Září 2014

Poslední den prázdnin

28. září 2014 v 16:06 | Infinity |  Útržky z mého života
Poslední den prázdnin. Moc smutný den pro mě dneska. Musím se rozloučit se všema volnýma chvilkama, vyspáváním třeba i do jednácti hodin, s úžasnými dny strávenými s mým milovaným přítelem, s knihami, přáteli. Pápá pohodičko! Vítejte povinnosti, stresování, věčné nestíhání, neustálá únavo, opravdu jste mi chyběly... Díky těmto dlouhým prázdninám jsem si uvědomila, jak moc vzácný je volný čas.

Užila jsem si dokonalé prázdniny, přesně takový odpočinek jsem potřebovala. Zažila jsem spoustu skvělých zážitků, ale také pár těch nepříjemných, ty ale k životu patří. Po ročním vztahu jsem se rozešla s expřítelem a pak jsem poznala člověka, který mi obrátil život vzhůru nohama a já jsem s ním opravdu šťastná. Byla jsem asi stokrát v kině, na různých kulturních akcí, přečetla jsem zhruba 25 knih, začala jsem dodržovat zdravý životní styl. Byla jsem často na chalupě, kde jsem se starala o mou úžasnou dvouroční sestřenku. Také jsem se hodně ponořila do blogového světa, ale tím způsobem, že jsem spíš četla články ostatních, než abych věnovala čas psaní článků na ten můj. Od té doby, co píšu spíš o knihách je článků mnohem méně, není to tak snadné, jako psát o tom, co se nového stalo v mém životě. Je pravdou, že se mi po psaní takových článků stýská, tak si to vynahrazuji aspoň teď.

Ještě co se týče blogu, rozhodla jsem se, že do článků budu dávat už jen moje autorské fotky. Doufám, že jste si toho všimli. Vždycky mám velkou radost, když si pořídím nové knihy a můžu je naaranžovat, vyfotit a přidat sem. Je to něco úplně jiného, než napsat článek, najít fotky na internetu a nic víc.

Abych se ještě vrátila k těm povinnostem. Nakoupila jsem si nové sešity a ty už jen čekají na to, až si tam zaznamenám první zápisky. Prázdné stránky se brzy naplní novými a novými inforamcemi, které se pak budou muset dostat do mé hlavy. A já si tak přeju, abych se co nejdřív dostala zas zpět do toho tempa, které je potřeba pro studium. Páni! Stále nemůžu uvěřit tomu, že už jdu do druháku na vysoké. Ten čas tak neuvěřitelně letí, je to opravdu příšerné. Chtěla bych zavést nový zvyk, každý den po škole bych si chtěla sednout nad všechny poznámky, které si udělám za den a znovu si je celé projít, abych měla větší přehled a nebyla v největším stresu až při zkouškovém. Jsem zvědavá, jak dlouho mi tento přístup vydrží. Smějící se


Infinity

Novinky v mém knižním světě

19. září 2014 v 18:21 | Infinity |  Knihy a mé recenze
Od vydání mého posledního článku už uběhl nějaký čas. Téměř měsíc jsem si nekoupila novou knihu, což na mě byl opravdu rekord! Ale včera jsem při návštěvě mého oblíbeného knihkupectví Neoluxor neodolala. Tolik nových knižních titulů na jednom msítě! Chtěla jsem si vzít nových knih tak deset, ale to nebylo možné. :D
Nakonec jsem si do mé ohromné knižní sbírky zakoupila nové čtyři knihy, po kterých jsem toužila už nějakou dobu. A mají tak nádherné obálky, že se na ně pořád musím dívat, prohlížet si je ze všech stran, listovat jimi. Ze včerejší návštěvy Neoluxoru jsem vážně nadšená! A myslím si, že je načase Vám ty krásky všechny pohromadě představit. :-)No nejsou všechny úžasné? Na četbu všech se moc těším. Například o Koralině jsem už takovou dobu četla tolik kladných recenzí, že jsem tuto úžasnou knihu prostě musela mít! Uvnitř jsou dokonalé kresby, které doplňují tajemnný děj. Od Neila Gaimana si chci přečíst většinu jeho knih. Těším se, až postupně budu rozšířovat sbírku knih od něj. :-)
Paměti imaginárního kamaráda, Jeden den a Kde se touláš Bernadetto. Už teď vím, že každá kniha bude výjimečná!
Také jsem si zakoupila nové záložky, jsou tak roztomilé. :D
Další várkou knih jsou ty, které jsem za poslední dobu přečetla, a ze kterých jsem si odnesla jen samé dobré pocity. Nejvíc mě dostala kniha Esej o tragédii! Je to tak dokonalý příběh. Po přečtení jsem nemohla myslet na nic jiného než na hlavní postavu, úplně mě to emocionálně zasáhlo jak už dlouho žádná kniha.
Roky pod psa se mi také moc líbily. Příběh o dospívajícím chlapci, který pořádně neví, co se životem a přijde si jako naprostý lůzr a pak se bezhlavě zamiluje. Moc se těším na pokračování! :-)
David Copperfield je klasika, která si mě už tolik nezískala. Dickens se totiž vyžívá v dlouhých a zbytečných popisech, které mě nikdy nebavily číst. Ovšem příběh chudého chlapce Davida Copperfielda byl dojemný a já Davidovi moc fandila, aby se v jeho životě všechno změnilo k lepšímu.
Momentálně čtu Na hraně zapomnění a jsem z té knihy naprosto unešená. Mám radost, že mě v poslední době obklopují jen samé úžasné knihy a já mám šťastnou ruku při jejich výběru. Můj svět je díky všem těm příběhům o tolik bohatší.

Co čtete momentálně vy? Jakou knihu jste si naposled pořídili?

Infinity