnadnil život. Už nemusím pracně shánět písničky všudemožně, prostě si najdu písničku, jakou chci mít v playlistu a tadááá, mám ji tam. :-D
  6. Neměla bych přístup ke Googlu a musela bych si spoustu informací vyhledávat jinak než snadným kliknutím.

That's why I turn on tv

Tento obrázek skvěle souvisí s bodem číslo 3. Smějící se

Určitě bych si jednoho dne bez internetu zvykla, ale díky němu je přeci jen život mnohem pohodlnější. Ale jak jsem zmiňovala v předchozím článku, bylo by skvělé, kdyby se teenageři jednou také koukly kolem sebe a uvědomily si, že je i něco jiného než Facebook a like u profilové fotky.

Jaký je Váš názor na život bez internetu?


Infinity

Časy se mění

6. ledna 2015 v 21:07 | Infinity |  Útržky z mého života
Nastalo zkouškové období. Období plné stresu a téměř probdělých nocí, kdy jen přemýšlím, jestli všechno dokážu stihnout, jestli všechny zkoušky zvládnu tak, jak si představuju. Od prváku na vysoké si Vánoce nedokážu užít na 100% podle svých představ, protože pořád myslím na to, jakou esej vypracovat, na jakou zkoušku se učit. Takže tento rok to samozřejmě nebylo jinak. Konec prosince a celý leden jsou tím pádem pro mě nejvíc stresujícími měsíci, kdy jen ležím v učení a stresuju se a stresuju. Myslím si, že to takhle má každý vysokoškolák.

Vánoce nakonec ale byly povedené, i když to už není úplně takové, jako dřív, byla jsem šťastná, že jsem si užila skvělé chvíle se svými nejbližšími a zažila pohodu u pohádek a vychutnala si vynikající jídlo, kdy jsem bramborového salátu přejezená zase na rok dopředu. :-D A být pak na Štědrý večer také s přítelem, kterého nade všechno miluju, je to nejlepší, jak jsem zbytek večer mohla prožít.

I když Vánoce nejsou o dárcích, pod vánočním stromečkem jsem našla spoustu úžasných dárků. Od přítele jsem dostala perfektní komiksovou knihu Černá orchidej od Neila Gaimana, která mi udělala neskutečnou radost. Pak jsem také našla pod stromečkem spoustu krásného oblečení, kosmetiky a největší radost mi udělal nový iPad. Vím, že jsem v přechodzím článku psala, že se tu tento článek neobjeví, ale změnila jsem klasicky názor. :D

A co se týče zhodnocení roku 2014 a nějaká předsevzetí do roku 2015, toho se účastnit nebudu. Předsevzetí mi přijdou hloupá, když chci něco změnit, změním to kdykoli během roku a ne 1. ledna. Také moc nechápu, když si lídé myslí, že když přidje nový rok, tak oni samotní se hrozně moc změní, to mi prostě nejde moc do hlavy. V roce 2014 se toho stalo spoustu a kdo čte můj blog, myslím si, že ví, co klíčového se v mém životě událo.

Na následujících fotografiích je zachycena vánoční atmosféra, knihy půjčené z knihovny, které jsou jak povinnou četbu ke zkoušce, tak četbou, která zajímá mě osobně. Shakespearův Othello se na fotkách objevuje, protože jsem o něm psala důležitou esej na angickou literaturu. A z Bible musím ke zkoušce přečíst velkou část Nového zákona.
Jak si můžete všimnout, tak Černá orchidej je vizuálně naprosto dokonalá, byl to jeden z nejlepších dárků, a tu knihu si musím pořád prohlížet. Na poslední fotografii je další moc pěkný dárek od mého kamaráda, obal na knihy se sovičkama. :-)