Listopad 2014

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela - recenze

16. listopadu 2014 v 21:01 | Infinity |  Knihy a mé recenze
Můžu říct, že nikdy jsem podobnou knihu nečetla. Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela je kniha plná překvapení, s originálním námětem. Byly chvíle, kdy jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Spisovatelka Natalie Young je právem vychvalovaná do nebes. Tato kniha je označována za skutečnou literární událost a já s tímto prohlášením musím jedině souhlasit. Když jsem tuto knihu dočítala, říkala jsem si, jak to není fér, že by mohla mít klidně o dalších 1000 stran víc a já bych četla dál a dál, protože příběh hlavní postavy Lizzie Prainové mě naprosto pohltil.Proč mazat blog?

12. listopadu 2014 v 21:06 | Infinity
V poslední době jsem si všimla kolik mých oblíbených blogerek z dřívějška s blogem skončilo a mě to mrzí. Připomněl mi to pohled do mého menu, kde mám oblíbené blogy. Polovina těch blogů už neexistuje nebo tyto blogerky mají své weby na blogspotu, což je škoda. Stěhování na blogspot z blogu.cz mi nikdy nedávalo moc smysl. Ale když se zamyslím nad možností, že si své blogy jen tak smazaly, pořád mi to také nejde do hlavy. Do něčeho investuju svůj čas, s radostí píšu články a pak se jednoho dne rozhodnu, že mě blog nebaví, a tak ho prostě smažu? Vždyť je škoda toho času, co jsme do všech těch článků investovaly, je to klidně i 100 článků a jedním tlačítkem se rozhodnete to všechno smazat nebo se úplně přestanete věnovat psaní? Vážně mě mrzí, že některé blogy, které jsem měla opravdu ráda a jejich adminky mě mimo jiné podporovaly v mé počáteční tvorbě na blogu, která tedy nestála za moc, jsou prostě nenávratně pryč. Byly mezi nimi slečny, které měly skvělé názory, otevřenou mysl a bohatou fantazii.

Pamatujete si na takovou Unicorn? Její články byly jedny z nejhezčích, které jsem kdy četla. Nebo Claire Drayen, Amélia van Raarová, Ænag, Jass atd atd. Všechny tyto blogy jsem zbožňovala a někdy je mi opravdu líto, že si už od těchto talentovaných blogerek nepřečtu už žádný článek. Takže kdyby náhodou nějaká z nich ještě narazila na můj blog, byla bych moc ráda, kdyby mi případně oznámila, že blog pořád má, ale třeba na jiné adrese.


Dobrých blogů je spoustu, v poslední době jsem narazila na spoustu úžasných, které si moc ráda pročítám a články jsou mi velkým přínosem. Jistě o mně víte, že jsem knihomol, ale někdy jsou chvíle, kdy mě baví víc číst články, které nutí k zamyšlení. Jsem moc ráda, že na blogu například zůstala Em Age, která můj blog zná snad od úplného začátku a která píšeš stále lepší články. Dále jsem objevila skvělé pro mě nové blogy a těmi jsou: MaddyHarry, Orida, Janča, Kája, Kika a další a další. Nouze o skvělé blogery tedy rozhodně na blogové scéně není, ale stejně je škoda, že zmiňované blogerky výše se z blogu.cz vypařily jako ta pára nad hrncem.

Mrzí Vás odchod některého blogera z blogového světa? Které blogy jsou vaše oblíbené?

Infinity

Blogový skvost

1. listopadu 2014 v 10:46 | Infinity |  Výjimečné blogy
Je to už vážně dlouhá doba, co jsem do této rubriky nepřidala žádný článek. Je spousta rubrik na mém blog, na které usedá prach a ve kterých už možná i rok nic nepřibylo. Je to škoda. Proto to musím hned napravit.

S radostí rozšiřuju tuto rubriku o další skvělou blogerku, kterou je Kika. A je tu, protože má bezchybný blog, který Vám rozhodně přinese v blogovém světě něco nového. Různé blogy jsou si celkem podobné. Designy těchto blogů jsou tvořeny staženými obrázky z internetu, bez nápadu. Nic originálního. Ale Kika má design a všechny články doplněné obrázky, které sama vytváří na počítači, nejspíš v programu Malování. To byla hned první věc, která mě na jejím blogu zaujala. A pak jsou tu články, které si prostě musí získat každého. Jsou vtipné, trefné, a zejména ze života samotného, že si při čtení říkáte věty typi: "No jo, toho jsem si všiml/a taky. Páni, tak to je přesný." Může se v nich najít snad každý. Nejedná se o typ blogu - deníček, ale jedná se o typ blogu, kde se řeší aktuální témata, která například otřásají dnešní společností nebo Kika řeší zažité stereotypy, jak je případně změnit nebo jak s nimi bojovat. Líbí se mi, že se vymyká svým zaměřením téměř všem blogům, které jsou si tak trochu podobné. Další věcí, která mě zaujala je samotný název blogu, protože je opravdu výstižný. Články na tomto blogu jsou prostě proti depce a vždy dokáží vykouzlit úsměv na tváři.


Například při čtení článku o tom, jak časopisy vymývají mozek jsem se musela smát nahlas, protože Kika má vytříbenou a bohatou slovní zásobu a přesně dokázala vystihnou to, co si myslím já. A to rozhodně nebyl jediný, u kterého jsem se smála a smála. Také jsem si všimla, že v mnohých názorech se shodujeme. Další hezkou věcí na tomto blogu je to, kolik má Kika příznivců, a že si dokázala vybudovat četnou skupinu lidí, kteří její články s radostí čtou a komentují svými trefnými komentáři. Někdy si u jejích článků čtu i samotné komentáře pod perexem, protože jsou mnohdy též dost zajímavé.

Myslím si, že teď nebudete váhat už ani sekundu a na blog Kiky ihned zavítáte, a jestli ne, tak opravdu prohloupíte. Úžasný

Znáte tento blog? Co si o něm a autorce myslíte?


Infinity