Leden 2013

Jak jsou pro mě lidské smysly důležité

30. ledna 2013 v 17:49 | Infinity |  Tok mých myšlenek
Včera večer jsem se hodně dlouho převalovala v posteli a nemohla jsem usnout. Tak jsem přemýšlela, opravdu dlouze a napadlo mě napsat článek o něčem neobvyklém, o čem jsem se tu ještě nezmiňovala..

Já osobně si nedokážu představit život ani bez jednoho z lidských smyslů. Vím, že to asi nikdo, ale skoro nikdo si také neuvědomuje, jaký je díky zraku, čichu, hmatu, chuti a sluchu život výjimečný.

Zrak je pro mě jeden z nejdůležitějších smyslů, protože jinak bych neviděla krásy světa. Neviděla bych všechny barvy, neviděla bych přírodu, lidi, kteří mě obklopují. Nemohla bych si číst, tolik bych toho nespatřila.. Nebavilo by mě žít bez zraku, život by pro mě ztratil smysl.

552738_529916870374045_320451253_n_large

(Ne)malé radosti č. 1

26. ledna 2013 v 17:44 | Infinity |  (Ne)malé radosti
Jak jsem slíbila, tak tento týden sepíšu 7 věcí, které mi udělaly tento týden radost, ale obávám se, že jich 7 dohromady nedám. Protože jsem tento týden zase onemocněla, tak většinu týdne ležím v posteli a to jsem toho moc nezažila.

Tak co mi tedy udělalo radost?
  • Napsala jsem test z financí na 1.
  • Dozvěděla jsem se, že mě má někdo opravdu a upřímně rád.
  • Zjistila jsem, že jsem opravdu originál a nepotřebuji se zavděčit ostatním.
  • Na blogu se mi vrátila zase skvělá návštěvnost.
  • Táta mi přinesl skvělý salát, který miluju a tím mi úplně zlepšil náladu.
  • Sabí o mně napsala, že jsem její blogerský vzor.
  • Pomohla jsem kamarádce zabít čas a skvěle jsme si popovídaly.
To jsou moje radosti za tento týden. Příští sobotu nebo neděli čekejte stejný článek. Takhle to budu sepisovat celý rok. :-)

Jaké jsou vaše radosti tento týden?

Infinity

Mé životní vzory

25. ledna 2013 v 22:49 | Infinity |  Tok mých myšlenek
Asi tušíte, jakým člověkem začnu tento článek. Ano, mám na mysli Lanu Del Rey, která je pro mě největším vzorem mezi slavnými osobnostmi. Pro mě je ztělesněním dokonalosti. Má všechno, co bych chtěla mít. Obrovskou odvahu jít za svým snem, nádherný hlas, neuvěřitelný talent a přízeň milionu lidí. A já bych ji jednoho dne chtěla poděkovat za to, že je a říct jí, co pro mě znamená. Je mým snem od ní jednoho dne dostat autogram nebo se dostat na její koncert. :) Její hudba pro mě znamená něco nadpozemského, něco co proudí přímo do mého srdce a pokaždé mě potěší, když slyším nějakou její píseň. Tak tedy ti děkuji Lano, že jsi a že jsi ve mně zanechala takový pocit! :-)


(Ne)malé radosti

22. ledna 2013 v 10:28 | Infinity |  (Ne)malé radosti
Na blogu Lenky, jsem už dávno narazila na projekt s názvem (Ne)malé radosti, který spočívá v tom, že si každý týden musíte najít aspoň 7 věcí, které Vám za celý týde udělaly upřímnou radost.

Já jsem se rozhodla, že se do projektu také pustím a začnu asi ode dneška a doufám, že mě projekt bude bavit celý rok. Já jsem takový člověk, kterého potěší každá maličkost. Ať už je to třeba jen úsměv od milého člověka nebo když si můžu dát čokoládu... :-)


Myslím si, že tento blogový projekt je jeden z nejlepších za celý rok 2012, na který jsem narazila. Opravdu dlouho jsem přemýšlela, jestli se do něj pustit nebo ne a nakonec jsem si řekla, že ANO. Že potom bude pěkné si přečíst, co všechno mi během roku udělalo radost.

Slečna Lenka u svých článků celou dobu zveřejňovala fotku svého oblíbeného plyšáka při různých činnostech. Medvídka, jak čte, jak je na dovolené v Tunisu, medvídka v přírodě. A tak teď přemýšlím, jakými obrázky já tento projekt nějak ozvláštnila. Asi fotkama z mého života, které mám ráda a při pohledu na ně se mi vykouzlí úsměv na tváři. :)

Například tahle fotka mi vždycky udělá radost, když se na ní podívám. To si vždycky řeknu, že aspoň trochu fotit umím. :-)

Co vy říkáte na projekt Lenky? Líbí se Vám?

Infinity

Gabrielle Aplin - The Power of love

20. ledna 2013 v 22:32 | Infinity |  Do mých uší
Moje nejoblíbenější písnička na světě je tato:


Původní verzi písničky mám taky ráda, ale ne tolik jako tuto. V této písničce je úplně všechno, tolik emocí a nádherných slov. Většinou mě dojme a pohladí po duši. Za den si ji pustím klidně 20x. Tolik jsem na ní závislá.
Na svědomí ji má mladá a nadějná Gabrielle Aplin, která má kouzelný hlas a která má můj obdiv.


Infinity

Má představivost

17. ledna 2013 v 19:20 | Infinity |  Tok mých myšlenek
Mnohdy přemýšlím nad tím, co by se stalo, kdybych určité věci udělala jinak. V hlavě si někdy promítám tolik věcí, kolik by se mohlo stát, kdybych třeba měla jen víc odvahy. A baví mě se takhle zamýšlet, protože někdy ten svět, který se odehrává v mé hlavě, je lepší než realita. Netvrdím o sobě, že bych nebyla odvážná, že bych nedokázala udělat věci, které chci v danou chvíli udělat, ale někdy to prostě nejde. Někdy i když chci jít za nějakým člověkem a mluvit s ním, něco mě zabrzdí a já to prostě nedokážu. Ale pak se přistihnu, jak se usmívám, když si představím, jak by se všechny situace mohly odvíjet tak, jak bych já chtěla.

Tumblr_mgs7nbyvku1rm44jeo1_500_large

Proto miluju svůj svět, svoje myšlenky a tu možnost se někdy odprostit od reality a se sluchátky v uších přemýšlet nad svými věcmi a být chvíli sama. Proto zbožňuju procházky, kdy můžu být sama a přemýšlet o všem, co mě zrovna trápí nebo naopak těší. Někdy potřebuju svůj prostor, i když jsem jinak přátelská a extrovert. Já si myslím, že to takhle má většina lidí, nebo se snad mýlím? A nejradši mám poslech hudby, když jsem sama, svým způsobem mě to uklidňuje a dodává energie. Miluji ten pocit, když mi hraje má oblíbená písnička, já zavřu oči a přenesu se do těch nejkrásnějších momentů, které jsem zažila, má to své kouzlo. :-)

Tumblr_mgs5o7qxdx1rmdqizo1_500_large

A poslední dobou stále přemýšlím o tom, že bych chtěla začít psát novou povídku. Nechávám se inspirovat vším, co mě obklopuje. Různé věci si zapisuji a těším se na ten moment, kdy budu mít konkrétní představu o tom, co napíšu a kam celý příběh povede. Už dlouho jsem nenapsala nic nového. :)

Tumblr_mgk2mphpoy1qfffyto1_400_large

Také Vám moc děkuju za úžasné komentáře u minulého článku, mám Vás moc ráda! Líbající

Infinity

Rok a půl s blogem

15. ledna 2013 v 10:19 | Infinity |  Tok mých myšlenek
Před rokem a půl jsem otevřela stránku blog.cz a klikla na ikonku Založit nový blog a tím se všechno spustilo. Tím vše začalo. Už rok a půl píšu téměř každý den nový článek. Myslím si, že na této adrese zůstanu jetě dlouho. Sice si můj blog prošel dlouhými pauzami, různým pozastavováním a také mou tvůrčí krizí, ale nikdy mě nenapadlo, že bych ho zrušila.
I když se lidé z mého okolí dozvěděli o mém blogu, ani to mě od blogování neodradilo. Tento blog jsem já a mé myšlenky, na nic si tu nehraju a se svými názory se netajím, takže mi nevadí, že si to ostatní přečtou.
Zezačátku jsem přesně nevěděla, jakým směrem můj blog bude směřovat. Myslela jsem si, že zůstanu tak u 30 návštěvníků denně, ale časem se na mém blogu objevovali noví a noví návštěvníci a číslo na TOP listu stoupalo výš. Nečekala sjem takové úspěchy, ale potvrdilo se mi, že když se někdo o něco snaží, je odměněn. A já jsem opravdu šťastná, že jsem v blogovém světě úspěšná a to nemusím být ani v AK.

Jsem zvědavá, jestli za nějakou dobu tu nastanou nějaké změny nebo jestli si tento blog bude držet stále svůj standard. Také doufám, že stále budu mít chuť přidávat nové články a má vášeň k psaní mě nikdy neopustí. A nakonec doufám, že vy mí stálí čtenáři můj blog nikdy neopustíte! :-)

EDIT: Na blogu se za rok a půl sešlo 30 000 návštěvníků! Moc všem za tohle číslo děkuju! :-*

Tumblr_lez25mmbmh1qdgeceo1_500_large

Infinity

Rozhovor se Shejvi

2. ledna 2013 v 16:37 | Infinity |  Rozhovory s blogery
Jsem moc ráda, že mi Shejvi odpověděla na mé otázky a vznikl z toho skvělý rozhovor. Určitě znáte Shejvi, její blog je moc úspěšný a známý. Je to podle mě skvělá a sympatická slečna, která je inteligentní a hezky píše své články. :-)