Květen 2013

Závislost na blogovém světě

31. května 2013 v 0:24 | Infinity |  Tok mých myšlenek
Ano, to už je totiž závislost. Protože už i v mobilu mám aplikaci Bloglovin, a tak si každou chvíli můžu aktualizovat a kontrolovat, jestli mé oblíbené blogerky vydaly nové články. Já blog už beru jako takový koníček. Dá se říct, že denně do čtení blogu a aktualizování článků na tom mém investuji hodně času a víte co? Vůbec mi to nevadí, protože mě to naplňuje a moc mě to baví. Je to pro mě jako četba knih, určité odreagování. Psaní je prostě má největší závislost, bez které nedokážu žít.

Pokaždé, když otevřu Nový článek a kolonka, ke má být text je celá prázdná, moc mě toho nenapadá, ale když začnu psát první větu, nabaluje se na to další a další. A pak to jede, až je z toho celý nový článek. Jsem spokojená s tím, jak jsou moje články v poslední době dlouhé. Dříve jsem neměla tolik inspirace, jako mám poslední dobou a podle toho také články vypadaly. Byly kratší a někdy byly opravdu o ničem. Teď jsem se posunula zase dál a začínám si v psání čím dál tím víc věřit. Trvalo to dva roky a podařilo se mi to. Tohle je opravdu úžasný pocit. :3
A také jsem si všimla, že toho napíšu nejvíce večer, tak kolem dvanácté v noci nebo dokonce v 1 v noci. Je to zvláštní, ale v tuhle dobu asi můj mozek jede na nejvyšší obrátky a nápady na články se jen hrnou. Smějící se

Také je tu otázka, jak jsem spokojená s mou návštěvností. Maximálně! To vám řeknu, to je dokonalost, mít za den na blogu kolem 150 lidí, to je prostě úžasné! Přemýšlela jsem, jestli mám opravdu kolem 100 aktivních čtenářů mého blogu, ale nevím, to mi nepřijde tolik pravděpodobné. Asi je to o náhodě. A o tom, jak moc komentuji také články ostatních. Každopádně jsem si úplně na začátku blogování říkala, jak mi na návštěvnosti blogu nikdy záležet moc nebude, ale opak se stal pravdou. Toplist sleduji každý den s napětím, kolik lidí už bylo za den u mě na blogu. Smějící se

Baví mě na blogování snad nejvíce číst si novinky ze života mých oblíbených blogerek, jejich úvahy, myšlenkové pochody. Taky mi přijde, že během těch dvou let, co bloguji, že některé mé oblíbené blogerky jsem poznala natolik, že kdybych se s některými z nich někdy setkala, tak bych je uměla snad i charakterizovat a to jen díky tomu, že jsem pravidelně četla jejich články. Ať už chcete nebo ne, tak když máte blog zaměřený i na "deníček", tak se o vás čtenáři postupně dozvídají opravdu dost věcí. A to si myslím, že je na blogování moc hezké. Že se v problémech nebo zážitcích ostatních blogerů/blogerek můžeme najít. Můžeme srovnávat naše životy, naše názory.. Jde potom už o jakési internetové přátelství a já můžu říct, že jsem si na blogu našla hodně blogových přátel. Jsou to ti lidé, od kterých mě vždycky komentář potěší natolik, že mám úsměv na tváři od ucha k uchu. Jsou to ty slečny, které mě po přečtení některých mých depresivních článků, pokaždé podrží a nenapíší mi jen, že to bude dobré. Ony dokážou napsat tak dokonalé komenátře, že najednou přijdu na to, že se třeba nemá smysl trápit se nebo že určitý problém prostě vždy má řešení.

Nejradši z celého blogového světa mám Unicorn. neboli Nik, která mě pokaždé svými články inspiruje k tomu, abych šla taky něco napsat. Abych psaní nikdy nevzdávala. Protože v psaní je tolik krásy a ona to světu dokazuje. Je úžasná, protože pokaždé, když mi nebylo nejlíp, svými komentáři mi zlepšila náladu o 100 %. Nik si neuvěřitelně vážím a zbožňuju naše telefonáty. Doufám, že se jednou sejdeme. :-)

A pak je tu Haň, která je jako taková moje mladši sestra, s kterou si pokaždé máme na Twitteru o čem psát. Třeba dneska mě tak potěšila všemi svými Tweety. Vždycky se díky Haň. tolik nasměju a je pro mě oporou, vždycky mě pochválí, dodá mi více sebevědomí a umí ocenit vše hezké, co ji člověk napíše nebo řekne. Je skvělá, má nádherný blog, který mě také pokaždé inspiruje. Má osobitý styl psaní a taky se nestydí se ozvat, když se ji něco nelíbí. :*


Vím, že už tu podobných článků bylo mnoho, ale pro mě je blog něco tak vzácného. Představte si prostě něco, na čem vám moc záleží... Vidíte tu věc? Tak tolik pro mě znamená blogový svět. Psaní článků, sdílení mých pocitů, úvah.. Tohle je můj svět.

Infinity

Knihomol se hlásí

28. května 2013 v 1:29 | Infinity |  Knihy a mé recenze
Nejsem sice dobře naladěná, ale i tak Vám dlužím nový článek.. Nebudu tu psát o tom, jak zrovna teď se necítím nejlíp, nebudu tu psát o tom, co mě trápí.. Je to fuk, možná se najde prostor v jiném článku.

Dočetla jsem knihu, z které mám smíšené pocity. Opravdu nevím, jestli vůbec usnu, protože ten závěr mě zaskočil a pořád o té knize musím přemýšlet. Jedná se o knihu Její děsivá souměrnost, která má tak zajímavý děj, že jsem na podobný snad ani nenarazila. Myslím si, že byste si ji ale každý měl přečíst. Jedná se tam o to, kam je až schopný člověk zajít daleko, je to o lidském porozumění, o nadpřirozených sílách a o vztahu mezi dvojčaty. V Její děsivé souměrnosti je několik hlavních postav a každá kapitola je zaměřená na někoho jiného. Vím, že na tento příběh nikdy nezapomenu a stále vlastně nedokážu pochopit zakončení této knížky. Což mě dost mrzí.A také jsem byla v knihovně, kde jsem ulovila pár skvělých knih, z kterých mám upřímnou radost. Byla bych ráda, kdybyste sem psali své dojmy z knih, které znáte z těchto, co uvidíte na fotografiích...


Posel není zapůjčen z knihovny. To je moje kniha, do které se brzy určitě chci začíst. :-)

Inspirativní blog Sydney

26. května 2013 v 12:38 | Infinity |  Výjimečné blogy
Už dlouho chci napsat tento článek. Jen nevím, jak přesně všechnu tu chválu na blog Sydney koncentrovat do jednohho článku, aby nevyšel na 10 A4. Protože o blogu Sydney bych se mohla opravdu dlouze rozepsat.. :-)


Sydney je jedna z nejinspirativnějších blogerek na portálu blog.cz. Jedná se o patnáctiletou slečnu, která pochází ze Slovenska. Je výraznou osobností na blogu, je inspirací pro spustu blogerek a je jakýmsi vzorem toho, jak by úspěšný blog měl vypadat. Mnohdy i já se přistihnu u toho, jak čtu její blog s otevřenou pusou dokořán, protože ji obdivuji za její talent. Má talent na tolik věcí. Umí skvěle vařit a na svůj blog převádí úžasné recepty, podle kterých ostatní můžou zkusit vytvořit moc chutné a zdravé jídlo. Také se hodně zajímá o poznání nových zemí. Touží navštívit spoustu exotických států a píše o tom krásné a čtivé články. Sydney ráda chodí na nákupy a svůj blog plní různými fotoreporty o svém nakupování a to si myslím, že je také velkou inspirací pro ostatní slečny, co čtou její blog.

Sydney však není tolik ctižádostivá a netouží tolik po vítězství, jak by se podle její návštěvnosti mohlo zdát. Je skromná a je úžasná, protože svých návštěvníků blogu si váží a jejich komentáře oplácí těmi svými, které jsou propracované a mnohdy tak dlouhé, že blogerky musí mít obrovskou radost. Já vím o čem mluvím, protože pokaždé když mi Sydney napíše komentář na blog, těším se, až si ho přečtu. :-)O čem psát?

24. května 2013 v 9:31 | Infinity |  Tok mých myšlenek
Přemýšela jsem o tom, jestli bych měla na nějaký čas změnit přístup k blogu. Jestli bych neměla začít psát jiné články, než jen o tom, jak se mi daří v životě. Protože, a to si řekněme upřímně, koho by bavilo si pořád číst o tom, jak jsem moc spokojená? Asi by to brzy byla velká nuda. Chtěla bych se zaměřit na psaní knižních recenzí, i když vlastně nevím, jestli to mi jde dobře. Napsala jsem sem na blog zatím asi jen 3 recenze. A protože hrozně ráda čtu knižní blogy a některé blogerky opravdu obdivuji, chtěla bych to také zkusit. I když vím, že nebudu tolik dobrá jako ony, protože ony se tomu věnují už několik let, i tak bych se chtěla pokusit psát i o jiných věcech. Teď budu mít spoustu času číst nové a nové knihy. Moc se těším. Jednu knihu akorát dočítám a tak bych mohla začít recenzí na ni. A ještě se rozhoduji, kterou knihu si přečtu jako další. Jestli se pustím do Posla od Zusaka nebo Hvězdy nám nepřály. Ale myslím si, že se spíš pustím do knihy Hvězdy nám nepřály, protože právě na ni jsem četla jen kladné recenze a to se u moc knih nestává.

Také hodně přemýšlím o té práci, kterou mám odeslat do 31. května na Literární akademii Josefa Škvoreckého, kam se hlásím. Můžu totiž psát o čemkoliv a já bych byla radši, kdybych měla dané nějaké téma, podle kterého bych psala všechno, co by mě napadlo. Ale asi budu psát o mé cestě střední školou nebo bych se právě chtěla zaměřit na psaní o knihách, o tom jak jsou důležité pro život a pro duševní rozvoj. Mám obavy, že se jim má práce nebude třeba líbit. To by byla pro mě obrovská prohra a selhání v něčem co zbožňuju. Začala bych pochybovat o tom, jestli mé psaní vůbec má smysl nebo ne. Modlím se, aby se má práce povedla a já konečně věděla, o čem psát.

Infinity

Odmaturovala jsem!!

21. května 2013 v 20:56 | Infinity |  Útržky z mého života
Ano, čtete nadpis správně! Zvládla jsem to a já vím, že jste mi všichni věřili! Děkuju Vám za podporu, jste zlatí. Maturita byla plná stresu. Jednou za hodinu jsem šla na potítko, tam jsem si sepsala vše, co jsem věděla o vylosovaných tématech a pak jsem předstoupila před zkoušející. Měla jsem neskutečně šťastnou ruku, v každém předmětu jsem si vylosovala témata, která jsem uměla. Vše šlo jako po másle. Jen němčina a ekonomie byly trochu těžší. Přesto i tyto předměty jsem zvládla a na konci všech ústních zkoušet mi oznámili, že jsem to dokázala. Například z angličtiny jsem měla plný počet bodů, tedy 39 z 39 bodů. A na ten pocit já nikdy nezapomenu. Nikdy už něco takového asi nezažiju. Člověk odmaturuje přeci jen jednou za život. Kutálely se mi slzy štěstí po tváři v tu chvíli, kdy jsem se dozvěděla výsledky a já jsem opravdu a upřímně šťastná. Neumíte si ani představit, jaký kámen ze srdce mi spadl.

Něco jsem si dokázala. Dokázala jsem si, že mám na to být v něčem opravdu dobrá. Zvládla jsem zkoušku z dospělosti. Klidně bych o tom dokázala psát další a další hodiny. Protože jsem toho pocitu štěstí plná a chci se s ním se všemi podělit. :D

Jinak se nic nového v mém životě jinak neudálo. Vlastně jsem se v posledních dnech jen učila, nic jiného. Proto taky jsem ráda, že má snaha byla takto oceněna. A zároveň tohle byl poslední den na střední škole. 17. června si vyzvednu maturitní vysvědčení a všichni spolužáci se stanou mými bývalými spolužáky. Jedna etapa mého života dnešním dnem skončila. Já jsem totiž dostudovala střední školu. Usmívající se

Je přede mnou otevřen nový život. Půjdu na vysokou školu mých snů (pokud tedy udělám přijímačky) :D A poznám nové lidi, budu se zabývat něčím, čím žiju. Psaním. Mou vášní. Budu totiž studovat Literární akademii. Nemůžu se dočkat. Jsem plná očekávání. :)

Jo a zítra se uvidím s Pájínkem. Jsem tak happy, lidi. Usmívající se


Moje nejnovější fotka. :-)

Infinity

Moje záliba ve focení jídla a pití

12. května 2013 v 14:40 | Infinity
Ani nevím, kdy to začalo, ale když jím něco opravdu dobrého, tak mám nutkání si jídlo vyfotit a podělit se s ním na Twitteru nebo na Instagramu. Smějící se Jsem hrozná, pořád fotím jen mobilem a vím, že bych mohla mít fotky kvalitnější, když mám zrcadlovku, ale asi jsem moc líná a pohodlná. To je jedna z těch hodně špatných vlasností, které ke mně prostě patří a myslím si, že se to nikdy nezmění. :-D Miluju jídlo, nedokážu si život bez jídla představit. Je to má životní láska. Smějící seExituje snad něco chutnějšího než pálivá křidélka se zeleninou a hranolkama z restaurace Potrefená husa? :-D


Existuje něco ještě chutnějšího než domácí palačinky od maminky? Usmívající se


No a takové jablíčko v půl 2 ráno je ta nejlepší "svačinka". :-D


Frappé se přeci také nedá odolat. (Těch cigaret si vůbec, ale vůbec nevšímejte. :D Nevinný)

Snad jsem Vám udělala pořádnou chuť k jídlu a dobrému pití. :-)

PS: Vzkaz pro kuřáky... Nekuřte, je to nezdravé. Smějící se


Infinity

Filmová inspirace

11. května 2013 v 23:17 | Infinity |  Filmy a mé recenze
Už dlouho tu nebyl článek, který by byl i o něčem jiném než o mém životě a tak je na čase to změnit..

K životu potřebuju filmy, knihy a seriály. Bez těchto věcí by mě život nebavil tak, jak mě baví. :-) Jsem celkem náročná. Nespokojím se s něčím průměrným. Sleduju různé žánry filmů, čtu různé knihy. Nikdy jsem nebyla zaměřená pouze na jeden žánr.

Mám ráda knihy, které jsou potom i zfilmovány. Můžu poté srovnávat a většninou je tomu tak, že se mi víc líbí knižní zpracování.

Přináším Vám filmy, které mám nejradši..Jeden z fimů, který si opravdu získal mé srdce je Pýcha a předsudek. Miluju i knihu. Neznám krásnější příběh o opravdové lásce.

Děkuji Vám!

11. května 2013 v 13:17 | Infinity
Chtěla bych Vám poděkovat za veškerou podporu, kterou mi dáváte. Předchozí článek jsem musela smazat, byl až moc osobní a já nechci, aby to tu bylo. Četla jsem si ale všechno, co jste mi slečny napsaly a opravdu mám chuť bojovat. Bojovat o moje štěstí. Usmívající se Jste výjimečné a držíte mě nad vodou.

Toto bych nenazvala ani tak článkem, jako spíš poděkováním. Děkuji za to, co si tu o sobě čtu. Včera a ještě tak před týdnem jsem narazila na komentáře slečen, které ani nemají blog a stejně ke mně chodí. Není nic krásnějšího. Vědět, že mám pravidelné čtenáře a že mi se vším v životě držíte palce. Také o mně tvrdily, že jsem pro ně vzor. Může být něco krásnějšího než se tohle dozvědět? Byl to vždy můj sen, být pro někoho vzor.

Potřebuju hlavně sílu do dalších dní. Musím zvládnout maturitu a se vším okolo se poprat. A já mám najednou víc síly to vše zvládnout. Jen díky vám a tomu, že jsem nad vším opravdu dlouho přemýšlela. Opravdu moc dlouho. :)


Infinity

Kvůli Vám bloguju :*

7. května 2013 v 11:39 | Infinity |  Výjimečné blogy
Blog už za měsíc budu mít druhým rokem. A jsem tak šťastná, že jsem se v červnu roku 2011 rozhodla založit moje-iluze. Zpočátku jsem nevěděla, o čem přesně psát. I když jsem měla na mysli tolik věcí, vlastně jako vždy. Hledala jsem se. Bylo mi 18 let a pořádně jsem nevěděla, kdo vlastně jsem. A mám pocit, že blog mi pomohl si to uvědomit. Po všech těch článcích, kde jsem psala hlavně o sobě a o tom, co mě obklopuje, jsem si začala tříbit myšlenky o sobě samé v hlavě. A někdy v 19 letech mi začalo docházet, kam směřuji, co od života chci a že si sama sebe opravdu můžu vážit. Psaní je pro mě lék, nedokážu bez psaní žít. Mám pocit, že jsem se pro to narodila, abych psala. Abych přenášela slova na papír,do elektronické podoby, jakkoliv. Jednoduše, kdyby přede mě někdo položil tužku a papír a řekl mi, ať píšu, vždycky bych věděla, co psát.

Ale chtěla jsem se dostat k těm nejlepším lidem, kteří mi každý den vyčarují úsměv na tváři a díky kterým si uvědomuji, že v něčem dobrá jsem. A to v psaní. Blogerky, které mě podporují a píší o mně nádherné věci. Dojímají mě, inspirují mě a dělají mě šťastnou. Jsou to slečny, které jsou výjimečné, ctižádostivé, jsou plné života. To všechno já v nich vidím a vím, že se nemýlím.

(Ne)malé radosti č. 13

6. května 2013 v 13:19 | Infinity |  (Ne)malé radosti
Mrzí mě, že jsem v poslední době tuto rubriku tolik zanedbávala, ale jaksi jsem neměla chuť sem něco nového zapisovat, protože můj život se točí pořád kolem stejný věcí a tak jsem si myslela, že byste se u čtení těchto článků trochu nudili. Ale chtěla bych zase pokračovat v zapisování Nemalých radostí. :)

Za poslední dva týdny mě potěšily tyto věci:
 • Zvládla jsem první část maturity. Na výsledky ostatních částí si ještě musím počkat.
 • S Pájou máme hezký kamarádský vztah.
 • S mou nejlepší kamarádkou zažíváme pořád spoustu srandy a mám ji hrozně moc ráda.
 • Blogerky, které mi píší tak úžasné komentáře mi dělají radost neustále. Děkuji za to, že jste. Líbající
 • Telefonát s Unicorn. Jedna z nejlepších věcí za celý minulý týden. Usmívající se Je ÚŽASNÁ. :*
 • Nový playlist v telefonu, který mě každý den naplňuje energií a dobrou náladou.
 • Napsala jsem skvěle slohovou práci k maturitě. Aspoň mám z toho takvoý pocit.
 • Dokonalé poslední zvonění.
 • Jsem spokojená sama se sebou. :-)
 • Úžasné posezení na kafi se sestrou a s jejím přítelem.
 • Četba úžasné knihy.Celkově jsem šťastná. V poslední době jsem opravdu spokojená se svým životem. I když vím, že nějaké dny se třeba nepovedly, tak převažují ty dny dobré a za to jsem opravdu šťastná. Zamilovaná si pořád lítám někde v oblacích a jsem neustále snílek. Baví mě každý den vstát, usmát se na svět a uvědomit si, že každý den mi udělá radost něco jiného. :)

EDIT: Největší radost mi ale dnes udělalo to, že mi přišel nádherný dopis od úžasné blogerky Houp. Neznám krásnější pocit. :-)

Infinity