Výzvy přede mnou

21. srpna 2013 v 22:49 | Infinity |  Útržky z mého života
Přiznám se.. S mým blogováním to jde pořádně z kopce. Divím se, že mí oblíbení blogeři mají stále inspiraci na nové a nové články. Hlavním důvodem, proč nepřidávám už tolik článků na můj blog je to, že stále mám co dělat a trávím čas s přáteli. Užívám si poslední dny prázdnin, tedy ještě měsíc, ale to uběhne rychle, že nestihnu ani mrknout a nastoupím na novou školu. Mám pocit, že mám teď hodně ukecanou náladu, takže možná budu skákat od jednoho tématu k druhému..

Přemýšlela jsem nad tím, jak to bude s blogem, když budu studovat. Myslím si, že budu přidávat články opravdu jen výjimečně během týdne a o víkendu, jestli budu mít čas, se dostat na tento server, tak budu přednastavovat články, aby moje-iluze už úplně nepadly a neobjevil se tu ve finále článek o tom, jak končím. Toho se nechci dočkat. Budu se snažit vám sem psát mé dojmy z vysoké školy, na kterou se chystám, protože jsem si v předchozích článcích všimla toho, jak jste zvědaví na to, jak to na té škole chodí. Takže mám už teď v plánu dělat určité reporty o tom, jak probíhají jednotlivé hodiny a na to se opravdu těším.

Změní se mi život o 360 stupňů. A jak znám určité lidi, tak ti by měli strach z toho, poznávat nový kolektiv, zařazovat se do nové třídy, já však mezi takové lidi nepatřím. Tady to bude podle mě něco jiného než na střední škole.. Už jsme dospělí a já doufám, že nepůjde o nějaké škatulkování.. Že se brzy v té třídě budu cítit jako doma a budu se těšit na každý nový den, kdy vstoupím do té budovy. Během těchto letních prázdnin jsem si všimla, že bych nemohla mít neustále volno. Jsem zvyklá studovat a mít zadané určité úkoly, které musím plnit. I když samozřejmě se mi bude stýskat po prázdninách 2013, protože byly plné zvratů, nových zážitků, zklamání a radostí, tak se těším, že zase začnu na něčem pořádně pracovat. Budu pracovat na budování něčeho, co mě naplňuje. Budu se zlepšovat v psaní a možná přijdu také na to, co mi v mém stylu psaní tak vadí.

Už nebudu muset řešit žádné účetnictví, ani tu příšernou ekonomii. Nic takové mě nečeká a ani nevíte, jak jsem za něco takového šťastná. Ono studovat střední školu s oborem, který mě naprosto nezajímal, nebyla ta nejlepší volba. Ale je to za mnou, maturita je v kapse a já si jdu za svým snem. Stejně se někdy vzbudím a říkám si: "Verčo, ty jsi to všechno zvládla".. A v tu chvíli jsem na sebe hrdá. Ještě teď si vzpomínám na ten příšerný pocit před přijímačkami, kdy se ve mně všechno pralo a říkala jsem si, že to nezvládnu. Pořád ve mně něco hlodalo, že na to nemám.. Všichni mí blízcí mi ale byli oporou a podporovali mě. Věřili mi a já bych Vám každému přála, abyste zažili ten pocit, kdy víte, že jste něco dokázali. Něco opravdu velkého. Já jsem si dokázala, že na to mám.

Vidíte to? Takhle to vypadá, když se rozepíšu a baví mě to. Miluju se ponořovat do slov a vytvářet nová a nová, která vytvářejí můj životní příběh. Nejradši popisuji to, co mě obklopuje. Vkládat myšlenky na papír a nechat se vést jen svou hlavou a tím, co tvoří můj svět. Je to až dojemné, uvědomit, že přesně vím, co od života chci. Chci být úspěšná, ale to není jediné, co od života chci. Mám stále sen, v který doufám každičký den. Pokaždé, když se vzbudím, první na co myslím je on.. A pokaždé si říkám.. Je tu nový den, může se cokoliv změnit.

Nevím, kdy zase napíšu něco tak obsáhlého. Hlavně si myslím, že ne každý toto dočte do konce. Ale nevadí, najednou je mi lépe. Slova osvobozují. Usmívající se


You are the author of your life

Víte, že miluju život?

Infinity
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beatricia Beatricia | Web | 22. srpna 2013 v 8:15 | Reagovat

Samozřejmě, že jsem tvůj zajímavý a fundovaný článek přečetla s velkým zájmem až do konce. Přemýšlíš o situaci, kdy nebudeš dávat články na blog tak často, když budeš studovat. Já to považuji za normální a přirozený stav... přece studium je priorita numero uno. Blog nemáš jako povinnost na povel; máš ho pro radost a potěšení z psaní. To přece všichni chápeme. Já se tedy moc těším na ty pravdivé reporty o předmětech v nové škole, protože mne to eminentně zajímá. Slýchám totiž rozporuplné zprávy a hodnocení.
Jinak, tvůj článek je precizní, nepotřebuješ už žádné velké zlepšování stylu. Snad jen jemné ciselování. :-)

2 alfalfa alfalfa | Web | 22. srpna 2013 v 9:10 | Reagovat

Ja sa cítim naozaj bez inšpirácie, preto nepridávam tak často články na blog :( Mrzí ma to, dúfam že ma toto obdobie rýchlo prejde. Mám chuť písať, ale nemám žiadnu inšpiráciu, nič ma nenapadá :(

Máš pravdu, treba si ešte tieto posledné chvíle leta a prázdnin poriadne užiť!

Myslím si, že akonáhle si zvykneš na režim vysokej školy, budeš mať viac času. Tie prvé mesiace sú ťažšie, predsa len je to úplne iné ako stredná škola, nové prostredie, nový ľudia, nové predmety... ale veľmi rýchlo sa do toho dostaneš a budeš sa vedieť zorientovať.

Je to tak krásny článok! Ako vždy sa musím usmievať. :-)  Vďaka tebe som si spomenula na minulé prázdniny, kedy som pociťovala niečo podobné čo tu opisuješ. Mala som úspešne po maturite a po prijímačkách a nemohla som byť šťastnejšia. Je to krásny pocit! ;-) Prajem ti, aby ti dlho vydržal.

3 Arvari Arvari | E-mail | Web | 22. srpna 2013 v 10:24 | Reagovat

Je docela normální, že na blog tolik nepíšeš, když máš šanci trávit dny nějak jinak a bavit se s přáteli. Neboj se, že by to někdo nechápal. ;-)
Pokud jde o tu školu, myslím, že nakonec zjistíš, že to nezabere zase tolik času, kolik si představuješ. Na blog ho podle mě budeš mít poměrně dost, a nakonec k tomu psaní blogu ještě ráda utečeš. :-D Čímž tě teda rozhodně nezrazuju od povinností, nemysli si. ;-) Já sama taky nebudu mít na blogování tolik času, co bych chtěla, to si plně uvědomuju. Ale ono kdy jeden chce, čas se vždycky najde... :-)

4 Ver Ver | Web | 22. srpna 2013 v 11:09 | Reagovat

Infinity, víš vůbec, že jsi jedna z mála lidí, která píše tak čtivé články? Kdybych narazila na tak dlouhý článek na jiném blogu, určitě bych ho nedočetla do konce! Ale u tebeho přečtu vždy jedním dechem...

Bude to tím, že nad tím nemusím moc přemýšlet? Možná. Ale pravděpodobnější je to, že máš zajímavý styl psaní. :)

Držím ti pěsti na tvé nové vysněné škole a věřím, že to všechno zvládneš. S blogem si dej klidně pauzu. Ale já vím, že ti to bude chybět a vrátíš se nám.

5 nikka nikka | Web | 22. srpna 2013 v 11:14 | Reagovat

Mojí inspirací je můj život. Cítím, že se můžu vypsat, protože nikdo neví, kdo jsem. A když se vypíšu, hned je mi líp.

Každopádně .. užívej si jak můžeš. Přátelé jsou tisíckrát důležitější než blog!:)

A myslím, že je jedno, jestli přidáš jeden článek za týden nebo deset. Jde o to, aby alespoň občas udělala radost svým čtenářům tím, že zplodíš nový článek a dáš nám vědět, jak skvěle se máš:)

6 Miss Murderer † Miss Murderer † | E-mail | Web | 22. srpna 2013 v 11:37 | Reagovat

Ani nevíš jakou radost mi dělá čtení tvých článků. Říkala jsem ti to už dřív, když jsme se seznámily, ale prostě nádherně píšeš a pořád se zlepšuješ. Proto se tak ráda vracím na tvůj blog, máš tu takovou příjemnou atmosféru :)

Hrozně se těším na tvé "vysokoškolské články". Hodně mě zajímá, jak to tam bude vypadat a věřím, že se tam budeš mít dobře. Já sama se celkem do školy těším, asi to bude tím, že jdu do druháku a všechny už znám, vím jak to tam chodí, prostě to bude lepší než v prváku, i když kdoví. Budu doufat v to nejlepší, jak pro mě, tak i pro tebe. :)

7 Al. Al. | Web | 22. srpna 2013 v 11:39 | Reagovat

Já už se nemůžu dočkat článků o vysoké :). Snad mě to za 2 roky bude čekat taky, tak ať vím, co čeho půjdu ;)

Obdivuju tě za to, že je pro tebe dobré, mít určité úkoly a studovat. Já, i když mám nějaké úkoly zadané, většinou se na to vykašlu, protože škola je pro mě ve škole a doma už na to na všechno prdím. Docela mě to štve a chtěla bych si říct "Jo, teď bych měla udělat ten úkol, zítra ten..."

Já třeba ekonomiku mám ráda. Asi kvůli učitelce, která je prostě nejlepší (;D). Jen se chci zeptat: Proč jsi šla na ekonomický obor, když tě nebavil? Myslím, když jsi zjistila, že to nebude pro tebe, proč jsi nepřešla jinam? Třeba na gympl?

Víš co, piš víc takových článků, já je miluju (;D) :). A článek jsem, jako vždy, přečetla celý. Nemám ráda lidi, kteří si přečtou úvod a z toho nějak udělají komentář. Nebo, když autor napíše 3 odstavcový článek, kde "vylije své srdce", dá pod něj 2 otázky a úžasný návštěvník pouze odpoví na otázky.

No nic, zase jsem se rozepsala (;D), snad ti mé dlouhé (někdy mi přijdou otravné) komentáře nevadí ;)

8 Neriah Neriah | Web | 22. srpna 2013 v 12:47 | Reagovat

Já se nástupu na VŠ trošku kvůli kolektivu bojím. A ne proto, že by to mělo být stejné jako na střední. Do ročníku je nás přijatých přes 170 a to už je nějaké číslo. Přes polovinu lidí nejspíš nikdy ani nepoznám, ale s hromadou z nich budu chodit na přednášky. Jsem nenápadná a tichá, mezi cizíma lidma se neumím projevovat. Dopadne to určitě tak, že budu někde vyklepaná v koutě, zatímco ostatní se bez ostychu zpřátelí... Na té střední nás aspoň nebylo tolik a potkávali jsme se pravidelně. No nějak už to dopadne. Ale taky jsem moc ráda, že už se nebudu muset trápit s předměty, které mě nebavily a měla jsem s nima nepřekonatelný problém, jako třeba s chemií.

Myslím, že není důležité, jak často budeš psát. Pokud budeš svým čtenářům chtít něco sdělit, čas si na to najdeš. Dlouho před maturitou jsem byla schopná uveřejnit maximálně jeden článek za měsíc, přičemž jsem se ale vůbec neučila a čas jsem měla.
A zjistila jsem, že mi to ani nevadí, těch mých několik věrných čtenářů si zvyklo. Ono jim ani nic jiného nezbývalo... :D A blog to přežil taky.

PS: Začínám si myslet, že Veroniky jsou nějak předurčeny k blogování... Znám už asi čtyři, co mají blog, a další dvě, které blog nemají, ale na některých komentují. :)

9 Vendy Vendy | Web | 22. srpna 2013 v 13:25 | Reagovat

Že miluješ život, je vidět z každého tvého slova! :-)
A je jasné, že budeš mít méně času na psaní blogu, studia jsou prostě přednější. Ale zase, získáš víc zkušeností, objevíš nové lidi, budeš mít víc zážitků. Takže o náměty nebudeš mít nouzi.
Nebojím se, že s tvým blogem by to šlo nějak z kopce. Naopak! :-)

10 Bay de la Mort Bay de la Mort | Web | 22. srpna 2013 v 13:50 | Reagovat

Tiež by som chcela tak milovať svoj život. Máš môj obdiv! :)

11 Angela Angela | E-mail | Web | 22. srpna 2013 v 14:24 | Reagovat

Náhodou je super, že si takto užíváš prázdnin. :-) I kdyby jsi potom měla méně času, tak přidávej články jen občas... Už se moc těším na ty články o vysoké, sice jdu za rok teprve na střední, ale hodně mě zajímá, jak to tam probíhá. :)

12 es ef es ef | Web | 22. srpna 2013 v 14:40 | Reagovat

Užívej si, piš klidně méně. Nemysli na to.Držím ti palce.

13 untrue.blog.cz | Elizabeth. untrue.blog.cz | Elizabeth. | Web | 22. srpna 2013 v 15:23 | Reagovat

Já na blog moc nepřidávám, protože nemám isnpiraci, tak jsem ráda, že mě občas něco napadne. Celkem ti závidím, že už nejsi na SŠ, u nás je to děsný kolektiv, někdo chybí jeden den a hned samé pomluvy, úplně každý se tam pomlouvá, na VŠ chci jít taky, už z důvodu, že tam snad budou normální lidé =)

14 Em Zet Em Zet | Web | 22. srpna 2013 v 18:14 | Reagovat

Verčo. :-) Užívej si prázdnin s přáteli, směj se a buď šťastná. Já bych na tento blog chodila, i kdyby tu nepřibyl článek půl roku. O věrné čtenáře nepřijdeš, neměj strach. :-)
Život se ti změní, to je fakt. Já ti přeju na té škole samý zdar a samé jedničky (nebo tam se známkuje písmeny? Tak samá "áčka"). :-D
Jak tě znám, články budeš přidávat i tak a my, tvoji čtenáři, budeme mít pořád co číst. :-P
Jsi skvělá blogerka.

15 Sonia Sonia | E-mail | Web | 22. srpna 2013 v 18:56 | Reagovat

Téměř vše je pak lepší, když to člověk dostane ze sebe ven.

Jenom jsem ti chtěla něco říct ohledně toho tvého psaní, jak pořád ti na něm něco vadí... Taky jsem měla tenhle probém s tím že se mi nelíbil můj styl psaní a obdivovala jsem druhé jaký mají styl psaní. No, pak mě jednoho dne jakoby osvítilo. Fakt nedělám si srandu!:D No, a já si uvědomila, že každý má jiný styl psaní. A proč? Protože tak jak píše, to vyjadřuje jeho osobnost. Jakým způsobem volí slova, v čem je používá a všechny malé drobnosti o člověku dokážou tolik prozradit. I tím jak člověk napíše jednu větu. Příklad: Stromy na podzim opadaly a listí se zbarvilo. a někdo by napsal Stromy na podzim začínají opadávat s blížící se zimou, listí hrálo všemi barvami a vytvářeli na nich různé vzory. Chápeš mě?:) Nevím jak ty, ale já jsem se dnes dozvěděla že moje poslání je jít proti proudu:D Já nechci být stejná jako ostatní, ne chci být svá a osobytá:)

16 ruthi. ruthi. | Web | 22. srpna 2013 v 19:27 | Reagovat

To mě mrzí, že sis vybrala obor, který tě nebavil, ale hlavní, že jsi to zvládla jdeš si za svým, za něčím, co chceš! :) Určitě ocením článek/y o tvých dojmech ze školy, bude to super! :) já bych taky ráda napsala něco smysluplného, ale jsem naprosto bez inspirace, tak ze zoufalosti přidám obrázky jídla! :( :D

17 Appy Appy | Web | 22. srpna 2013 v 20:03 | Reagovat

Doufám, že to bude tak, jak říkáš, a nikdy se tu článek, že končíš, neobjeví :) Já bych hrozně moc chtěla nějaké články o VŠ, tak jak ji neznáme. Všichni víme, že je to těžké, ale neznáme tu atmosféru a všechno. Myslím, že když něco i vyfotíš, bude to super :)
Je skvělé, že tě psaní tak naplňuje. Já doufám, že nějakou takovou věc taky najdu.
Jo a ještě.. Nevím, jaký je to pocit, když něco, co chceš vážně hodně, zvládneš, ale doufám, že nevím jenom zatím :D

18 placeforchanni.blog.cz|Channii placeforchanni.blog.cz|Channii | Web | 23. srpna 2013 v 10:39 | Reagovat

cz školu, budem aj ja článkz pridávať zdriedkakedy. jednoducho nebude čas... aj keby som chcela.

19 Miss Murderer † Miss Murderer † | E-mail | Web | 23. srpna 2013 v 14:45 | Reagovat

Strašně moc ti děkuju za laskavý komentář u mě na blogu. :) Strašně mě potěšil. Já si myslím, že kreslíš nádherně!
A vážně bys moje kresby už rozeznala? To mě moc těší, ani nevíš jak, mně přijde, že je mam děsně neoriginální a tak. Takže díky moc ještě jednou. :3

20 Jass Jass | E-mail | Web | 23. srpna 2013 v 15:41 | Reagovat

Dievča, len si užívaj prázdniny a ži svoj život, kým príde výška, predsa len, nebude to asi ľahké. :3 Som naozaj zvedavá, ako to bude chodiť na tej tvojej výške, tie reporty budú super. :3
Tak sa snaž, dievča, snaž sa, zubami-nehtami, len aby ten tvoj blog neupadol do zabudnutia. Blog.cz by už nikdy nebol taký ako je teraz. :3
Nechcem byť otravná, ale nemá to byť o 180 stupňov? :D Lebo keď sa ti otočí o 3ž0 stupňov, si tam kde si bola. :3 Prepáč, že mudrujem, to vieš, šprt, žiadna škola, niekde si to vybiť musím. :D
Článok to vôbec nebol až taký dlhý, a zase sa dobre čítal. :) Držím palce, nech ti to na vysokej vychádza, a ešte raz, užívaj si život! :D

Ale prosím ťa, nemohlo to bezo mňa na blogu byť také zlé. :D Ale ďakujem :)
Som rada, že sa tešíš, ale som zvedavá, ako sa k tomu všetkému donútim. :D
Určite si ju pozri - aj keď si si ju asi pozrela -, stojí za to! :)

21 Claire Burn Claire Burn | Web | 23. srpna 2013 v 21:56 | Reagovat

To bol ale krásny článok ! :) Mala by si mi byť príkladom :D, no každý človek je iný. Nie je nič lepšieho, ako keď človek miluje svoj život. I ja som sa ho naučila milovať a uvedomila som si, že je krásny :)
S vysokou školou ti to prajem. Ani sa ti nečudujem, že si tak šťastná. Keby som sa dostala na literárnu školu, bola by som najšťastnejším človek na svete.

Dúfam, že i počas školy bude tvoj blog naďalej fungovať. I keď viem, že počas školy sa tu články pravidelne objavovať nebudú, dúfam, že s blogovaním neprestaneš pretože tvoj blog milujem :3

22 Dominika Dominika | Web | 24. srpna 2013 v 10:06 | Reagovat

S mojím blogovaním to tiež ide dole kopcom. Taktiež ako ty sa divím z kde niektorí ľudia berú nápady na články. Ja sa snažím síce užívať si posledné dni prázdin (závidím ti, že máš pred sebou ešte mesiac) ale nejakú extra zmenu nevidím, čiže tak normálka :D Ja som na blog skôr nemala náladu a nechcelo sa mi.

Držím ti palce na vysokej škole. Hádam to všetko zvládneš a popri tom aj blog aj keď len s jedným článkom za týždeň. Ja som síce len na základnej no idem do posledného ročníka a okrem toho mám ešte krúžky tak sa budem musieť viac učiť, pripravovať, takže na blog mi tiež neostane toľko času.

Na akú VŠ ideš ? Myslím zameranie, ak teda smiem vedieť. Možno si to tu písala, tak sa ospravedlňujem ak som to prešvihla (čo sa pravdepodobne aj stalo). Ja som ten typ čo sa bojí do nového kolektívu, no o rok ma to čaká tiež tak som už aj teraz celkom zvedavá.

Ten pocit keď niečo dokážem je fakt super. Viem si ale aj predstaviť ako si musela chodiť na školu s oborom ktorý ťa nebavil :/ Ja chcem ísť na gympel tak dúfam, že sa mi to aj podarí.

Ja som to dočítala do konca a prajem ti aby sa ti tvoje sny splnili :) Ja ešte stále neviem čo chcem v živote robiť, ale tak idem len do 9. triedy tak myslím, že to neni ešte také strašné.

23 Casion Casion | Web | 24. srpna 2013 v 11:31 | Reagovat

Ja teraz tiež nepridávam toľko článkov, koľko by som chcela... Je pravda, že je lepšie užívať si tie posledné dni prázdnin ako iba sedieť na nete :D
Dúfam, že aj keď budeš študovať nájdeš si na blog čas, bola by škoda, keby musel skončiť...

24 Allys Allys | Web | 24. srpna 2013 v 11:56 | Reagovat

Všimla jsem si,že už tak často nepřispíváš, což je hrozná škoda. Asi jako jediné blogerky, jsem četla vždy celý článek..ikdyž to občas dalo zabrat =) tak na ty články se opravdu těším, protože se sama za rok chystám na vysokou školu =D já už teď chodím ráda do školy, máme skvělý kolektiv, takže není co řešit. ach o tom oboru mi něco mluv, účetnictví nenávidím :D ono jde hodně o podporu blízkých, sama vím co to dokáže udělat. a já ti gratuluji k přijetí a doufám, že se ti bude dařit.

25 Lee Lee | 24. srpna 2013 v 14:37 | Reagovat

chápu, mám stejnej problém jako ty..
Víš že nemiluju život? :D

26 ruthi. ruthi. | Web | 24. srpna 2013 v 18:01 | Reagovat

To mě těší, že si to prostě tak užíváš a ještě navíc, že ti vychází tvá snaha! :) Já se za poslední dny úplně urvala ze řetězu, co se týče posledních dní, což mě mrzí, ale tak, co nadělám, zase hlavu vzhůru a do boje! :) Tak ty pěkně pokračuj v tom, co děláš a co tě dělá šťastnou! :)

27 Cleo Cleo | Web | 24. srpna 2013 v 18:49 | Reagovat

Hodně často přemýšlím nad tím, co s blogem bude za takových pět let. Pravda je, že to nemůžu vědět. Protože kdo ví, co bude za pět let.

28 Hope Hope | Web | 26. srpna 2013 v 18:11 | Reagovat

Ano, všichni víme, že máš ráda život :D
Ale nejsi sama, já taky! :)
Je to fakt super, že ti to takhle vyšlo :) Já naopak za rok pudu na střední, takže mě taky letos čeká dost práce -.- :D
Dva měsíce volna mi taky nevadí, ale dlouhodobě nic nedělat? Ne, asi by mě to pak už nebavilo.
Já se taky děsila konce mého předchozího blogu, ale na jednu stranu jsem asi ráda, že je to má minulost :)

29 Veronika Veronika | E-mail | Web | 27. srpna 2013 v 12:26 | Reagovat

Dlouho jsem tu nebyla, ale tenhle článek srší optimismem! :) V posledním odstavci, jako bych četla o sobě :-)

30 mouli-e mouli-e | E-mail | Web | 30. srpna 2013 v 23:34 | Reagovat

Ta tvoje poslední otázka.. na tu ti odpovídá přímo celý ten článek!Protože víte,že miluju celý život.. a teď odpověď v článku.MILUJEŠ.A je to hodně vidět.A hrozně se mi to líbí.Nechápu jak děláš,že vybíráš takové slova,které člověka přijmou si pořádně užívat poslední dny a uvědomit si,co je to,když něco zvládneš.Nikdy se mi nestalo,že když někdo něco napíše,dotkne se mě to tak,že se chci strašně moc změnit a zlepšit se :) je to udivující.Na články oš kole se těším a i když budou ubývat.Přiznejme si.Škola není nejlehčí,ať jde o jakoukoliv.Každý se vždy na něco musí učit,když už se někam dostal.A doufám,že tvůj blog neupadne,i když po takovýmhle článku to snad ani není možné..
Zase si zazářila,kočko :) :*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama