Duben 2014

Tolik se toho změnilo

19. dubna 2014 v 0:04 | Infinity |  Útržky z mého života
Dobře, takže faktem je to, že jsem se neozvala celé tři měsíce. A víte co je důvodem? Já vlastně vůbec nemám čas. Buď jsem ve škole nebo se učím nebo jsem někde venku s přáteli. Nemůžu uvěřit tomu, že píšu článek. Už ani nevím, jak se pořádně zachází s blogem. Je to taková doba. Někteří z vás jste na mě už určitě zapomněli, ale doufám, že někteří si třeba vzpomenou, že nějaká Verča má blog a zase se chce vrátit k psaní a zveřejňování článků na něj.

Tolik se toho změnilo. Prožila jsem vztah s člověkem, na kterého jsem čekala asi 8 měsíců svého života. On se do mě zamiloval, já byla šťastná, že s ním můžu být a pak najednou bum a mé city se vytratily. A teď se musím smát tomu, jaký je někdy život paradox. O někom sníte takovou dobu, máte s ním krásný vysněný vztah, a pak najednou vás láska k němu opustí, z ničeho nic, prostě najednou je všechno uvnitř vás pryč. Půl rok plný lásky, úsměvů, společných chvil, společného usínání, probouzení vedle sebe a pak najednou nic. Nejtěžší je vidět člověka, s kterým jste trávili skoro každý den, dělili jste se s ním o všechny zážitky, myšlenky, o velký kus sebe, tak zničeného. Když víte, že jste tolik ublížili člověku, který by pro vás udělal všechno na světě. Vlastně to celé je hrozně smutné, mrzí mě, že jsem ho musela opustit. Ale když se láska vytratí, už se nedá vynutit.

Také jsem zase o rok starší. Je mi 21 let. A cítím se vlastně na tento věk? Já nevím, někdy bych byla nejradši zas ta malá holka bez starostí. Teď je to ovšem jinak. Každý den se stavím tomu velkému světu, který je plný překážek, dřiny, abych si mohla splnit své sny. Ale já to vnímám spíš jako výzvu, jako výzvu toho, co všechno zvládnu a chci zvládnout. Vysoká škola, kterou studuji je pro mě tou výzvou. První semestr jsem zvládla a jsem za to moc ráda, ale teď se mi blíží zkouškové za letní semestr a mám takový pocit, že to bude o něco horší, než to počáteční zápočtové období. Bude to vážně dřina, ale jestli to opět zvládnu, tak asi nebude šťastnější člověk na světě.

Víte, slyšet na hodině tvůrčího psaní o své první přednesené povídce před třídou, že je nepovedená, a že bych měla ještě na svém psaním dost zapracovat, nebylo nic moc příjemného. Ale víte, co pak bylo naprosto dokonalé? Když po přečtení druhé povídky mi bylo řečeno, jak ta je naopak skvělá a jak velkého posunu jsem od minule dosáhla. Tvůrčí psaní bych označila za můj nejoblíbenější předmět, který mě naplňuje, který je pro mě hnacím motorem pro to, se stalo zlepšovat v tom, co naprosto miluju. Psaní je pro mě podstatnou součástí mého života. A také četba knih. V poslední době jsem se vážně rozečetla. Jak díky povinné četbě do školy, tak díky knižním blogům, které tak často čtu, a díky kterým vím, po kterých knihách sáhnout, a které si přečíst. Momentálně jsem se pustila do četby Divergence, z které jsem naprosto unešená.

Chtěla bych mé články zaměřit hodně na psaní o knihách a mohla bych zde zveřejňovat i některé z mých povídek. Po klauzurách bych tu ráda zveřejnila povídku, která právě na klauzurách zazní. Jsem z nich opravdu dost nervózní, ale doufám, že zbytečně a vše dopadne dobře.

Za ty 3 měsíce jsem zažila sposutu nových zážitků s přáteli, navštívila jsem spoustu akcí, mezi které také patřil koncert TY NIKDY LABEL, kde vystupoval Paulie Garand, který je pro mě vzorem. Tento koncert bych označila za jeden z nejlepších, který jsem kdy zažila, protože slyšet ty texty, které tolik milujete a cítit tu atmosféru, je něco neuvěřitelného.

Chtěla bych se s Vámi také podělit o fotku, která pro mě zmamená opravdu hodně. Na fotce jsem s Lipem, který dřív patřil do skupiny BPM, kterou tvořil společně s výše zmiňovaným Pauliem Garandem. Dnes už vystupuje sám za sebe. Jeho texty mají duši, mají co říct. Lipo je moc příjemný a milý člověk. Když jsem navštívila Puma Store, kde se konalo představení jeho nové písničky a klipu, bylo akorát před koncem celé akce, takže tam byl sám. Poprosila jsem ho tedy o společnou fotku, podpis a bylo na něm vidět, jak si svých fanoušků cení. Doufám, že někdy v blízké době bude mít v Praze koncert, na který bych se na 100% dostavila. :)


Infinity