Závislost na blogovém světě

31. května 2013 v 0:24 | Infinity |  Tok mých myšlenek
Ano, to už je totiž závislost. Protože už i v mobilu mám aplikaci Bloglovin, a tak si každou chvíli můžu aktualizovat a kontrolovat, jestli mé oblíbené blogerky vydaly nové články. Já blog už beru jako takový koníček. Dá se říct, že denně do čtení blogu a aktualizování článků na tom mém investuji hodně času a víte co? Vůbec mi to nevadí, protože mě to naplňuje a moc mě to baví. Je to pro mě jako četba knih, určité odreagování. Psaní je prostě má největší závislost, bez které nedokážu žít.

Pokaždé, když otevřu Nový článek a kolonka, ke má být text je celá prázdná, moc mě toho nenapadá, ale když začnu psát první větu, nabaluje se na to další a další. A pak to jede, až je z toho celý nový článek. Jsem spokojená s tím, jak jsou moje články v poslední době dlouhé. Dříve jsem neměla tolik inspirace, jako mám poslední dobou a podle toho také články vypadaly. Byly kratší a někdy byly opravdu o ničem. Teď jsem se posunula zase dál a začínám si v psání čím dál tím víc věřit. Trvalo to dva roky a podařilo se mi to. Tohle je opravdu úžasný pocit. :3
A také jsem si všimla, že toho napíšu nejvíce večer, tak kolem dvanácté v noci nebo dokonce v 1 v noci. Je to zvláštní, ale v tuhle dobu asi můj mozek jede na nejvyšší obrátky a nápady na články se jen hrnou. Smějící se

Také je tu otázka, jak jsem spokojená s mou návštěvností. Maximálně! To vám řeknu, to je dokonalost, mít za den na blogu kolem 150 lidí, to je prostě úžasné! Přemýšlela jsem, jestli mám opravdu kolem 100 aktivních čtenářů mého blogu, ale nevím, to mi nepřijde tolik pravděpodobné. Asi je to o náhodě. A o tom, jak moc komentuji také články ostatních. Každopádně jsem si úplně na začátku blogování říkala, jak mi na návštěvnosti blogu nikdy záležet moc nebude, ale opak se stal pravdou. Toplist sleduji každý den s napětím, kolik lidí už bylo za den u mě na blogu. Smějící se

Baví mě na blogování snad nejvíce číst si novinky ze života mých oblíbených blogerek, jejich úvahy, myšlenkové pochody. Taky mi přijde, že během těch dvou let, co bloguji, že některé mé oblíbené blogerky jsem poznala natolik, že kdybych se s některými z nich někdy setkala, tak bych je uměla snad i charakterizovat a to jen díky tomu, že jsem pravidelně četla jejich články. Ať už chcete nebo ne, tak když máte blog zaměřený i na "deníček", tak se o vás čtenáři postupně dozvídají opravdu dost věcí. A to si myslím, že je na blogování moc hezké. Že se v problémech nebo zážitcích ostatních blogerů/blogerek můžeme najít. Můžeme srovnávat naše životy, naše názory.. Jde potom už o jakési internetové přátelství a já můžu říct, že jsem si na blogu našla hodně blogových přátel. Jsou to ti lidé, od kterých mě vždycky komentář potěší natolik, že mám úsměv na tváři od ucha k uchu. Jsou to ty slečny, které mě po přečtení některých mých depresivních článků, pokaždé podrží a nenapíší mi jen, že to bude dobré. Ony dokážou napsat tak dokonalé komenátře, že najednou přijdu na to, že se třeba nemá smysl trápit se nebo že určitý problém prostě vždy má řešení.

Nejradši z celého blogového světa mám Unicorn. neboli Nik, která mě pokaždé svými články inspiruje k tomu, abych šla taky něco napsat. Abych psaní nikdy nevzdávala. Protože v psaní je tolik krásy a ona to světu dokazuje. Je úžasná, protože pokaždé, když mi nebylo nejlíp, svými komentáři mi zlepšila náladu o 100 %. Nik si neuvěřitelně vážím a zbožňuju naše telefonáty. Doufám, že se jednou sejdeme. :-)

A pak je tu Haň, která je jako taková moje mladši sestra, s kterou si pokaždé máme na Twitteru o čem psát. Třeba dneska mě tak potěšila všemi svými Tweety. Vždycky se díky Haň. tolik nasměju a je pro mě oporou, vždycky mě pochválí, dodá mi více sebevědomí a umí ocenit vše hezké, co ji člověk napíše nebo řekne. Je skvělá, má nádherný blog, který mě také pokaždé inspiruje. Má osobitý styl psaní a taky se nestydí se ozvat, když se ji něco nelíbí. :*


Vím, že už tu podobných článků bylo mnoho, ale pro mě je blog něco tak vzácného. Představte si prostě něco, na čem vám moc záleží... Vidíte tu věc? Tak tolik pro mě znamená blogový svět. Psaní článků, sdílení mých pocitů, úvah.. Tohle je můj svět.

Infinity
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Haň. Haň. | Web | 31. května 2013 v 8:33 | Reagovat

mám slzy v očích, a to nekecám. je neuvěřitelný, jak moc to dokážeš vystihnout. (:
někdy si taky říkám, že to zabere moc času, ale pak se dostanu k tvému článku, nebo článku Nik, Jass, Claire a spousty dalších, že toho vůbec nelituju. blog, a co si to vlastně vykládám, VY jste mě už tolikrát udělaly šťastnou, až je to neuvěřitelné. blog [aka vy] mi už tolikrát vytvořil úsměv na tváři, ani to skoro nejde spočítat, a to bloguji teprve.. dva měsíce. pořád nemůžu uvěřit tomu, že jsem potkala tak moc skvělých lidí, kteří už mi ovlinili život. :3

včera jsi říkala, že o mně napíšeš o článku. tohle jsem vůbec nečekala. četla jsem to a najednou Nik, tak krásně jsi o ní psala a, a pak já?
strašně hezky se to četlo, myslím, že jsem ani nedýchala. mám dojem, že jsi mě vystihla, nebo alespoň jsi o mě napsala věci, které se mi na mně líbí. neuvěřitelně moc si toho vážím, ty pro mě taky znamenáš strašně moc.

děkuju, zlepšila jsi mi celý den. :3

2 Jass Jass | Web | 31. května 2013 v 9:16 | Reagovat

všetko, čo si napísala, je veľká pravda... Písanie má prečo pre teba byť závislosť, píšeš tak krásne. Viem, že nie vždycky ti vzorne komentujem, ale ver, že som jedna z tých sto aktívnych čitateľov.

Ty si také nočné vtáčatko, vždy keď prídem na tvoj blog a pozriem si informácie o novom článku, vidím tam dnes v 0:30 alebo tak. Obdivujem ťa, lebo keby sa mi vôbec podarilo nezaspať do jednej v noci, alebo niekomu inému zobudiť ma o takej hodine, dostal by zo mňa akurát samé nadávky a mrmlania a zvuky tomu podobné.

Veľmi krásne si napísala o Nikče aj o Haničke, všetko len pravda. :)

Infinity, hlavne neprestávaj s tým čo robíš, má to zmysel, baví ťa to, a si úžasná baba. :&

A čo sa týka komentu... Ja som čarodejnica, to vieš. ^.^ Raz určite, bolo by mi cťou urobiť design pre teba. :) K tomu novému pohľadu na svet mi pomohol hlavne aj blog, tí ľudia tu... Ste pre mňa inšpiráciou. Jáj to by som vám neurobila neprednastaviť články! ^.^

3 Dullsinea Dullsinea | Web | 31. května 2013 v 11:01 | Reagovat

Tak si asi jako noční pták, třeba sova. Taky jsem závisla na blogu. :-D

4 N. N. | Web | 31. května 2013 v 13:09 | Reagovat

Poslední dobou jsem na tom podobně jako ty. Bloglovin nemám, ještě na tom asi nejsem tak špatně. Kdybych ho ale měla, byla bych na tom úplně přesně, jak ty.
Jo, to musí být úžasnej pocit. Nevím, jaký byly tvoje články dřív, ale ty momentální jsou skvělý, nevím, jak to, ale ty vždycky tak pohodově píšeš a je radost si to číst:)
Já většinou o půlnoci spím, takže tou dobou moc nápadů není:D Nebo nápady právě jo, ale nechce se mi to psát.
Taky bych byla maximálně spokojená s takovou návštěvností, co máš ty. Kdysi jsem měla na blogu třeba jenom deset lidí za den a taky jsem si říkala, že je mi to celkem fuk, že blog píšu vlastně pro sebe. No ale opak je pravdou. Poslední dobou taky napjatá sleduju návštěvnost. I když není tak vysoká, jako ta tvoje, taky mě vždycky potěší:)
Jo, je až takový šílený, jak lidi podle jejich blogů hned poznáš. Nevím, jesli je to dobrý, aby každej věděl, jaká jsem, ale asi to není zas tak úplně na škodu.
Unicorn a Haň. jsou skvělý, jo. Vždycky, když si čtu komentář, co napsala Haň. ke mně na blog, na tváři se mi objeví úsměv, i když je to třeba úplná kravina:)
Tvůj svět mám fakt ráda:)

5 untrue.blog.cz | Elizabeth. untrue.blog.cz | Elizabeth. | Web | 31. května 2013 v 13:50 | Reagovat

Já jsem taky závislá na blog.cz prostě bez toho se to nedá žít, a je to nejlepší server, který znám mám ho radši než facebook apod :D

6 Beatricia Beatricia | Web | 31. května 2013 v 14:31 | Reagovat

Moje závislost na blogu je téměř alarmující. Je to můj duševní heroin, neb kokain, bez kterého nemohu žít. Odmítla jsem i hezký prázdninový pobyt, protože já pracuji na stolním počítači, a ten nelze brát ssebou. Můj blog je pro mne droga, pro kterou dokážu obětovat cenný spánek, zrak i společnost. Ta droga spočívá v mé tvorbě animační grafiky. Návštěvnost pro mne není až tak prvořadá; miluji svou práci na blogu. Když jsem jednou měla na PC důležitou výměnu komponentů a nemohla delší dobu pracovat, měla jsem velké abstinenční příznaky a stres.☼☼☼

7 Terri May Terri May | Web | 31. května 2013 v 15:15 | Reagovat

Opět úžasný článek, tleskám, jak dokážeš vše sepsat tak, aby to dávalo smysl, vystihneš to, prostě paráda.

Já jsem si sice blog založila teprve před měsícem, ale jsem na něm závislá, a užírá mě, když nemůžu každý den vydat nový článek, neboť to z technických důvodů bohužel nejde.

Se psaním článků to máme dost podobné, začínám u kliknutí na 'Nový článek', a skončím tím, že se loučím, a je to až neuvěřitelně dlouhé, poslední dobou mám hodně inspirace, ale nejčastěji teď fotím, a přidávám deníčky, protože tyto aktivity jsou podle mého nejoriginálnější, na každém druhém blogu je naopak kosmetika, a móda, a to mě vůbec nebaví.
Většina nápadů mi vleze do hlavy pozdě večer, jako tobě, proto se učím kolem 11, a mezi tím sháním inspiraci.

Mým snem je mít takovou návštěvnost, jako máš ty, nebo Tangleds, ale konkurence je veliká, bude těžké se prosadit.

Jak už jsem zmínila, nejvíce mě baví číst neníčky a úvahy, příběhy...Baví mě dozvídat se nové věci, nejlépe od člověka, kterého mám ráda (Tangleds, tvůj blog také). Vaše články jsou podle mě nejvíce inspirativní, a velice dobře propracované, jste mým vzorem :)
A jsem neskutečně šťastná, když mi někdo u mě oblíbený okomentuje článek, viz. když jsi mi přidala komentář k mému článku, koukala jsem jak puk, a smála jsem se, byla jsem moc potěšená. Je krásné vědět, že existují milí lidé, kteří dokáží ocenit kvalitu článku, a napíší něco delšího, než jen 'pekný blog, hlásni mi, oplať'.

8 K. K. | Web | 31. května 2013 v 15:24 | Reagovat

Já jsem šťastná, že plno takových skvělých lidí vlastní blogy.. taky to beru už jako koníček. :) Nemůžu si pomoct, ale strašně se těším napsat článek, když si udělám nový design a líbí se mi. :D

9 Betty Betty | Web | 31. května 2013 v 16:06 | Reagovat

Taky mám mnoho závislostí, má je každý..a jsou někdy i prospěšné :)!

10 Claire Drayen. Claire Drayen. | Web | 31. května 2013 v 16:17 | Reagovat

Páni, napsala jsi to vážně skvěle, je to moc krásné :)
Souhlasím s tebou, není k tomu co dodat,
je to vážně krása :)

A moc moc moc moc moc ti chci poděkovat za tvůj komentář k mojí úvaze, od někoho jako jsi ty si toho upřímně vážím :))

11 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 31. května 2013 v 17:07 | Reagovat

Bloglovin mám zapnutý prakticky po celou dobu, co počítač, jedna z nejlepších a nejužitečnějších stránek, co jsou :-)

Netvrdím, že jsem na blogu závislá, ale beru ho jako součást svého života

12 Denn Kamze Denn Kamze | Web | 31. května 2013 v 18:56 | Reagovat

Já se v tobě normálně vidím :D

13 Al. Al. | Web | 31. května 2013 v 19:32 | Reagovat

Já mám spíš většinou problém s tím, jak začít. Mám namyšleno vše, co chci napsat a sdělit, ale prostě ten úvod! ;D To je zlo!
Já píšu nejvíce článků, když jsem sama. To mám spousty nápadů. Je to většinou pátek a sobota podvečer, kdy je můj kluk na fotbale a já mám klídek ;D :).
Já třeba hrozně ráda píšu deníček. Hlavně proto, že se můžu zpětně ohlédnout za tím, co se dělo, jaké jsem měla názory apod. I když to lidi moc nečtou, já deníčky jiných lidí miluju ;D :). Je fajn, dozvídat se nové věci o někom, koho obdivuju a tak :)

14 Sydney Sydney | E-mail | Web | 31. května 2013 v 20:21 | Reagovat

Drahá Infinity. Ja už si môj život bez blogu neviem ani len predstaviť :( Najhoršie je že čo ak ho raz budem musieť zrušiť? Dúfam že sa tak nestane. Viem že raz áno ale aspoň dva roky nie :( Tiež si niekedy poviem že je to plytvanie časom ale myslím že každý človek je predurčený pre niečo iné. Jeden pre plávanie, druhý na balet ďalší na sochárstvo. A iní zase na blog. To že je to na počítači neznamená že je to zlé. Navyše tu môžeme toho veľa vidieť, môžeme tvoriť, môžeme pomáhať môžeme niečo dať svetu rovnako ako tí uvedení vyššie :)

A hneď ďalší odstavec blogové priateľstvá. Presne :) Každý sme si o nejakom blogerovi vlastne blogerke vytvorili nejaký obraz. Na základe jej článkov. Ak píše viac umelecky už vidím že to je nadaná spisovateľka. Ak krásne fotí tak fotografka, ak maľuje maliarka :) ktovie, možno raz nejaké dievča ktoré malo blog dosiahne v živote niečo veľké a potom môžeme povedať ja som ju poznala, ja som poznala jej blog a jej život :) Ktovie stať sa môže všetko :D

Povedala by som to rovnako ako ty :) Svet, môj svet. Otvorím si blog, môžem písať o čom chcem, môžem tvoriť, vymýšľať, proste robiť čokoľvek a tie spätné odozvy sú tiež dôležité :) Navyše ani v reálnom živote nás niektoré ľudia nepodržia a nedodajú toľko dobrých slov :)
Raz mi kamarátka povedala keď som bola strašne smutná že : "Ale Kika, máš tu všetkých nás okolo seba, rodinu, priateľov a navyše toľko ľudí z blogu." a vtedy som pochopila že blog je pre mňa druhá rodina neviem ako to charakterizovať. Ako navzájom splietaná pavučina. :)
Be here forever Infinity :)

15 weilyn-story weilyn-story | Web | 31. května 2013 v 20:50 | Reagovat

Teď jsem měla delší pozastávko, ale také jsem předtím chodila na blog 5x denně :D

16 Jimmy Mindfucker Jimmy Mindfucker | Web | 31. května 2013 v 21:09 | Reagovat

Oh, takovou chuť blogovat jsem snad nikdy neměla..

17 Michelle Saddler Michelle Saddler | Web | 31. května 2013 v 21:25 | Reagovat

Musím říct, že já jsem na blogování velice závislá, i když, má li přijít k psaní článků tak jsem spíš líná a nic mě nenapadá, raději sleduji své oblíbené blogy :)

18 untrue.blog.cz | Elizabeth. untrue.blog.cz | Elizabeth. | Web | 31. května 2013 v 21:27 | Reagovat

To je náramek ještě chystám koupit podobný :)

19 Cathy Cathy | Web | 31. května 2013 v 21:30 | Reagovat

Já jsem na svých předchozích blozích byla pořád a pořád jsem četla články oblíbených blogerek :) Teď už ale bohužel nemám tolik času :/ Což mě mrzí , protože mě psaní hodně baví . Snad v létě bude víc článků :)

20 Ludmilita Ludmilita | Web | 31. května 2013 v 21:44 | Reagovat

Ja ešte bloglovin nemám, tak závislá nie som, no trávim tu dosť času :) A úplne chápem tvoje pocity. Mne sa už pomaly začínajú rysovať moje obľúbené blogy a blogy, ktoré rada navštevujem a taktiež si niekedy nájdem komentár aj od pár ľudí, čo prídu sem-tam na môj blog :D Je to krásny pocit, tých pár ľudí. A u teba 150, to je paráda :)

21 Hani | bevintage.blog.cz Hani | bevintage.blog.cz | Web | 31. května 2013 v 22:00 | Reagovat

Ano, blog je úžasný. Já to tady považuji za místo, kde mi ostatní rozumí a hlavně jsou tu hrozně milí... :) Ne všichni, ale většina. Poznala jsem tady spoustu lidiček, se kterými bych se chtěla setkat. Blogery, kteří mi rozumí snad více než moji kamarádi.
Taky pořád přemýšlím, o čem psát a to "nabalování", jak jsi psala, to je úplně můj případ, hodně se mi to stává. :) Pak vždycky najdu ten nápad, který byl ukryt někde v mé hlavičce...
A s návštěvností - moc ti gratuluji, ty ji máš zaslouženě. :) Mě na ní moc nezáleží, jde mi spíše o to uvolnění a o samotné psaní a komentování ostatním, číst jejich články... odepisovat na komentáře. :) Ale nedivím se ti, kdybych měla 150 lidí za den, taky bych u toplistu asi seděla, ale zatím vím, že je to tolik, kolik to je. :) Jde to pomalu a mám blog asi měsíc... :)
Nemám slova, která bych k Nik a Haň napsala. Zaprvé jsi je všechny napsala ty a navíc si s nimi píšeš déle a déle je "znáš"... :) Musím na tom zapracovat. :)

22 Baush Baush | Web | 31. května 2013 v 22:00 | Reagovat

Jo máš skvělou návštěvnost a skvělý články, takže se ti nedivím, že to miluješ :))
Já mám pocit, že píšu spíš jen tak pro sebe protože mi tam moc lidí nechodí. Ale i tak mě to baví :)

23 Vendy Vendy | 31. května 2013 v 23:34 | Reagovat

[6]:Tu dobu jsi pamatuji, pár blogerek mělo obavy, jestli se s tebou něco nestalo... 8-) naštěstí ne.
K blogové závislosti - žel, musím přiznat, že blogový svět  mě taky pohlcuje. Je pro mě atraktivnější než facebook. Je totiž zajímavější...na rozdíl od facebooku se na blogu lidi vypisují více, díky tomu je můžeš trochu poznat. Co dává blog? Možnost, že takhle poznáš lidi, které bys v normálním životě nepoznala (a co víc, možná bys tyto lidi minula bez povšimnutí, protože by se ti zdáli být nezajímaví. Myšlenky totiž nejsou vidět...) :-)

24 Vysmátá zrzka Vysmátá zrzka | Web | 1. června 2013 v 11:51 | Reagovat

Blogování je prostě skvělá příležitost poznat věci z pohledu druhých, seznámit se s nimi a sdílet pocity a tvorbu.
Moc hezky jsi to napsala a děkuji...

25 pavel pavel | Web | 1. června 2013 v 18:09 | Reagovat

Že ti záleží na návštěvnosti, to vím moc dobře, ale neodsuzuji tě, každý máme jinou zálibu, nebo cíl. U tebe to cítím tak, že ti moc záleží na ocenění od okolí. :-D

26 Teeda Teeda | Web | 4. června 2013 v 17:25 | Reagovat

Já tě v mnoha ohledech velmi chápu, když píšeš o těch ostatních blogerech. Taky mám pocit, že některé znám a chtěla bych je potkat a popovídat si s nimi, protože mám pocit, že se z nás přes články a komentáře stávají přátelé. A to je skvělej pocit. :)
A navíc, psát blog je vlastně vzrušující. Vyvěsíš článek a napnutě se díváš, jestli ho někdo komentuje. Pak tě někdo pochválí a ty jásáš a nabudí tě to ještě víc a chceš psát a psát... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama