Červenec 2013

10 days character challenge - den druhý

31. července 2013 v 17:12 | Infinity
Dnešním dnem bych chtěla pokračovat ve výzvě, kterou vyymyslela knihofil18. V minulém článku jste se mohli dočíst o mé nejoblíbenější ženské knižné postavě a dneska je mým úkolem představit Vám oblíbenou mužskou postavu.


2. den: Oblíbená mužská postavaStejně jako u výběru ženské knižní postavy, která si mě získala, jsem měla problémy i u té mužské. Hodně jsem přemýšlela koho vybrat. Přehodnocovala jsem má rozhodnutí a hodně se to ve mně pralo, protože si svým výběrem stejně nejsem úplně jistá. Budu Vás ještě chvíli napínat a představím Vám postavy, mezi kterými jsem si vybírala toho jednoznačného favorita. Vybírala jsem mezi Augustem z knihy Hvězdy nám nepřály, Henrym z knihy Zakletý v čase a Étinnem z knihy Polibek pro Annu. Augustus Waters mi v hlavě svitl jako první a říkala jsem si, že když už jsem zvolila Hazel jako mou nejoblíbenější knižní postavu, tak je jasné, že Augustus se objeví v tomto článku. Ale ne, nebude to tak. I když je úžasný a jednou bych takového kluka taky chtěla potkat, tak si vyberu knižní postavu naprosto odlišnou. Já si vybírám...


Étienna z knihy Polibek pro Annu, kterou napsala Stephanie Perkins. On je tou knižní postavou, u které jsem se zasnila a říkala jsem si.. Kdybych jednou tak měla štěstí, jako Anna a potkala tak dokonalého kluka. Ano, já vím, jedná se o smyšlenou postavu, ale i tak jsem během četby této knihy se při popisu Étienna musela usmívat. Neměl snad jedinou chybičku a Annu měl tolik rád. Jenže ona to celou dobu netušila a myslela si, jak ji bere jen jako svou kamarádku. O to více jsem potom byla nadšená, když jsem se dočetla o jeho opravdových pocitech k Anně.
Myslím si, že si asi poklepete na čelo, že přeci nikdo není dokonalý a nikdo takový nám do reálného života nevstoupí, ale já pokaždé, když přemýšlím nad mužským ideálem, sním, že jednou svého Étienna potkám.
A to si myslím, že v každé z mladých čtenářek tyto pocity měla postava Étienna vyvolat. Usmívající se


A já si myslím, že nějak takhle podle popisu by Étienne měl vypadat.

Jaká je Vaše oblíbená mužská postava a z jaké je knihy?

Infinity

10 days character challenge - den první

30. července 2013 v 1:25 | Infinity
Jak už jsem se zmínila v předchozích článcích, zapojila jsem se do desetidenní výzvy týkající se postav knih s názvem 10 days character challenge. Projekt je vytvořen úžasnou blogerkou z blogu knihofil18.


1. den: Oblíbená ženská postava


Byl to pro mě opravdu složitý výběr. Delší dobu jsem tento článek odkládala, protože jsem se nemohla rozhodnout, kterou ženskou knižní postavu bych zařadila mezi mé nejoblíbenější. Nedokázala jsem si vybrat mezi třemi knižními postavami. A těmi jsou Claire z knihy Zakletý v čase, Samantha z Chvíle před koncem a nakonec Hazel z knihy Hvězdy nám nepřály.
Všechny tyto zmíněné postavy jsou něčím zajímavé a získaly si mě. Musím říct, že si k postavám z mých oblíbených knih vytvářím určitý vztah a k těmto třem jsem si vybudovala vztah nejvřelejší. A měla jsem je ráda od začátku příběhu až do konce. Souhlasila jsem s jejich názory, postoji k životu a rozhodnutími.

Ale protože jsem náročná čtenářka a oceňuji propracované knižní postavy, naprosto si mě zísala Hazel z knihy Hvězdy nám nepřály. Zamilovala jsem si ji už od začátku knihy. Líbilo se mi, jak se staví ke své nemoci, jak s ní bojuje a nevzdává se. Nesnáší všechny řeči, které se vztahují k jejímu onemocnění (rakovině) a buduje si svůj svět. Ale není to jen tak ledajaký svět, je naprosto výjimečný a v knize tak krásně popsaný. Hazel přemýšlí hodně o knihách, konrétně o jedné a chce znát odpovědi na tolik věcí. Dívá se na všechno z reálného hlediska a ví, že "svět není továrna na splněná přání", jak přímo psal spisovatel John Green v této knize. Tato fráze, kterou prohlásil Augustus si mě mimochodem naprosto získala. Ale o Augustovi se dočtete v článku jiném. Tady jde o Hazel, kterou prostě musím zařadit mezi mojí nejoblíbenější ženskou postavu a to stůj, co stůj. Protože já si myslím, že já bych se s tak vážnou nemocí nedokázala poprat jako právě ona. Nic nebere jako samořejmost, všechno dokáže ocenit a je jednoduše úžasná. To, jakým způsobem se zamiluje do Augusta je kouzelné a její láska je pevná a opravdová.


A jaká je vaše oblíbená ženská postava?

Infinity

Novinky o mém blogu

28. července 2013 v 18:51 | Infinity
Tento článek bude plný oznamů, tedy hlavně o mém blogu.

Jako první bych se chtěla zmínit o dění na mém blogu. Objevil se tu článek o uričtém mém rozhodnutí a pak jsem ho smazala, protože jsem ho tu už nechtěla mít. Rozhodla jsem se tedy, že na blog budu dávat jen ty článek, o kterých budu vědět, že mi opravdu sedí a že je mazat chtít nebudu. Vím, že jste si toho všimli, někdy nějaké články jsem dřív smazala po zveřejnění, ale slibuju, že už to dělat nebudu. Není to ani vůči Vám fér. Ale komentáře jsem si z toho posledního smazaného článku zkopírovala a moc si jich cením, jste hodní a jste mou obrovskou oporou. V slabších chvílích si ty komentáře budu číst, aby mi bylo lépe. Mám vás ráda.

A taky se tu dneska objevila úžasná věc na mém TOPlistu. Dnešním dnem jsem přesáhla 60 000 návštěvníků. Za dva roky a měsíc a půl se tu objevilo tolik lidí. Děkuju Vám, moc to pro mě znamená.


Další věcí, které jsem si všimla je to, že určité bloggerky, které mám ráda, mě zmiňují ve svých článcích a zařazují mě mezi nejoblíbenější bloggerky a to je něco úžasného. Dělá mi to pokaždé takovou radost. Usmívající se

Jen jsem se v jednom článku, kde Petey zmiňovala, že patřím mezi její 3 nejoblíbenější blogy, objevila komentář, kde jedna slečna napsala, že můj blog nevyhledává, protože prý píšu dlouhé články. Aha, tak to je asi pro někoho špatné, že se chce člověk na svém blogu rozepsat. To mě opravdu pobavilo a trošku zvedlo ze židle, ale v pořádku.. Toleruji, že každý na blozích hledá něco jiného.

Čeho jste si nejspíš všimli je to, že na mém blogu v poslední době hodně píšu o knihách a já jsem ráda, že to tak je. Moc mě baví o nich psát, taky jsem si oblíbila psaní recenzí a různých knižních TAGů. Dřív jste tu mohli spíš objevit mé úvahy a útržky ze života, ale to se mi v poslední době moc psát nechce. Všimla jsem si, že si ráda střežím své soukromí a některé věci, o kterých jsem psala dřív už sem psát nechci.

Nalezla jsem tu včera též komentář, že prý nevím, co od života chci, že jsem stále nerozhodná a že není tedy profil, kde je napsané, že přesně vím, co v životě chci pravdivý. Ať už si každý myslí, co chce. Já vím, jaká jsem a že jsem udělala tu chybu, že jsem napsala něco, co jsem poté přehodnotila, ze mě přeci nedělá člověk, který vůbec neví, co chce a v životě tápe.

perfekten.com

Infinity

Závislost na knihách

27. července 2013 v 15:08 | Infinity |  Tok mých myšlenek
Včera jsem byla v knihkupectví a jako obvykle jsem byla úplně v tranzu. Lítala jsem od jedné knížky k druhé a celou dobu mi proudilo hlavou.. "Jo, na tuhle knížku jsem četla recenzi, tu bych si určitě nekoupila, ta je hrozná." U další knížky jsem si říkala.. "To je tahle? Tak tu si jednou určitě musím koupit, na tu jsem četla báječnou recenzi." A najednou jsem došla k tomu názoru, že jsem všemi těmi recenzemi, které denně čtu opravdu hodně ovlivňována.

Před pár lety, když jsem ještě nevěděla pořádně, co je blogový svět a kdy jsem jen tak nad vším přemýšlela a všechno zkoumala a zjišťovala, co mě v životě baví a co ne, jsem moc ráda četla různé filmové a někdy i knižní recenze. Ale tenkrát jsem se jimi nenechávala ovlivňovat, jako právě dnes.

Jedny z nejlepších blogů, které poskytují knižní recenze mají Nel-ly, Brabikate, Spirit a další... Ti mě v mých rozhodnutích o koupi určitých knih podle mě navádí tím správným směrem a já díky nim vím, jakým knihám se vyhnout a jakým naopak věnovat svou pozornost.

A také jsem si včera uvědomila, že pro mě jsou knihy opravdu moc. Jsou pro mě bohatstvím a vždycky knihkupectví je první obchod, který chci v nákupním centru navštívit. Asi se budu tímhle lišit od hodně lidí v mém věku a mrzí mě, že je takových lidí jako jsem já méně. Ale když na takové lidi narazím, vážím si jich a jsem za ně moc ráda.

Proto jsem tak ráda, že jsem na blogové scéně našla tolik kvalitnich bloggerů, které ve svých článcích doporučují dobré knihy, z kterých potom mám zážitek.

Momentálně čtu knihu Loď mezi hvězdami a zatím nevím, co si přesně o ni mám myslet. Určitě po přečtení knih jako je BZRK a Hvězdy nám nepřály, mě ten její začátek nijak neoslovil a já doufám, že se příběh bude brzy vyvíjet tím směrem, aby si mě aspoň trochu získal.

A když už jsem se o těh knihách tak rozepsala.. Chtěla jsem se podělit o ty nejlepší pocity, které při čtení zažívám.. A mezi ně patří: Ten pocit, když se do příběhu naprosto "zažeru" a nedokážu se odtrhnout. Pak taky ten neskutečný pocit, když otevřete knihu a víte, že vás čeká náhled do úplně nového světa a že zažijete díky knize zase něco nového. Nebo také to, když úžasnou knihu dočtete a je vám do pláče, protože chcete víc a víc.

Tumblr | via Tumblr

A v dalším článku můžete čekat první den jedné challenge, o které jsem na blogu už nedávno psala.

Infinity

Nová zjištění

25. července 2013 v 12:51 | Infinity |  Útržky z mého života
Normálně hanba mi! Už od pondělí jsem nevymyslela žádný článek a to už se mi dlouho nestalo. Chtěla jsem vymyslet pokračování mé nové povídky, ale to se mi bohužel nedaří. Mám pocit, že mě teď zase na nějaký čas opustila múza a to opravdu nemám ráda. Ona je totiž múza nevyzpytatlená, dělá si se mnou, co chce. A co já asi tak můžu dělat? Jen čekat, až se zase objeví a dá mi nějaké nové nápady, abych mohla pokračovat ve svém příběhu.

Co je u mě nového? Stále si užívám prázdniny a jsem spokojená. Bohužel se ale prázdniny začínají krátit a ani se nestihnu nadechnout a budou u konce. Někdy mi leze na nervy, jak ten čas rychle utíká a když si to začnu uvědomovat, je mi z toho na nic. Tak se snažím si tento fakt nepřipouštět a život si užívat plnými doušky.

Jsou dny, které by se daly nazvat "den blbec" , ale těch je míň než těch skvělých a za to jsem ráda. Také vím, že určité věci se ději, protože se dít mají. Vím, že když se například ten člověk rozhodne odejít z mého života nadobro a už nebudeme ani přátelé, objeví se někdo jiný. Někdo, kdo o mou společnost stojí a kdo mě bude mít opravdu a upřímně rád. Trvalo mi dlouho než jsem si něco takového uvědomila a jsem za to ráda. Posilnilo mě to, udělalo mě to ještě silnější než jsem. Když tohle píšu, mám sice slzy v očích a hrozně mě to mrzí, ale lidé prostě někdy přijdou a pak z naších životů odejdou a ani nám to pořádně nevysvětlí.

Přečetla jsem knihu Hvězdy nám nepřály a brzy se tu objeví recenze. Můžu říct, že jsem nikdy lepší knihu nečetla. Otevřela mi oči, na sposutu věcí jsem začala nahlížet jinak a začala jsem si všeho víc vážit. Už jsou to dva dny, co jsem knihu dočetla a stále na ní musím myslet. Hazel a Augustus, nejlepší pár, který byl kdy v literatuře vymyšlen.


Téhle mojí fotky si opravdu vážím a myslím si, že se mi povedla. Jakoby se v ní skrývalo nekonečno.

Infinity

Knižní detektiv TAG

22. července 2013 v 23:55 | Infinity |  Knihy a mé recenze
Jak už jsem v předešlém článku zmiňovala, pouštím se do projektu Knižní detektiv TAG.

Ettelëa tento projekt vytvořila..

A úkolem je najít ve své knihovničce tyto knihy..
 • Knihu, která ma na svém obalu či v názvu "knihu"
 • Klasiku
 • Obálku se zvířetem
 • Knihu v cizím jazyce
 • Knihu se třpytivým obalem
 • Obal, na kterém jsou pouze písmena
 • Knihu, jejíž hlavní hrdina je chlapec/muž
 • Nejstarší knížku v knihovničce
 • Knihu, která není YA (=young adult=knihy pro dospívající)
 • Obal knihy, který je namalovaný (není na něm zkrátka fotka)
 • Nejtlustší knihu
 • Jakoukoli jinou věc kromě knihy
 • Knihu, která nepatří do žádné série, stojí samostatně
 • Obálku, na které je oko
 • Obálku, která se nepovedla
 • Fiktivní/skutečný deník
 • Obálku na které je meč či jiná zbraň
 • Nejpoškozenější knihu
 • Knihu s ilustracemi
 • Knihu, jejíž název začíná na písmeno "Z"

Kniha, která ma na svém obalu či v názvu "knihu"


Klasika


Obálka se zvířetem


Kniha v cizím jazyce


Knižní projekty

22. července 2013 v 1:52 | Infinity
Poslední dobou na různých blozích se objevuje nespočet různých knižních projektů a výzev. Já jsem si vybrala však dvě, které se v brzké době objeví zpracované na mém blogu. Uvědomila jsem si, že mě moc baví plnit různá zadání a tak se takovým projektům rozhodně nebráním.

První challenge, který se týká knižních postav jsem našla na blogu Knihofill18 a zadání zní:

10 days character challenge

1) Obľúbená ženská postava
2) Obľúbená mužská postava
3) Obľúbená vedľajšia postava
4) Najviac nenávidená postava
5) Postava, ktorá mi je najviac podobná
6) Postava, ktorá prešla najväčším vývojom
7) Postava, ktorú chcem stretnúť
8) Obľúbený záporák
9) Obľúbená postava z nejakej poviedky
10) Najobľúbenejšia postava vôbec


A další projekt, který vytvořila Ettelëa si mě opravdu získal. Nese název Knižní detektiv TAG.


A úkolem je naleznout ve své knihovničce tyto knihy..

 • Knihu, která ma na svém obalu či v názvu "knihu"
 • Klasiku
 • Obálku se zvířetem
 • Knihu v cizím jazyce
 • Knihu se třpytivým obalem
 • Obal, na kterém jsou pouze písmena
 • Knihu, jejíž hlavní hrdina je chlapec/muž
 • Nejstarší knížku v knihovničce
 • Knihu, která není YA (=young adult=knihy pro dospívající)
 • Obal knihy, který je namalovaný (není na něm zkrátka fotka)
 • Nejtlustší knihu
 • Jakoukoli jinou věc kromě knihy
 • Knihu, která nepatří do žádné série, stojí samostatně
 • Obálku, na které je oko
 • Obálku, která se nepovedla
 • Fiktivní/skutečný deník
 • Obálku na které je meč či jiná zbraň
 • Nejpoškozenější knihu
 • Knihu s ilustracemi
 • Knihu, jejíž název začíná na písmeno "Z"

Jedná se o unikátní projekt, nad kterým jsem už přemýšlela a hledala jsem takové knihy a doufám, že všechny naleznu a do jednoho celého článku je nafotím. Moc se těším, až zadání splním.


Už jste slyšeli o těchto projektech? Zapojíte se také?

Infinity

Dokonalé místo - 1. část

19. července 2013 v 21:22 | Infinity |  Dokonalé místo
Rozhodla jsem se, že napíšu vícedílnou povídku. Buď bude mít dvě části nebo tři. To ještě uvidím. Smějící se Přináším Vám první část. Příběh se odehrává v Londýně a hlavní postavou je devatenáctiletá Violet. Celý příběh je inspirovaný jedním obrázkem a v další části se budu věnovat právě popisu té nádherné fotografie. :))


Autorem fotky je Snowfall-lullaby.


Celý život jsem hledala dokonalé místo, které by mě naplňovalo pocity spokojenosti a určité jistoty. Už tolikrát jsem narazila na místa, která byla nádherná a kde jsem cítila klid v duši a naplnění. Pokaždé těm místům však něco chybělo, anebo naopak přebývalo. Přiznám se, jsem věčně nespokojená a blízcí o mně říkají, že jsem puntičkář a detailista. Ale i tak jsem věděla, že se pro mě v okolí najde dokonalé útočiště, kde se budu moci skrýt před realitou, mými malichernými problémy a kde mi bude nejlépe.

Bylo 5. června a psal se rok 2013. Netušila jsem však, že tento den bude tak úžasný. Probudila jsem se do krásného rána, a když jsem cítila, že mě sluneční paprsky šimrají po tváři, neubránila jsem se upřímnému úsměvu. V životě jsem se řídila tím, že každý den se má brát jako dar. A proto jsem se radovala i z maličkostí, které však pro mě představovaly něco mnohem víc. Ostatní mě za tento můj přístup obdivovali a ptali se mě, kde se ve mně neustále bere tolik optimismu. Vždy jsem jim odpověděla stejně: Klíčem je myslet vždycky pozitivně.

Ten den jsem měla své devatenácté narozeniny a já si pokaždé připadala důležitě, když mi všichni přáli jen to nejlepší a neustále mi připomínali, že jsem zase o rok starší. Věděla jsem, že se nic nezmění, že věk je jen číslo. I tak, jsem se 5. června 2013 cítila výjimečně.

Dopoledne se na displeji mého mobilu objevila nová zpráva od Sebastiana. Mého kamaráda, kterého jsem znala od dětství. Ve zprávě stálo: Drahá Violet, přeju ti všechno nejlepší k tvým devatenáctým narozeninám. Jsem rád, že ti můžu oznámit něco, z čeho budeš naprosto překvapená, a já doufám, že i nadšená. Zajistil jsem ti na dnes focení od profesionálního fotografa George Stevensona, který bydlí také v Londýně, takže není problém, aby tě dnes mohl vyfotit. V 15:00 si dáme sraz na Piccadilly Circus.

Po dočtení této SMS jsem nemohla uvěřit vlastním očím. Dnes se mi splní můj sen! V hlavě jsem najednou měla naprostý chaos. Nevěděla jsem, co si obléknu na sebe, co mě čeká a kde se focení bude konat. A právě to na tom bylo skvělé. Měla jsem nejradši spontánní akce a byla jsem plná vzrušení a očekávání.

Na místě jsem byla v daný čas a Sebastian také. "Páni!" Vykřikl Sebastian nahlas.

"Dnes ti to obzvlášť sluší, Violet." Polichotil mi a mrknul na mě. Jeho slova mi udělala radost a já se cítila sebejistě.

"Děkuju, já ani nevím jak slovy vyjádřit, jak moc jsem ti vděčná za to, co jsi pro mě udělal." Přímo jsem zářila.

"Kde na nás čeká ten slavný fotograf?" Vyzvídala jsem.

"Za malý moment by měl dorazit a pojedeme do jedné krásné lokality. Opravdu tento den si budeš pamatovat ještě dlouhou dobu." Viděla jsem jiskřičky v jeho očích, byl šťastný, že mi daroval ten nejkrásnější dárek k narozeninám.

Pokračování příště.

Infinity

Náplň posledních dnů

18. července 2013 v 9:38 | Infinity |  Útržky z mého života
Tento článek bude nejspíš delší, než na které jste u mě zvyklí. Mám toho spoustu na sprdci a cítím jakousi potřebu se z toho všeho vypsat.
Všimla jsem si, že každý den se musím něčím úkolovat, jinak bych se nudila a to já přeci nikdy nemůžu dovolit. Já osobně mám vážně alergii na lidi, kteří si stěžují na nudu, když se dá dělat tolik věcí.

Momentálně se nacházím na chalupě a musím říct, že mě to tu celkem baví. Mám tu internet, takže když mám nápad na článek, můžu zasednout k mému notebooku a vše, co mám v hlavě sepsat. Začala jsem psát povídky a píšu je tím způsobem, že si najdu nějaké krásné obrázky nebo fotografie na DeviantArtu a píšu. Mám pocit, že múza teď stojí při mě a pomáhá mi z rozvíjením příběhů, které píšu. Moc mě to baví a naplňuje. A jsem vděčná za vaše kladné ohlasy k mé předešlé povídce o ztraceném přátelství. Děkuji za Vaší podporu. Líbající

Také díky tomu, že jsem se objevila, jako blog dne na Pondělí, moje návštěvnost v pondělí dokonce vyšplhala na číslo vyšíí než 500 a to je rekord v počtu navštěvníků mého blogu za jeden den. Jsem nadšená, je to dokonalé. A také jsem ráda, že se tak rozjel můj společný projekt se Sydney: Blogová-elita. Je tam tolik zájemců, že přihlášky se už vyšplhaly na číslo 77 a tomu já říkám úspěch. Usmívající se


Dnes jsem vstávala už v 7 hodin ráno a to opravdu u mě není zvykem. Slyšela jsem mou malou sestřenku, které je 9 měsíců, jak výská a to mě vzbudilo. Je to tak roztomilé stvoření, zbožňuju jí a moc ráda se o ní starám. Neustále se na mě usmívá a všude kolem sebe rozdává pozitivní energii. Doufám, že jednou budu mít tak úžasné dítě. Ta dětská nevinnost a spontánnost je tak kouzelná.

Předešlé dny jsem během dne strávila u bazénu, který tu máme a je to skvělé, si skočit do bazénu kdykoliv chci, ještě když je tak horko. Neznám lepší relax než opalování, čtení knih, plavání. Nejvíc si odpočinu a až přijedu do Prahy, budu zase připravená na ruch velkoměsta a na to, že budu obklopena zase přáteli a každý den budu mít opět naplněný různými aktivitami.

V plánu mám psát povídky (další mám teď rozepsanou), fotit přírodu kolem mě, psát články na můj blog a na blogovou elitu, budu sportovat, sledovat v noci hvězdy, užívat si pohodu.


Tento obrázek mě inspiroval k psaní další povídky. Máte se na co těšit. Usmívající se
Autorem fotky je Snowfall-lullaby.

Naposledy

16. července 2013 v 22:08 | Infinity |  Jednodílné
Přináším Vám jednu mou novou - jednodílnou povídku. Já vím, že jsem se se mohla víc rozepsat. Ale momentálně, po dlouhé době, kdy jsem se zase pustila do psaní, mi tohle stačí. Inspirovala jsem se obrázkem z blogu libere.blog.cz.
Navíc bylo celkem zvláštní vyprávět tento krátký příběh v třetí osobě rodu mužského. Bylo to pro mě něco nového.Tento obrázek byl pro mě inspirací.

Naposledy

Věděl jsem, že naše přátelství je u konce. Byla mezi námi obrovská propast a už tu nebyla žádná možnost, abychom byli tak dobrými přáteli, jako dřív. Přátelství… Co takové opravdové přátelství vlastně znamená? Přemítal jsem nad touto otázkou a potáhl jsem si z mé dýmky. Byl jsem moc smutný a kouřové obláčky se vznášely mezi námi dvěma. Geroge seděl kousek ode mě, nic neříkal. Seděl a přemýšlel, oči upíral do prázdna. Chtěl jsem, aby už odešel a nechal mě samotného s mými černými myšlenkami. Nedokázal jsem v tu chvíli však říct jediné slovo, a tak atmosféra v místnosti houstla, až mi přišlo, že se v mém nitru dusím. Stále jsem si nedokázal připustit, jak moc mě George zradil. Proč o mně všude kolem trousil jen to zlé? Co jsem mu takového kdy udělal? Proč se mnou stále udržoval přátelství, když jsem ze všech stran slyšel, jak jsem podle něj špatný člověk?

Navíc mě už začal rozčilovat ten jeho tupý výraz v obličeji. "Odejdi z mého života a už se nikdy nevracej!" Konečně jsem se odhodlal promluvit a dostal jsem tak ze sebe všechny emoce, které se ve mně stihly nashromáždit. "Už nejsi můj přítel a nikdy víc nebudeš. Já takové věci neodpouštím. Vždy jsem si myslel, že spolu jednáme narovinu, že ti ve všem můžu věřit. Ale ty jsi z našeho kamarádství udělal jednu velkou lež a já teď lituji, že jsem ti někdy vůbec věřil. Zmiz mi z očí!"

Mé ruce se začaly třást a já jsem cítil, že se zlostí začínám chvět po celém těle. George však nebyl schopný se bránit, jeho ústa zůstávala zavřená a tvořila tak úzkou linku. Čekal jsem odlišnou reakci, vždy byl výbušný a těžkým situacím se dokázal postavit.

Jeho blankytně modré oči se zahleděly do těch mých a já se najednou cítil ještě hůř. Když jsem pohlédl ven, z nebe se spouštěl hustý déšť. Tušil jsem, že když George odejde, tak už se nikdy nevrátí. Naposled se na mě podíval, vstal a udělal ten poslední krok, opravdu odešel. Věděl jsem, že jinak to nešlo. Nechtěl jsem být v kontaktu s člověkem, který by mi neustále lhal. Slza za slzou se spouštěly po mé tváři a současné počasí bylo symbolem toho, že dnes už se nic dobrého nestane. A tak jsem přišel o svého nejlepšího přítele…

V dáli jsem slyšel, že přichází bouře. Nechtěl jsem být tak sám, nechtěl jsem plakat. Potřeboval jsem oporu a měl jsem strach, že se s tím celým budu muset vyrovnat úplně sám. Nemýlil jsem se.

Infinity